Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Trixt » stř 23 říj, 2019 10:17 pm

prcek píše:Stromy OK, mozna bych dal kolem arealu jednu radu topolu - tady na jizni morave pomerne bezna zalezitost

Topoly jsou skvělý nápad.

prcek píše:takze kdyby se tam mel bus tocit, tak by se vyasfaltoval spis takovy protahly trojuhelnik, ze by prijizdel tesne podel koleje a pak mu to vyslo na otocku

No to jsem také zkoušel. Karosa B931 z období na přelomu století má půrměr otáčení sice úžasně malý, ale pořád je to 22 metrů, což v mém podání je něco přes 18 cm. To bych musel vyasfaltovat prostor od budovy remízy až po kolej vedoucí kolem továrního areálu a to by asi bylo doopravdy moc. :( Prostě mám málo místa na kolejiště.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod hopeter » čtv 24 říj, 2019 4:42 am

A proč pořád řešíme autobus ? Vedle je nádraží. :wink:
Ani bych neřešil kamion. To je prokletí dneška. Do areálu je zavedena vlečka tak se zboží vozí vlakem a drobný místní rozvoz běžným náklaďáčkem nebo dodávkou.
Zprava přes koleje tedy stačí normální místní cesta a stoupání/klesání silnice snese hodně.
Kolejiště je velké dost , jen je potřeba co nejvíce ploch a objektů nechat na fantazii , že je někde mimo panel. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Trixt » čtv 24 říj, 2019 6:43 am

Hopeter: Autobus řešit nemusíme, to byla jen variantní myšlenka, kterou jsem nadhodil. Spíše by to mohlo být malé parkoviště pro ty, co přijedou do práce autem. Ta cesta zprava obtáčející oplocení areálu se mi moc nelíbí (nereálně malé poloměry zatáček). Aby se mi myšlenka změny příjezdové cesty líbila, musel bych předělat areál tak, aby vjezd do areálu byl zezadu nikoliv zepředu, částečně jej posunout doleva, aby vznikl větší prostor mezi oplocením a tratí, prostě, aby trať nebyla hned za zdí. Přijde mi to ale jako mooooc práce. A osobně se mi zas ten příjezd nezdá tak špatný. Navíc většina ulic je rovná a ne klikatící se (ta rovinka má v reálu asi 60 m). No, třeba to ale jednou předělám, ale teď bych se raději pohyboval kupředu, než se motal na místě. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 24 říj, 2019 7:39 am

Ahoj,
Ta silnice za rohy byl jen nápad jak odstranit ten rozdíl mezi silnicí přes přejezd a cesty dál ke štole. Pokud se silnice nevejde, tak to radši nech jak to je. Protože čím víc asfaltu (ale taky budov, velkých ploch - polí lesů,) tím bude kolejiště vypadat menší a menší. Pestrostí a rozmanitostí krajiny dosáhneš efektu optického zvětšení.
PS: Podobně to platí i u délky vlaků, Mn vlak s čtyřmi různými vozy bude vypadat opticky jako vlak, na rozdíl od lokomotivy s čtyřmi Wap.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Trixt » sob 26 říj, 2019 8:01 am

Když shrnu tu pravou stranu, tak z diskuzí mi vyplývá, že největším problémem je u továrny ukončená silnice. Při brouzdání po netu jsem se díval na jeden modul s mostem a napadla mě taková myšlenka. Silnici prodloužit rovno s dalším přejezdem a mírně klesajícím mostem ji vést přes odbočnou stanici a na kraji panelu postavit pilíř a zde silnici zaříznout. Bylo by toto řešení lepší než stávající? Raději jsem to načrtl, aby to bylo jasné. Šířka panelu je 1 metrů, tedy silnice by měla něco přes 120 metrů v reálu. Dolní okraj obrázku je přední okraj panelu.

tovarna6.jpg
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod JanoH0e » sob 26 říj, 2019 8:11 am

Radšej nie. Jedine, že by sa ti veľmi páčilo a chcel by si to mať silou mocou. Ale inak zlý nápad.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Ivan » sob 26 říj, 2019 8:55 am

Já bych to také nedělal, zkazil by to dojem i na nádraží, nejsou takové mosty moc běžné.

Osobně bych silnici ukončil u fabriky a dolu k dolu jen štěrkovou trochu zarostlou.
Turisté by chodili z nádraží pěšinou, která by předcházela koleje třeba někde u zhlaví, ať nelezou přes koleje ve stanici.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod hopeter » sob 26 říj, 2019 4:42 pm

Most určitě ne. Zkusím ti navrhnout tohle:
kolejisteuvod05.jpg
kolejisteuvod05.jpg (42.7 KiB) Zobrazeno 4914 krát

Podle rovinky tratě udělat opěrnou zeď abys získal větší plochu pro ten plac u vjezdu do areálu. Plochu protáhnout až ke zdi a ukončit zábradlím. Z placu by ještě mohla pokračovat cesta kolem plotu fabriky přes přejezd kamsi někam. Jestli bude na place točna autobusu , parkoviště nebo jen volný plac je celkem jedno. Cesta k šachtě už by byla třeba stará kostková nebo zpevněný štěrk aby nebylo moc přeasfaltováno. Cesta kolem fabriky třeba jen polňačka.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Trixt » sob 26 říj, 2019 5:23 pm

Chlapi, díky moc za názor. Dobrá tedy, most nebude, byla to jen taková myšlenka. Na place pro parkoviště již pracuji. :) Zítra ale budu mít pauzu, neb se chystám do Vídně na Modellbau Messe 2019. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Trixt » čtv 31 říj, 2019 3:58 pm

Jen malý dotázek pro ujištění. Mysleli jste to s parkovací plochou, řadou topolů a tou polňačkou z parkovací plochy okolo fabriky takto? Vše jen prozatím zasypáno hlínou.

tovarna7.jpg

tovarna8.jpg
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod prcek » čtv 31 říj, 2019 4:12 pm

Pokud se me tyka tak topoly jsem myslel takto. Jen si, kdyz to vidim, nejsem jisty, jestli ti nebudou prekazet ve vyhledu pri manipulaci.

Co se tyka polnacky (to nebyl muj navrh) - pokud by po ni nekdo jezdil, tak by byla u prejezdu mene prudka zatacka (lidi jsou lini) a vedla by na nej vic sikmo, pokud jen chodil, byla by asi uzsi.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod dfrolek » čtv 31 říj, 2019 4:50 pm

Tu asfaltovou točnu bych pořádně rozbil. Výmoly, záplaty.. Přece jenom se na ní točí náklaďáky a z dolu najíždějí přetížená auta s rubaninou (nebo co se tam těží) :) Měla by se tak opticky prolnout se štěrkovou a polní cestou.
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Trixt » čtv 31 říj, 2019 5:27 pm

prcek píše:Pokud se me tyka tak topoly jsem myslel takto. Jen si, kdyz to vidim, nejsem jisty, jestli ti nebudou prekazet ve vyhledu pri manipulaci.

Topoly manipulaci nepřekáží. Výška panelu nad zemí v dolní poloze je 75 cm a na plochu továrny dosáhnu bez problému. A musím uznat, že ty topoly vypadají v reálu pěkně. Takže díky ti za nápad. :)

prcek píše:o se tyka polnacky (to nebyl muj navrh)

Ano, těch nápadů bylo více, s polňačkou přišel Hopeter. :) Její šířku buď mohu nechat na vozidlo, ale samozřejmě se dá při sázení vegetace později upravit i na zarostlou polňačku nebo dokonce na pěšinu. Zatím nevím. ;)

dfrolek píše:Tu asfaltovou točnu bych pořádně rozbil. Výmoly, záplaty.

To se dá kdykoliv provést. ;) Silnice je dělána z jemného písku a přetažena tmelem, takže nebude problém později vydlabat nějaký ten výtluk. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod hopeter » čtv 31 říj, 2019 6:43 pm

Za mě dobrý ale už sakra koukej zahodit to pravítko a udělej něco křivě... Třeba takhle. :wink:

tovarna7.jpg
tovarna7.jpg (65.22 KiB) Zobrazeno 4563 krát


Ta polňačka je dobrá , jen jak bylo řečeno ten oblouk u přejezdu trochu větší a cesta může být přes koleje i šikmo. Počítal bych ji tak pro traktory ne moc rozježděná aby tam mohli jezdit i chataři.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 252 x 101 výška 32

Příspěvekod Dusan » pát 01 lis, 2019 1:20 pm

Já bych celou točnu silnice zrušil, vjezd do fabriky zatočil co nejdřív, směrem od výtopny k topolům bych protáhnul další stromy a vůbec celý prostor (svah) až k té širé trati vyplnil keřama a podobným borčusem, klidně mezi tím může vézt i ta polňačka, pokud má být. Aby to bylo prostorově oddělené a mělo hloubku. Ta silnice i s tou točnou to prostorovou hloubku akorát zabíjí.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků