Návrat H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrat H0

Příspěvekod jirkan » stř 04 črc, 2018 7:02 pm

Když on autor chtěl rychlíky a točnu :D
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Návrat H0

Příspěvekod Myšpulín » stř 04 črc, 2018 7:11 pm

A proč ne? Ze skyťáku do úvraťové. Tam v depu na točně otočit, pověsit na druhý konec a hurá zpátky. :D :D :D
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 črc, 2018 7:20 pm

jirkan píše:Když on autor chtěl rychlíky a točnu :D

Všechno jde,když se chce :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » stř 04 črc, 2018 7:32 pm

Autor by fakt chcel rýchliky a točňu :D , ale je mi jasné, že na takom priestore to bude o kompromisoch.

Úvraťovú železnicu asi nie - ak by bolo viac miesta tak ako doplnok.
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod Sandy » stř 04 črc, 2018 9:17 pm

milan ferdián píše:
jirkan píše:Když on autor chtěl rychlíky a točnu :D

Všechno jde,když se chce :wink: .

...akorát malý děti se musej nosit....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Návrat H0

Příspěvekod jirkan » čtv 05 črc, 2018 10:06 am

Já spíš reagoval na návrh malé koncové staničky atd. ......Tam by to moc pro rychlíky nebylo. I když....jak již řečeno
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » čtv 05 črc, 2018 8:08 pm

Tak vo vedľajšom vlákne "H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm" našiel presne to, čo sa mi páči. Návrh M. Ferdiána je fakt úžasný a presne podľa môjho gusta.
http://diskuze.modely.biz/download/file.php?id=27250&mode=view
Zmenil by som len jednu vec - staničné koľaje by som nerobil do oblúka. Záhlavie v oblúku je OK, ale staničné koľaje v oblúku sa mi nepáčia.

Takže už len jedna vec - nájsť potrebné miesto :D :D
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod Sandy » pát 06 črc, 2018 7:39 am

MartinHa píše:Tak vo vedľajšom vlákne "H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm" našiel presne to, čo sa mi páči. Návrh M. Ferdiána je fakt úžasný a presne podľa môjho gusta.
http://diskuze.modely.biz/download/file.php?id=27250&mode=view
Zmenil by som len jednu vec - staničné koľaje by som nerobil do oblúka. Záhlavie v oblúku je OK, ale staničné koľaje v oblúku sa mi nepáčia.

Takže už len jedna vec - nájsť potrebné miesto :D :D

Guru železničního modelářství V.Zuska tvrdí, že když stanice v oblouku, tak zhlaví v přímé a v oblouku staniční koleje.....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » pát 06 črc, 2018 9:40 am

Mne sa staničné koľaje nepáčia v oblúku. Na modelovej železnici sa používajú malé polomery a tak keď ide súprava v oblúku tak medzi vozňami je značná medzera. Neviem teraz na rýchlo nájsť nejaký obrázok - určite to každý pozná.
A keď stojí súprava v stanici, ktorá má koľaje v oblúku je to rušivé - aspoň pre mňa. Ani nástupište sa nedá pekne vymodelovať - medzi nástupištťom a stredom vozňa je veľká diera.
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 06 črc, 2018 10:38 am

MartinHa píše:Tak vo vedľajšom vlákne "H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm" našiel presne to, čo sa mi páči. Návrh M. Ferdiána je fakt úžasný a presne podľa môjho gusta.

Děkuji.

MartinHa píše:Zmenil by som len jednu vec - staničné koľaje by som nerobil do oblúka. Záhlavie v oblúku je OK, ale staničné koľaje v oblúku sa mi nepáčia.

Jenže vše vyplývá z vašich přání.Výhybky 12°,osobní vozy d - 303 mm (vozová skupina C) ,minimálně šestivozový rychlík a to u nástupiště jsou poloměry oblouku R1055 a R945.

MartinHa píše:Takže už len jedna vec - nájsť potrebné miesto :D :D

Ani když najdeš vysněný prostor,tak nemáš vyhráno.Zde na fóru najdeš tolik lidí co mají svůj prostor,ale plánovat kolejiště a potom stavět svůj sen,to jsou velmi dvě rozdílné věci. :!:

MartinHa píše:Mne sa staničné koľaje nepáčia v oblúku. Na modelovej železnici sa používajú malé polomery a tak keď ide súprava v oblúku tak medzi vozňami je značná medzera. Neviem teraz na rýchlo nájsť nejaký obrázok - určite to každý pozná.
A keď stojí súprava v stanici, ktorá má koľaje v oblúku je to rušivé - aspoň pre mňa. Ani nástupište sa nedá pekne vymodelovať - medzi nástupištťom a stredom vozňa je veľká diera.

Hezky se to čte,ale realita je vždy krutá.Malý prostor,velké oči :wink: .Podívej se sám na sebe,přeješ si rychlík.Jak chceš zachovat minimálně u pětivozového rychlíku přímé staniční koleje :?: Jak rychlík vypadá v traťovém oblouku jsi přesně popsal.Kdyby se jednalo o motorový rychlík ve složení motor/2 x přípojný vůz,to už by šlo.

Nechci ti bránit ve splnění tvého snu,ale musíš být tvrdý realista a hlavně se zamyslet,co chci a zvládnu realizaci :?: Kolejiště není recept z kuchařky :mrgreen: :wink: ,na to hodně modelářů zapomíná.
Držím ti palce a propo,jestli ti nebude vadit,tvoji místnost jsem si zahrnul do edičního plánu IV.dílu.Díky.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » pát 06 črc, 2018 1:41 pm

milan ferdián píše:Nechci ti bránit ve splnění tvého snu,ale musíš být tvrdý realista a hlavně se zamyslet,co chci a zvládnu realizaci :?: Kolejiště není recept z kuchařky :mrgreen: :wink: ,na to hodně modelářů zapomíná.
Držím ti palce a propo,jestli ti nebude vadit,tvoji místnost jsem si zahrnul do edičního plánu IV.dílu.Díky.Milan


Je mi jasné, že zrealizovať to podľa mojej predstavy to bude skoro nemožné - to by som asi potreboval halu a ešte 10 ľudí k tomu :D :D :D :D :D . Ale váš návrh je pre mňa skoro dokonalý - keby som mal priestor, už neváham. Teraz len budem pozorne sledovať, či dôjde k realizácii ako ako to bude vyzerať.

Čo sa týka toho plánu - jasné, že mi to nevadí - práve naopak, budem veľmi rád ak sa bude môcť pochváliť, že ste vytvoril plánik na základe bytu :D :D :D . Už sa teším na knihu.
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 črc, 2018 7:05 pm

Ještě jednou jsem si prošel vlákno.Všichni kluci ti velmi dobře poradili o typech stanic pro tvé kolejiště a jeho provozních možnostech.Sídlo i v prostoru pomoci programu ukázal kolejové možnosti.
Já jsem asi paličák a někdy beru teoreticky neřešitelné jako výzvy.Tak jsem se pokusil kouzlit,zatím matematicky.Hlavní podmínkou bylo,aby souprava o pěti osobních vozů typu "Y" stály v přímce na nástupišti,lokomotiva již stojí v oblouku.Stanici s točnou nebyl problém vytipovat,jen se kapku upravila :wink: .
Co mi vyšlo.
- vratná smyčka -
- skrytá o šesti kolejích - (+/-0)
- širá trať -
- mezilehlá stanice s točnou (+120) pět staničních kolejí -
- širá trať -
- zpět do skryťáku -
- pohodlný přístup k oknu -
- pohodlný přístup do skryťáku -
- poměr stoupání 1:30 -

Daň
- poloměry oblouků R425 :!: -
- dveře jsem prozatím ponechal klasika (úhel 70°) -

Hypoteticky
- odbočka na lokálku -
- širá trať -
- koncová kapesní stanice typu "Utekáč" :mrgreen: s vlečkou -

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » sob 07 črc, 2018 8:20 pm

S dverami netreba vôbec rátať - pôjdu preč, ako som písal známy to prerobí na posuvné dvere.

Ten polomer je fakt dosť malý. Ale ak by to znamenalo stanicu s rovnými koľajami až pre 5 rýchlikových vagónov, tak nieje čo riešiť. :D :D

Čo sa týka návrhu od sidla - ako som písal je fajn, len asi by som skúsil do ľavého dolného medzipriestoru nejaké depo-snáď aj točňu? Ale ako písal ten kút bude problematický prístupný - navrhoval montážna otvor, ale potom tam nedám depo....
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » stř 11 črc, 2018 9:33 am

Tak konečne som mal chvíľku a prekreslil som pôdorys. Teraz už sú dvere vyznačené ako posuvné.

Modrou som sa snažil naznačiť ako by mohli byť rozmiestnené panely. Sú tam aj maximálne rozmery - ale asi by bolo lepšie ubrať nejaký ten centimeter aby to nebolo doslova od steny po stenu - pre prípad nejakej manipulácie.

https://martinha2.rajce.idnes.cz/Kolajiste/#Obr_01.jpg

Tie dlhé segmenty budú zložené aspoň z dvoch častí.

Šírku segmentu pod oknom a pred dvermi som nedával - ale myslím, že tak 60 cm, by mohlo byť OK. Ten pod onom aj širší ak by "hlavná stanica mala byť ako to navrhoval "sidlo".

Zatiaľ som bol obzrieť koľajivo, v obchode kde som bol mali:
- PIKO A-Gleis - zdalo sa mi trochu vysoké
- PECO Code 100 - aj to sa mi videlo vysoké
- PECO Code 75 - časť výhybky, kde sú hroty jazykov sa mi nepáči. Našiel som na youtube video ako sa to dá upraviť
https://www.youtube.com/watch?v=P6JfYFvN4M8
https://www.youtube.com/watch?v=E8sserQ4Kh8
- Tillig Ellite - myslím, že použijem toto koľajivo, páči sa mi spracovanie srdcoviek na výhybke. :D
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » stř 11 črc, 2018 11:12 am

Našiel som náhodou video s ukážkou ako vyriešiť ten segment okolo dverí.

https://youtu.be/Om118mtamOo?t=742
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků