Hurvínkovice 180*100 HO

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » pát 20 črc, 2018 7:23 am

Brejla píše:
workous píše:
Stanin píše:Jsou v druhem dile knihy od Milana. Serie planku pro rozmer 120 * 180 cm.

Bible od Milana mám všechny, tak na to mrknu, ale mám je prohlídnuté tam i zpátky :)


Pouhé prohlížení Bible je nedostatečné, je třeba se i řádně modlit :mrgreen:

To jsi teda trefil ..... :D :D vždy začnu " Milane náš jenž jsi na nádraží ...." a už to vypadá, že skončím u Chocholouška dle manželky :D
Naposledy upravil workous dne pát 20 črc, 2018 7:27 am, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » pát 20 črc, 2018 7:24 am

hopeter píše:Nějak jsme zapovídali ten nový Ronov... :wink: Věřím , že bude v úzčím výběru. :)

Honzo, vedle Mánesa ti vyrostla zahradní konkurence...foto pošlu...:) včera jsem tam byl vyvenčit vnouče :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » pon 23 črc, 2018 5:51 pm

Tak jsem si pohral s Wintrackem a bude to žhavý kandidád :D
Přílohy
Kochacka.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » pon 23 črc, 2018 7:04 pm

Vypadá to zajímavě. Kolik to má vlastně pater ? Řekl bych takový menší mrakodrap pro mašinky... :P
Stačí dva vlaky a mizením pod zem a opět se zjevením v jiné díře to bude vypadat,že jich tam jezdí pět. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » pon 23 črc, 2018 7:20 pm

Díra díra snad tunel :D kolik pater najdeš na straně 4 :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hopeter » úte 24 črc, 2018 4:15 am

No dobrá tedy tak tunel a né díra... Na straně pět jsem nenašel žádné patro a na straně čtyři jsem se asi u čtvrtého ztratil. :P
Rozhodně je to zajímavé kolejiště. Ještě si vzpomínám na jedno kolejiště od Milana v TT, které zde prezentoval asi před dvěma lety a to mělo tři patra. Bohužel si nepamatuju název ale byl tam v údolí zámek. Zkusím to najít, protože mě zajímá jestli nakonec došlo na stavbu.
edit: tak jsou to Darkovičky http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=9645&hilit=darkovi%C4%8Dky&start=30 v galerii jsem je nenašel.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » úte 24 črc, 2018 7:02 am

hopeter píše:No dobrá tedy tak tunel a né díra... Na straně pět jsem nenašel žádné patro a na straně čtyři jsem se asi u čtvrtého ztratil. :P
Rozhodně je to zajímavé kolejiště. Ještě si vzpomínám na jedno kolejiště od Milana v TT, které zde prezentoval asi před dvěma lety a to mělo tři patra. Bohužel si nepamatuju název ale byl tam v údolí zámek. Zkusím to najít, protože mě zajímá jestli nakonec došlo na stavbu.
edit: tak jsou to Darkovičky http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=9645&hilit=darkovi%C4%8Dky&start=30 v galerii jsem je nenašel.


Dík za odkaz přikládám pohled na "patra" snad to bude patrné :D
Přílohy
Patra.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod hank61 » úte 24 črc, 2018 10:44 am

To vypadá dost dobře. :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 25 črc, 2018 9:17 am

Jestli mohu přispět s jením komentem z krajinářského hlediska...tak ten "lavór" uprostřed krajiny s těmi tunely, to je úplný nesmysl. Po pár měsícíh by to celé bylo v reálné krajině zatopené vodou.
I když se u kolejiště nejprvě plánují kolejové trasy a až teprve potom krajina, je třeba uvažovat opačně, totiž že dráha byla ve skutečnosti stavěna do nějaké existující krajiny.
Abych svůj koment zakončil konstruktivně, tak námět, jak to vyřešit. V tomto případěě by úplně stačilo, aby v přední části kolejiště ty dvě tratě vedly po mostě a ten "lavór" se změnil v údolí otevřené pohledu diváka zepředu (a tudy by odtékala případná voda z krajiny). Takže třeba malý potůček se silničkou nebo i jen polní cestou vedoucí z té nejnižší části uprostřed směrem dolů k přední hraně kolejiště...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Miloš_P » stř 25 črc, 2018 10:11 am

Sleduju to jen z povzdálí, začalo to docela pěkným návrhem, který se začal slibně vyvíjet a dospělo to k vlakodromu, který prezentuje snad všechny chyby, které jsou na návrzích začátečníků, kteří dávají svá kolejiště k posouzení na toto fórum. Pokud je toto cílem, tak jsem nic neřekl a tento příspěvek ignorujte :D .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » stř 25 črc, 2018 9:15 pm

Miloš_P píše:Sleduju to jen z povzdálí, začalo to docela pěkným návrhem, který se začal slibně vyvíjet a dospělo to k vlakodromu, který prezentuje snad všechny chyby, které jsou na návrzích začátečníků, kteří dávají svá kolejiště k posouzení na toto fórum. Pokud je toto cílem, tak jsem nic neřekl a tento příspěvek ignorujte :D .

Miloši, každý příspěvek se počítá :D v podstatě máš pravdu,..ale většinou kochačka je vlakodrom :D jak jsem psal na začátku jde mi o to zpracovat zbytky kolejiva a torzo stolu :).Jediný pořádný návrh je Milanův Ronov to vím....ono to nějak dopadne.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Miloš_P » stř 25 črc, 2018 9:58 pm

Pro vlakodromy mám velké pochopení :D , svoje kolejiště jsem začal stavět nejdříve jako vlakodrom pro děti v a teprve později, když mě to naplno znova chytlo, ho začal nenápadně :D rozšiřovat o různé přístavby, předělávky vedení trati a napravovat alespoň některé chyby.
http://masinky2003.wz.cz/index.html
Tenkrát v roce 2001 ještě neexistovalo tohle fórum, takže jsem neměl potřebnou zpětnou vazbu zkušenějších. Dneska bych spoustu věcí udělal jinak, ale vzhledem k investované práci, času a financím se mě moc nechce pouštět do radikálních přestaveb i vzhledem k prostorovým možnostem, kde H0 bude vždy velkým kompromisem a zatím jsem nedostal žádný úžasný nápad, aby to stálo za to. Z Milanových skvělých návrhu bych si určitě vybral.
Přeju hodně zdaru :D .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod martin-tt » čtv 26 črc, 2018 8:58 am

Miloš_P píše:Pro vlakodromy mám velké pochopení :D
:D .

Ahoj, já si myslím že žádný vlakodrom nemáš, tvé kolejiště je moc pěkné a nevěděl jsem Miloši že ty jsi majitelem tohoto kolejiště, na které se do teď občas kouknu. Dodatečným doladěním krajiny se dá hodně změnit (schovat problémová místa).
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod workous » čtv 26 črc, 2018 9:15 am

Miloš_P píše:Pro vlakodromy mám velké pochopení :D , svoje kolejiště jsem začal stavět nejdříve jako vlakodrom pro děti v a teprve později, když mě to naplno znova chytlo, ho začal nenápadně :D rozšiřovat o různé přístavby, předělávky vedení trati a napravovat alespoň některé chyby.
http://masinky2003.wz.cz/index.html
Tenkrát v roce 2001 ještě neexistovalo tohle fórum, takže jsem neměl potřebnou zpětnou vazbu zkušenějších. Dneska bych spoustu věcí udělal jinak, ale vzhledem k investované práci, času a financím se mě moc nechce pouštět do radikálních přestaveb i vzhledem k prostorovým možnostem, kde H0 bude vždy velkým kompromisem a zatím jsem nedostal žádný úžasný nápad, aby to stálo za to. Z Milanových skvělých návrhu bych si určitě vybral.
Přeju hodně zdaru :D .


Miloši, také jsem chtěl napsat, že na tvoje stránky pravidelně chodím dotáhnul jsi to na pěkné kolejiště držím ti place ať ti to vydrží.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Hurvínkovice 180*100 HO

Příspěvekod Miloš_P » čtv 26 črc, 2018 9:35 am

Díky. Je to nekonečný příběh, pořád je co opravovat, předělávat a vylepšovat...
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků