Hurvínkovice 180*100 HO

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 26 čer, 2018 2:17 pm

Na začátku všeho byl zahradní stůl na, který se postavil horký hrnec a jako by kouzlem zmizel pod prasklým sklem :)na zem :) rázem byla omáčka všude :).Byl dlouho odložen (neboť já nic nevyhazuji co kdyby se to na něco hodilo) a proto, že mám nějaké zbytky ze stavby, která má malé přerušení... rozhodnul jsem se pro " mini testovací " kolejiště do zimní zahrady - provoz motoráky popř. malá pára. Zkusil jsem něco spáchat :) ... zaměřil bych se na továrnu či lom nebo něco co by tam vyniklo. Vše jednoduše :) pokud by někoho něco napadlo do tohoto prostoru budu rád za připomínky jen zlehka žádný mega projekt :) ....nemám žádné termíny...
Naposledy upravil workous dne čtv 15 zář, 2022 4:52 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hank61 » úte 26 čer, 2018 6:00 pm

No konečně :-) Ať se dílo daří :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 26 čer, 2018 7:40 pm

ještě mám ve hře tento návrh, ale koncové nejde objet lokomotivou a už by to bylo moc nahuštěné...
Přílohy
HUrvínkovice 2.JPG
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hank » úte 26 čer, 2018 7:50 pm

workous píše:...koncové nejde objet lokomotivou...


Loket předměstí 8)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 26 čer, 2018 8:25 pm

Program snese hodně :)
Přílohy
Hurvínkovice3.JPG
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » úte 26 čer, 2018 9:14 pm

No vida jak jsi hezky uzrál... :D
Ještě bych zvážil křížení tratí aby ti vyšla průjezdná výška k rozumnému stoupání.
Tady máš malou inspiraci pro kroužení http://www.litomysky.cz/kolejiste/TTkubajs01.htm
Podobné kolejiště tady nedávno prezentoval v TT kolega Fox a moc se mu povedlo.
No a pokud nechceš kroužit tak zvaž dvě koncové a k tomu modul cik-cak. Pro posun můžeš kromě klasického šturcu na objetí použít fintu s výtažnou kolejí ala Kameničky.
Tož vítej v mini. :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 27 čer, 2018 10:48 am

Ahoj,
Spíš továrnu než lom, tomu schází těžební prostor. Nepřemýšlel jsi spíš o tunelu pod než mostu přes nádraží?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » stř 27 čer, 2018 11:25 am

Michal Šuhajda píše:Ahoj,
Spíš továrnu než lom, tomu schází těžební prostor. Nepřemýšlel jsi spíš o tunelu pod než mostu přes nádraží?

Michale továrna bude lepší ....přijde mi to takový divný s tím mostem už při návrhu :) zkusím tam šoupnout tunel :) děkuji za reakci všem co napsali :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Adam96 » sob 30 čer, 2018 10:40 am

promiň, ale působí to velmi roztahaně, neučesaně. Nechceš se inspirovat posledními Milanovými TT plánky? http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/P ... TT/page/8/ Pavlov, Petrov, atd.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » ned 01 črc, 2018 6:00 am

Adam Buchal píše:promiň, ale působí to velmi roztahaně, neučesaně. Nechceš se inspirovat posledními Milanovými TT plánky? http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/P ... TT/page/8/ Pavlov, Petrov, atd.


Nic se neděje jen je problém s geometrii kolejiva a velikostí ....uvedené plánky v TT na ploše 120*900 což tam nedostanu..
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Střelec » ned 01 črc, 2018 7:02 am

Ten první nevypadá zle, akorát by to chtělo prohodit roviny a estakádu nad fabrikou dostat pod ní. Pokud by zůstaly zachované původní roviny, v tunelu by proti sobě mohly být ještě dvě kusé koleje tak na motorák (bez vlečňáku). Ten by pak pendloval á la logika kruhu. Případně by se na kusé v tunelu mohly připojit segmenty v roli "skryťáku". Most by pak musel být buď kamenný, nebo několikrát lomený ocelový s horní nosnou konstrukcí.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Sandy » ned 01 črc, 2018 8:45 am

Někdy před dvaceti lety jsem si postavil na ploše 200x100 cm "cvičné" kolejiště. "Cvičné" proto, že jsem si po letech chtěl opět vyzkoušet, co ještě dokáži. Zadání bylo : jednoduchá stanice s možností křižování vlaků a jednoduchým posunem, most, tunel, chráněný přejezd , skryté nádraží. Ke stavbě jsem použil staré plechové kolejivo, doplněné několika novějšími kousky. To se neukázalo jako nejšťastnější řešení, hlavně ve skrytém nádraží, které jsem musel několikrát přestavovat.
Původní záměr byl, že si to vyzkouším a kolejiště půjde z domu a postavím si "opravdické" kolejiště. Proto jsem některé věci moc neřešil, šlo mi spíše o vyzkoušení stavebních postupů. Z nejrůznějších důvodů však ke stavbě nového kolejiště nikdy nedošlo a teď to staré jen čeká rozsáhlá rekonstrukce (pokud konečně dojde k výrobě nové serie "Zhlavíků").
Jednoduchá "malůvka" je tady:
https://sandyh0.rajce.idnes.cz/Moje_cvicne_kolejiste/#moje_kolejit.jpg
Až se přestanu stydět, tak sem dám i pár fotek, aby byl vidět celkový koncept.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » ned 01 črc, 2018 10:57 am

Sandy píše:Někdy před dvaceti lety jsem si postavil na ploše 200x100 cm "cvičné" kolejiště. "Cvičné" proto, že jsem si po letech chtěl opět vyzkoušet, co ještě dokáži. Zadání bylo : jednoduchá stanice s možností křižování vlaků a jednoduchým posunem, most, tunel, chráněný přejezd , skryté nádraží. Ke stavbě jsem použil staré plechové kolejivo, doplněné několika novějšími kousky. To se neukázalo jako nejšťastnější řešení, hlavně ve skrytém nádraží, které jsem musel několikrát přestavovat.
Původní záměr byl, že si to vyzkouším a kolejiště půjde z domu a postavím si "opravdické" kolejiště. Proto jsem některé věci moc neřešil, šlo mi spíše o vyzkoušení stavebních postupů. Z nejrůznějších důvodů však ke stavbě nového kolejiště nikdy nedošlo a teď to staré jen čeká rozsáhlá rekonstrukce (pokud konečně dojde k výrobě nové serie "Zhlavíků").
Jednoduchá "malůvka" je tady:
https://sandyh0.rajce.idnes.cz/Moje_cvicne_kolejiste/#moje_kolejit.jpg
Až se přestanu stydět, tak sem dám i pár fotek, aby byl vidět celkový koncept.


Sem s tím žádný ostych...:)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » pát 06 črc, 2018 3:08 pm

Další pokus malé jednokolejné SN smyčka + odstavná kolej....
Přílohy
Hurvínkovice3D.jpgRE.jpg
Hurvínkovice3D.jpgRE.jpg (39.98 KiB) Zobrazeno 10448 krát
HUrvínkovice 4.jpg
HUrvínkovice 4.jpg (143.21 KiB) Zobrazeno 10458 krát
Hurvínkovice3D.jpg.jpg
Hurvínkovice3D.jpg.jpg (32.64 KiB) Zobrazeno 10458 krát
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » pát 06 črc, 2018 4:20 pm

Už se asi opakuju ale u minikolejiště bych se držel jednopodlažního uspořádání. Moc těžko budeš ladit délku tratě pro potřebu podjetí té druhé v rozumném stoupání... :?
Tento návrh vypadá hezky. V tunelu by pasovalo skryté nádraží dle logiky kruhu podle prvního dílu knížky od Milana. Třeba plánek 004 Průmyslový aerál. Nebo jen dvoukolejné pro vystřídání vlaků. Mě se osvědčilo i SN ala Kameničky s přidanou kolejí jak mám na Hurvínkově :wink:
Tož ať se daří. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků