Pomoc s navrhem stanice

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod belgarat » úte 24 črc, 2018 9:52 am

Potreboval bych pomoct upravou stanice. Planovana viditelna cast je viz prilozeny planek; ram uz je hotov, ale dosel jsem k "poznani" ze uroven s "velkym" nadrazim mohu zkonstruovat tak, ze presahne ram az o 10cm, coz MOZNA umozni trochu rozvolnit roztec koleji nebo mirne stanici upravit (stav na obrazku je tezce vydobyty kompromis) a vice priblizit modelu neceho realneho. Sirku menit nemuzu, uz jsem kvuli podzemi panel jednou nastavoval a podruhe uz to podstoupit opravdu nechci :)

Potiz je ze nemam "v oku" tvary stanic a napr. vhodna zausteni odstavnych koleji, remizy apod. Potrebuji alespon 3 koleje dopravni, nejakou manipulacni a odstavnou - planuji z casti sestavovat nakladni soupravu do koncoveho nadrazi, ale tvar kolejiste nadrazi v priloze mi "nejak nesedi". Aspon 2 dopravni koleje bych potreboval cca 80cm dlouhe Oproti prilozenemu planku je tedy mozne nadrazi posunout az o 10cm dopredu a s volnym prostorem neco podniknout.

Nenasel by se dobrak, ktery by mi pomohl stanici "ucesat" ? Rozmery jsou: kolejiste na planku 120x165, lze rozsirit v dolni casti o 10cm, tedy 130x165. Stanice je ted v zasade siroka 40cm, muze byt 50.
Přílohy
kolejiste.jpg
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod sidlo » úte 24 črc, 2018 7:46 pm

Nevím, zdali je to úplně košer, ale toto je můj návrh.

Vlečku do fabriky od staniční budovy bych zrušil, i když v praxi se taková podobná řešení vyskytují, např. Dobronín https://mapy.cz/zakladni?x=15.6421199&y=49.4789138&z=17&base=ophoto&source=muni&id=5110&q=dobron%C3%ADn

Manipulační kolej bych přesunul na opačnou stranu kolejiště než je staniční budova. Není to úplně obvyklé, ale dnes tak funguje např. Chotěboř https://mapy.cz/zakladni?x=15.6844805&y=49.7115861&z=19&base=ophoto

Tím dostanu 4 dopravní koleje, z čehož jsou 2 dopravní koleje dostupné z lokálky a je umožněno křižování.

Jedna manipulační kolej je zakončena dvěma odvraty a není nutné modelovat výkolejky.

Pozor na prodlužování staničních kolejí do oblouku. Kolej ve skryťáku musí být minimálně stejně dlouhá.

kolejiste-1.jpg
kolejiste-1.jpg (123.08 KiB) Zobrazeno 3428 krát
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod hank » úte 24 črc, 2018 8:35 pm

Nějak tam nevidím údaj o modelové velikosti/měřítku... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod workous » úte 24 črc, 2018 8:44 pm

Vypadá to jako Odbočna od M.F. někdy různé modifikace jeho plánků prostě nejsou to pravé...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod belgarat » úte 24 črc, 2018 9:29 pm

workous píše:Vypadá to jako Odbočna od M.F. někdy různé modifikace jeho plánků prostě nejsou to pravé...


Ano, je to varianta Odbocne a diky za upozorneni - ano, neni to uplne to prave, proto sem jdu pro napady. Chtel jsem vic "blbnout" s krizovanim vlaku a posunem, proto ty pridavne koleje, standardni Odbocna ma koleje 3.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod hank » úte 24 črc, 2018 9:42 pm

Ať už to vypadá jako Odbočná nebo jako cokoli jiného, pořád jsem se nedozvěděl, o jakou modelovou velikost se jedná... :roll:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod belgarat » úte 24 črc, 2018 10:07 pm

hank píše:Ať už to vypadá jako Odbočná nebo jako cokoli jiného, pořád jsem se nedozvěděl, o jakou modelovou velikost se jedná... :roll:

Omlouvam se; velikost TT.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Pomoc s navrhem stanice

Příspěvekod hank » úte 24 črc, 2018 10:25 pm

belgarat píše:
hank píše:Ať už to vypadá jako Odbočná nebo jako cokoli jiného, pořád jsem se nedozvěděl, o jakou modelovou velikost se jedná... :roll:

Omlouvam se; velikost TT.

Děkuji. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků