Návrh malého domácího kolejiště v eNku - prosba o rady

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh malého domácího kolejiště v eNku - prosba o rady

Příspěvekod MichalM » úte 10 dub, 2018 8:28 am

Ahoj,

Napadá mě jedno řešení, které jsem se pokusil načrtnout v příloze.

První částí je malá stanička pro ježdění s M262 - vyjede ze skryté koleje pod přesuvnou, ve staniččce připojí Balm a odjíždí do skryté části po depem (větší město, proto se připřahá ten Balm, aby to uvezl). Ve skryté části počká až opět přijde správný čas, aby projel zbytek smyčky, ukázal se na chvíli na kousku trati a vrátil se do stanice. Ve stanici odvěsí Balm a odjíždí opět do skryté části pod přesuvnou (na venkov už tolik lidí nejede, proto Balm není třeba). Případně pokud by se skrytá smyčka rozšířila o nějakou kolej navíc, tak by se to do budoucna dalo rozšířit o provoz nějakého manipuláku, který ve stanici končí (provede posun a vrací se zpět do skryté smyčky.

Druhá část je depo pro posun s 556.0. Depo by bylo umístěno nad lokálkou. Vlevo by byla jako skryté nádraží přesuvna, vpravo na větším segmentu točna s rotundou. Mezi depem a lokálkovou stanicí by mohla být částečně opěrná zeď, schody. Stanice by mimo jiné měla sloužit i zaměstnancům depa pro cestu do práce.

Celé je to jenom náčrtek k zamyšlení a případně rozpracování. Neznám délky vozidel, ani jejich technické vlastnosti, takže je možné, že to je úplně blbě.
Přílohy
Capture.PNG
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Návrh malého domácího kolejiště v eNku - prosba o rady

Příspěvekod hank » úte 10 dub, 2018 12:25 pm

MichalM: Děkuji. Netvrdím, že využiju přesně tuto verzi, ale jako obecnější myšlenka - tj. využít prostoru pro dva volně související náměty - mi to připadá vynikající a dá se s tím dále pracovat. :idea:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Michal Dalecký a 7 návštevníků