Návrat H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » pon 16 črc, 2018 8:33 pm

Tak to je úplná pecka, normále som unesený. Už len ten skryťák je ďaleko viac ako som si predstavoval - vratná slučka + 7!!! koľají.

Tak už len aby som sa dočkal tej knihy :D :D :D :D . Kedy sa dá očakávať?

Samozrejme mám kopec otázok - no skúsim či ešte niečo nevyzviem :D :D

- do skryťáku sa jazdí tam, kde je písmeno A - to je jasné, je to aj na výjazd? teda je to jediné prepojenie - či je ešte niekde plánované spojenie
- tá trať okolo dverí je viditeľná?
- je nad ňou nejaká viditeľná trať - keďže na tom užšom ramene by mala byť koncová stanica, tak mi vychádza, že asi nie
- ak by sa to okolo dverí trošku rozšírilo, možno by sa z tej koncovej stanice dala potiahnuť úzkorozchodka - len taký kúsok trate s ukončením. Pri hľadaní koľajiva som narazil aj na TILLIG HO-HOe
(tu napríklad výhybka https://www.itvlaky.cz/koleje-hoe--9-mm-jako-n/h0-h0e-trikolejnicova-vyhybka-dssw--prava-tillig-85191/) celkom ma to zaujalo - neviem síce, či sa to u nás používalo.
- a najdôležitejšia vec - ta koncová stanica by sa mala určite volať Martinovo :D :D :D :D
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod sidlo » úte 17 črc, 2018 5:58 am

V Jindřichově Hradci je takových výhybek několik.

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » úte 17 črc, 2018 9:07 am

Ďakujem za foto, ja som to ešte nevidel. Je to ale zaujímavé :D
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » úte 17 črc, 2018 10:33 am

MartinHa píše:Tak to je úplná pecka, normále som unesený. Už len ten skryťák je ďaleko viac ako som si predstavoval - vratná slučka + 7!!! koľají.

Děkuji.

MartinHa píše:Tak už len aby som sa dočkal tej knihy :D :D :D :D . Kedy sa dá očakávať?

Moji snahou je,aby hypoteticky vyšla před Vánocemi 2018.

MartinHa píše:- do skryťáku sa jazdí tam, kde je písmeno A - to je jasné, je to aj na výjazd? teda je to jediné prepojenie - či je ešte niekde plánované spojenie

Přes písmeno A je výjezd i příjezd.Vlak vjede přes písmeno A do spirály,najede až na druhou výhybku do vratné smyčky,
přejede úzký díl u dveří a vjede na momentálně volnou kolej.Ze skryťáku se rovnou odjíždí na tratě do stanice "Muranska Skala".
MartinHa píše:- tá trať okolo dverí je viditeľná?

Viditelná ano,ale patří ke skrytým prostorům.
MartinHa píše:- je nad ňou nejaká viditeľná trať - keďže na tom užšom ramene by mala byť koncová stanica, tak mi vychádza, že asi nie

Ano,bude ještě jedna.Trefil jses :wink: .
MartinHa píše:- ak by sa to okolo dverí trošku rozšírilo, možno by sa z tej koncovej stanice dala potiahnuť úzkorozchodka - len taký kúsok trate s ukončením. Pri hľadaní koľajiva som narazil aj na TILLIG HO-HOe
(tu napríklad výhybka https://www.itvlaky.cz/koleje-hoe--9-mm-jako-n/h0-h0e-trikolejnicova-vyhybka-dssw--prava-tillig-85191/) celkom ma to zaujalo - neviem síce, či sa to u nás používalo.

To je tvá volba.
MartinHa píše:- a najdôležitejšia vec - ta koncová stanica by sa mala určite volať Martinovo :D :D :D :D

Dobře,koncová stanice se bude jmenovat "Martinovo".

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 črc, 2018 11:51 am

Abych nebyl brán za toho zlého :mrgreen: ,tak ještě kousíček.Točna je od Malé Železnice.Milan
Přílohy
MaHa II.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » stř 18 črc, 2018 1:04 pm

milan ferdián píše:Abych nebyl brán za toho zlého :mrgreen: ,tak ještě kousíček.Točna je od Malé Železnice.Milan


Ako môže teba niekto označiť za zlého. Veď za takéto skvelé návrhy minimálne pochvala pred nastúpenou jednotkou :D :D

Inak musím povedať že už skryťák som nemohol predýchať. Ale, že hlavná stanica je na tom užšom ramene - nemám slov, ja som akosi automaticky bral, že stanica bude na tom najväčšom ramene a koncová stanička AK vojde tak na ten úzky 30cm slíž. :D :D :D :D :D

Ale toto riešenie určite poskytne aj dalšiu vec - aspoň kúsok šírej trate.

Záhlavia v oblúku sa mi páčia - písalo sa tu že sa to neodporúča, ale je to presne podľa môjho gusta. Staničné koľaje pekne rovné :D

Idem si to vyplotrovať a idem sa kochať :D
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod look23 » stř 18 črc, 2018 4:55 pm

Zdravím,

dovolím se zeptat, k čemu slouží ty kusé koleje? To jsou odvratné koleje jestli se tomu tak u modelů dá říkat?

Díky
Přílohy
MF.png
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 črc, 2018 5:12 pm

Ano,jsou to odvratné koleje.Já jsem upozorňoval,nedívejte se na slovenské kolejiště českýma očima :mrgreen: :wink: .Milan
zdroj vlakynet
Přílohy
073785.jpg
073786.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod Sandy » čtv 19 črc, 2018 7:07 am

Tvl: Řeka čaruje..... A mně právě přičarovala představu, kolik prostoru budu potřebovat na točnu od MŽ (pokud se jí vůbec po třech letech slibů dočkám) a rotundu od AWEPE. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 črc, 2018 9:42 am

Je tu závěr.Krajinu ti nepustím.Velké poděkování nepatří mě,ale klukům zdeno,sidlo,sandy,jirkan,hopeter,Myšpulín,Brejla a hank,kteří se snažili seč mohli ti poradit.Já jsem se jen k tomu přimotal :wink: .
Milan
Přílohy
MaHa III.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrat H0

Příspěvekod sidlo » čtv 19 črc, 2018 9:49 am

MartinHa má štěstí, že se k tomu Milan jenom přimotal. Něco tak dokonalého bych nikdy nevymyslel. Prostě nejlepší může být jen jeden :D
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod MartinHa » pát 20 črc, 2018 7:58 am

Samozrejme ďakujem všetkým, ktorý už prispeli svojou radou a ďakujem dopredu aj tým čo snáď ešte prispejú radou. Ale ako napísal SIDLO - nič lepšie sa mi nemohlo stať ako to, že sa k môjmu projektu "primotal" Milan. Skromnosť tu nieje na mieste. Jeho návrhy - a určite sa tu nenájde nikto, kto nebude súhlasiť - sú nápadité a hlavne vie si poradiť asi s každým priestorom, ktorý sa rozhodne spracovať. Veď keď človek prejde jeho knihy a námety na nete, tak proste musí žasnúť "kam na tie riešenia chodí" :D :D

Čo sa týka koľajiska. Samozrejme čakám na knihu, kde bude dúfam spracovaná aj krajina. Zatiaľ sa pustím do rámov. Návrh mi vyhovuje na 99%. Myslí, že budem ešte riešiť tieto veci:

- Točňa od M.Ž. ma nejak nezaujala, skúsim sa pozrieť po niečom inom. Ale určite tam bude :D
- Ten segment pred dverami navrhol Milan široký len 150mm. Určite to bude širšie. Myslím, že každý mm priestoru na krajinu príde vhod.
Trať tam vychádza zo stanice, prechádza úzkym segmentom a vchádza do tunela takže si to vyslovene pýta nejaký pekný oceľový most. Ale to už tam asi nebude výškovo miesto, keďže je
tam ešte jedna koľaj
- Na ľavej strane je odstavná koľaj - dĺžka 228m - tam to asi tiež rozšírim-nejaký skladík, rampa ....

Stavba:
Zatiaľ rozmýšľam nad stavbou zo STYDODURU - tak sa to tuším volá. Základ možno drevený rám, vrstva Styroduru a potom už len vrstviť. Niekde som tu našiel pokus urobiť aj rám zo styroduru - ešte musím pozorne prečítať prípadne skúsim.
Koľajivo ako som písal Tillig Ellite. Motorické prestavníky MTB (neviem ešte, ktorý typ). Návestidlá od MTB+S-COM.
Centrálu mám Z21 čiernu + nejaké MM - tak použijem čo mám
Určite nejaký ovládací pult - klasika.
Pripojenie na PC - skúšam Train Controller - odrádza ma len tá cena
:D
MartinHa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 30 čer, 2018 11:20 am

Re: Návrat H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 črc, 2018 8:14 am

MartinHa píše:
- Točňa od M.Ž. ma nejak nezaujala, skúsim sa pozrieť po niečom inom. Ale určite tam bude :D

Nesmí být větší jak točna od M.Ž.,jinač budeš upravovat střed točny směrem doleva.Rotunda může být kratší.
MartinHa píše:- Ten segment pred dverami navrhol Milan široký len 150mm. Určite to bude širšie. Myslím, že každý mm priestoru na krajinu príde vhod.

Je tam doporučení o větší šířce.
MartinHa píše: Trať tam vychádza zo stanice, prechádza úzkym segmentom a vchádza do tunela takže si to vyslovene pýta nejaký pekný oceľový most. Ale to už tam asi nebude výškovo miesto, keďže je
tam ešte jedna koľaj

Tratě jsou nad sebou,pozor,nivelita tratí není v rovinách.
MartinHa píše:- Na ľavej strane je odstavná koľaj - dĺžka 228m - tam to asi tiež rozšírim-nejaký skladík, rampa ....

Protáhni kolej na rám 930 x 500 v podobě vlečky.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků