Hurvínkovice 180*100 HO

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » úte 14 dub, 2020 9:38 am

Jenom doplním. Kulisa schová hlavní motiv tj. nádraží. Dále před výtopnu se nevejde ani krátká mašina natož M810 nebo M131. K čemu šturc pro jeden vagon vpravo nahoře ? Budova u šturcu nemá žádné místo kolem( pokud to má být ta původní pila ) Škoda zbytečně krátkých staničních kolejí.
To všechno proto aby vyjel vlak z díry , zastavil u zastávky a znovu se schoval do díry ? :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 14 dub, 2020 12:17 pm

No Honzo, "z díry a do díry" ty takový profík to jsou tedy výrazy :D nějak jsi se nám u toho Géééčka rozjel :D
P.S. budovy jsem jen, aby tam něco stálo vše se dá upravit natočením výhybek horní šturc ve finále může být zarostlý....jinak se tam bude modelovat kus kopečka...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » úte 14 dub, 2020 2:05 pm

Zapoměl jsem dát to rčení o dírách do úvozovek. :oops: Nakonec právě proto , že mě dráha neživí můžu si dovolit takové hezké výrazy jako vagon , mašina , nádraží ... :mrgreen:
Jinak Milan doplnil svoje řešení o krajinu i schéma provozu. Nechám na adminech VIP fóra jestli to postoupí sem. Jak to ten Milan dělá , že dokáže z minima maximum ? :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 14 dub, 2020 2:48 pm

hopeter píše:Zapoměl jsem dát to rčení o dírách do úvozovek. :oops: Nakonec právě proto , že mě dráha neživí můžu si dovolit takové hezké výrazy jako vagon , mašina , nádraží ... :mrgreen:
Jinak Milan doplnil svoje řešení o krajinu i schéma provozu. Nechám na adminech VIP fóra jestli to postoupí sem. Jak to ten Milan dělá , že dokáže z minima maximum ? :)


Honzo viděl jsi to ve WintrR... taky tam není moc míst plánek by se musel dát na větší základnu - dál je problém tedy pro mne, že je tam asi 9 obloukovek tolik jich nemám a chci Geoline zpracovat co mám doma do dalšího už se nehrnu z důvodu cen a politiky Roco. Zrovna obloukovna stojí ránu (959,- bez přestavníku )(od Peco jí mám 560 a trochu jinak vypadá). Je to děs když jsem začínal kupoval jsem Geoline oblouk okolo 599,-.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod MkTT » úte 14 dub, 2020 3:30 pm

Dokončení plánku od Milana.

Jedná se o dětské kolejiště s kolejivem ROCO/GEOLINE. S tímto kolejivem se musíte naučit jej používat a znát jeho jemné nuance.
Tvar kolejiště je navržen do spirály. Úkolem bylo co nejvíce zviditelnit širou trať a stanici ponechat v základním, ale zajímavým provedením kolejiště. Trať vychází z jednoduchého dvojkolejného skryťáku Spejblov. Po výjezdu z tunelu máme vedle vlaku opěrní zeď koncové stanice.
Vlak projíždí hlubokým zářezu ve skalnatém podloží, kamenný most o dvou obloucích, trať nadále silně stoupá v poměru 1:25. Nad námi vlevo se objeví násypka štěrku. Štěrk se vozí nákladními auty z nedaleké drtírny štěrku s lomem. Vjíždíme do stanice, nechráněny železniční přejezd, nalevo vlečka pily, napravo malá remíza akorát pro 810, s vodárnou, malou dílnou a tankovacím stojanem a nádrži pro naftu. Napravo výpravní budova s přilehlým ručním skladištěm pro kusové zásilky. Zrovna je připraven k odjezdu MOs ve složení 810 a 010. Naproti výpravní budovy stojí vyhlášená letní restaurace s výborným jídlem a pivem. Nalevo o kousek dále od skladiště stojí záchody, volná plocha a kolej končí sila ZZN. Kolej vedle slouží pro objezd hnacích vozidel a je zde odstaven přípojný vůz 010. Pro nedostatek místa na volné skládce, zde byla zřízená druhá volná skládka pro zdejší zemědělský statek/SST/ pro výkladku vápna a hnojiv.
Ve skryťáku Spejblov máme možnost střídat čtyři vlaky. Hnací vozidla jsou navrženy jen dvě. Osobní v podobě sólo 810 a Rosničky nebo menší motorové lokomotivy řady 735 nebo malé páry.
Koncová stanice je dvojkolejná. V remíze nocuje 810 a je i jejím domovem pro zbrojení a provozní ošetření. Vlečky jsou dvě a to pila (AUHAUGEN) a drtička štěrku (nezáleží jak bude znázorněna).
Na to jak je to kolejiště malé, mi vycházejí, jak jsem poznamenal čtyři vlakové soupravy a to -
1 - 810 + 010 (přívěsný vůz bývá odstaven na konci šturcu v koncové stanici)
2 - 735* + Be + Be
3 - xxx* + Ddk + Ztr + Vte + Utz (manipulační vlak - obsluhuje stanici)
4 - xxx* + Sas + Otdo + Zts (vlečkový vlak - obsluhuje přilehlé vlečky ZZN/pila/násypka štěrku)
* - motorová lokomotiva slouží jak pro přepravu osobního vlaku, tak pro manipulačního a vlečkového vlaku

Počet hnacích vozidel a vagónů pro kolejiště Hurvínkovice
810 - 1 ks (motorový osobní vůz)
010 - 1 ks (osobní přípojný vůz)
735 - 1 ks (motorová lokomotiva)
Be – 2 ks (osobní vozy)
Ddk - 1 ks (služební vůz)
Sas - 2 ks (výsypné vozy pro přepravu štěrku)
Otd - 2 ks (plošinový vůz pro přepravu řeziva)
Zts - 2 ks (uzavřený vůz pro ZZN)
Ztr - 2 ks (uzavřený vůz)
Vte - 1 ks (otevřený vůz přeprava uhlí)
Utz - 1 ks (zavřený vůz přeprava vápna/hnojiva pro zemědělský statek)
celkově 2 HV + 14 vagónů


Hurvínkovice II..jpg

Hurvínkovice technologické postupy .jpg
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Sandy » úte 14 dub, 2020 3:48 pm

Zdeňku, pokud trochu slevíš z požadavků, tak se to dá ve viditelné části sfouknout s jednou obloukovou, jednou trojcestnou a jednou (nebo dvěma místo trojcestné) obyčejnými výhybkami. Dvě dopravní koleje ve stanici ( cca 80 a 110 cm), tři kusé (cca 70, 45 a 45 cm). Viditelná část trati mimo stanici asi 100 cm.
Klesání 10 cm na dvou metrech (jako to má MF). Osy kolejí v ploše 120x120cm, takže prostor 130x130 by jentaktak vyšel.
SN přímo pod viditelnou stanicí je jen její převrácená kopie.
Na 1/4 plochy les, zbytek možno využít pro obslužnou komunikaci, dvě nebo tři novostavby rodinných domků, malou remizu, malinkou "průmyslovou" zónu.
Staniční budova uvnitř plochy. Možná s maloým skladištěm hned vedle.
Část trati v zářezu.
Těsně před stanicí úrovňový přejezd.
Pod jednou kusou kolejí by bylo jen asi 8 cm místa. Ale protože by dole byla jen trať, tak by to asi nevadilo.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » úte 14 dub, 2020 5:44 pm

workous píše:Honzo viděl jsi to ve WintrR... taky tam není moc míst plánek by se musel dát na větší základnu - dál je problém tedy pro mne, že je tam asi 9 obloukovek tolik jich nemám a chci Geoline zpracovat co mám doma do dalšího už se nehrnu z důvodu cen a politiky Roco. Zrovna obloukovna stojí ránu (959,- bez přestavníku )(od Peco jí mám 560 a trochu jinak vypadá). Je to děs když jsem začínal kupoval jsem Geoline oblouk okolo 599,-.

Viděl. :wink: Proto bych si vybral poslední verzi hopeter/trix případně tu další s třícestnou výhybkou. Ještě bych uvážil skryťák otočit o 90st. proti směru hodin a tím získat délku tratě na klesání/stoupání. Možná by to vyšlo i bez závitu rovnou do SN , případně zhlaví SN využít ještě na stoupání a v rovině jen kusé koleje. SN předpokládám to co jsi navrhl tj. 4x kusá kolej případně šuplík nebo přesuvna.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » pát 17 dub, 2020 7:52 pm

Verze s anglánem upravené staniční koleje délka dobrá....i kousek delší koleje pro výtopnu..
Přílohy
Verze 20.jpg
Verze 20.jpg (279.12 KiB) Zobrazeno 5077 krát
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 17 dub, 2020 8:42 pm

Jako laik bych řekl, že pokud budeš mít na pile byť jen jeden jediný vagón, tak s tímto uspořádáním nemáš prakticky šanci objet ve stanici soupravu :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Trixt » sob 18 dub, 2020 11:18 am

Osobně bych se asi vrátil k té variantě třícestné výhybky, než angličana tímto způsobem:

workous01.jpg
workous01.jpg (100.65 KiB) Zobrazeno 4975 krát


a nebo ještě se více přiblížit Milanovi, zkrátit šturci a zastávku posunout do rohu, aby se nemačkala tak pod náspem, kde by se tím pádem dal udělat přirozenější svah.

workous02.jpg
workous02.jpg (101.66 KiB) Zobrazeno 4972 krát
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » sob 18 dub, 2020 11:29 am

Jsou to možnosti a je pravda že tvoje a Honzova varinta je asi nejlepší. Ještě mám slíbeno od Milana pak se uvidí, ale o moc jiné to asi nebude.Prostor a geometrie se neošulí.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 28 dub, 2020 11:03 am

Ještě jsem dostal podmět na možnou úpravu Hope/Trixe,tak přikládám neni řešeno SN...
Přílohy
MIni.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » úte 28 dub, 2020 6:10 pm

No tak ten skryťák bude trochu problém. V místě kde budeš potřebovat průjezdnou výšku ( pokud bude skrytá trať pokračovat spirálou ) už budeš o kus níže s viditelnou tratí... Šlo by to vyřešit posunutím závitu kousek doprava a levou část viditelné spirály utopit do zářezu. Tím by u pravého okraje vzniknul kopeček, pod kterým by prošel zbytek spirály do SN pod viditelnou stanicí.
Za mě jinak dobrý. "Do díry a z díry" :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 28 dub, 2020 7:56 pm

Pokud je vrch 140 klesání do 0 je na 3 procentech v pohodě dle wtr. Zajímavý je zářez do klesání mohlo by vypadat pěkně pokud se skaliska dobře vytvarují...:) . Pokud bude někdo chtít dělat něco na tomto rozměru možnosti tu má spoustu od Milanovych super plánku po ty naše rozmachy ve wintracku.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 29 dub, 2020 8:56 am

Akorát u toho zářezu zlobí spád. Voda by měla téct údolím doleva ven z kolejiště a tím přijdeš o další cenné výškové cm.
Kdybys přehodil budovu ve stanici ke kraji, krajina by získala prostor, o který ji připravují nejen domy, ale též nástupiště, cesta/silnice atd.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron