Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » čtv 29 bře, 2018 2:11 pm

Hurvínek by se mi do budoucna taky líbil. No, líbilo by se mi toho spoustu, ale znáte to. :D Navíc tuším, že aktuálně bude mým modelářským vrcholem úprava budov pro tuhle stanici a stavba výtopny. Na stavbu vozidel si zatím netroufám. Mám doma dva vozy k preznačení, tak počkám jak to dopadne a potom uvidím :D
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » stř 05 pro, 2018 9:11 pm

Ač to vypadá, že jsem to vzdal, tak jsem se po letní pauze pomalu pustil do pokračování stavby. Aktuálně mám kompletně elektricky zapojeno a bez problémů jezdím. Díky stavební přestávce jsem objevil chybu, kterou jsem udělal při úpravě výhybek Peco - sice jsem přerušil napájení jazyka ze srdcovky (srdcovku napájím přes MP1), ale už jsem nepropojil napájenou kolejnici a odpojenou část jazyka. Naštěstí jsem na to přišel ještě před štěrkováním, tak se to dalo celkem jednoduše napravit.
Aktuálně mám vymodelovaný terén, potažený papírem a natřený na prapodivnou barvu (chytil jsem temperu s hnědým proužkem a až doma zjistil, že to není hnědá, ale siena pálená :roll: ) - dělám to na jeden vrz, rozmíchám Herkules s vodou, temperou a kapkou Jaru a patlu to na toaletak. Obdobně divnou barvu už jsem jednou kus natřený měl a nakonec nikde vidět nebyla, tak to tady bude při troše snahy snad stejné. Ta část co není potažená ani natřená bude výtopna se zázemím a kůlna traťovky za výtopnou. Zatím jsem to nechal tak a dořeším to až tam dojdu. Teď se bavím na segmentu se skladištěm a staniční budovou.
Z budov mám zatím jenom skladiště - sice s osvětlením, ale zatím bez střechy. Ještě bych chtěl dodělat nějaké krabice dovnitř a potom ho uzavřu. Taky se ještě rozhoduju, jestli na střechu použiju 3D eternit od KBmodel nebo ten originál od Igry.
Každopádně co jsem to natřel na hnědo (jestli se tomu tak dá říkat?), tak mi to nedalo a začal jsem pomalu štěrkovat a tvořit blízké okolí kolejí.
Víc asi spíš napoví pár fotek. Je to focené jenom telefonem a krapet zmenšené.
Přílohy
20181202_191741.jpg
20181202_191723.jpg
20181202_144212.jpg
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » stř 05 pro, 2018 9:12 pm

20181205_085157.jpg

20181205_085139.jpg
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » pát 04 led, 2019 4:04 pm

Ještě před vánoci se mi podařilo skoro celou stanici zaštěrkovat a pomalu to začíná vypadat k světu. Nakonec mi došel štěrk a ten jsem koupil až včera, tak to snad o víkendu doštěrkuju.

20181216_123048.jpg

20181216_123101.jpg
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » pát 04 led, 2019 4:09 pm

Původně jsem počítal, že budu mít přes vánoce stavební pauzu, ale nakonec jsem si s sebou na chalupu vzal aspoň pár domečků a nějaké detaily. Aktuálně mám rozdělanou staniční budovu, kterou jsem musel říznout, aby se mi tam vešla a kůlnu 48/H. Obojímu chybí dodělat osvětlení a střechu. Nakonec jsem si ještě slepil nábytek od Igry, který bych chtěl použít v kanceláři ve stanici.

20181230_202849.jpg

20181230_202555.jpg

20181230_203048.jpg
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod milan ferdián » ned 06 led, 2019 9:13 am

Michale,stanice bude takto pohledově nastálo :?:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » pon 07 led, 2019 9:46 am

Spíš počítám, že bude otočená staniční budovou ke stěně. Zarostlý kopec v popředí by ji měl oddělit od dalšího segmentu, který by měl být spíše technický. Aktuálně ji mám otočenou takto, protože pracuji na umístění budov na segmentu se staniční budovou.

Za tvým dotazem tuším nějakou dobrou technickou připomínku, tak klidně sem s ní. Budu jenom rád.

Michal
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2019 9:51 am

Správně tušíš.Říkal jsem si jaký budeš mít přístup k vlakům přes staniční budovu a skladiště.Ale tím,že panel stanice bude otočen o 180°,tak není co řešit :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » pon 07 led, 2019 11:43 am

Ano, máš pravdu, že přístup by v tomto sestavení byl o dost horší a s velkým rizikem nějaké nehody. Navíc i pohledově by to bylo o dost chudší.

Každopádně si užívám výhodu těch menších segmentů, kdy si to můžu rozdělat a otočit, jak zrovna potřebuju.
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » stř 27 úno, 2019 11:09 am

Zase jsem kousek pokročil, ale nejde to moc rychle. Jednak mám jenom dvě ruce a druhak se rád kochám každým kouskem, co přibude. Mám alespoň na hrubo hotové rozhraní segmentů, přilepil jsem finálně budovu skladiště, ale zatím nemá střechu. Mám hotovou základní vrstvu hlíny na volné skládce mezi váhou a šturcem. Ještě to přijde přejet šedou, protože by na větší části měl být štěrk (akorát za ty roky dost zaježděný a zaneřáděný) a kolem kolejí ztmavit + stejným odstínem zaneřádit mezi kolejnicemi volné skládky. Trochu mě tu vypekl prach od Polaka, kdy dva pytlicky stejneho cisla maji o dost ruzny odstin, coz budu muset jeste jednou vrstvou sjednotit. Mezi první a třetí kolejí na prvním segmentu jsem trochu zkoušel odstíny, ale už jsem našel tu správnou hnědou, tak to přijde sjednotit. Původně tam měla být světle šedá, ale přišla mi moc světlá a lehce do modra.
Přílohy
20190227_101051.jpg
20190227_100941.jpg
20190227_100919.jpg
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » čtv 18 dub, 2019 11:16 pm

Další pokrok. Kopec v popředí (při aktuálním natočení v pozadí) jsem asi o dvě třetiny snížil. Vypadá to o dost líp a podařilo se mi vymodelovat i stávající polní cestu (zatím pouze středový zatravněný pás). Celkově to vypadá o dost lépe. Mám osazené skály a dál budu při chvíli volna trsat. O víkendu snad vyřežu ohraničení kopce na vedlejším 20cm segmentu s přejezdem a příští týden bych chtěl finálně domodelovat reliéf krajiny.
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » čtv 18 dub, 2019 11:17 pm

20190416_071033.jpg

20190417_081513.jpg
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod MichalM » čtv 09 kvě, 2019 2:23 pm

Dneska nemám žádné nové fotky, ale pro změnu dotaz. Rozmýšlím rozmístění lamp v nádraží. V dnešní době jsou dvě u staniční budovy a zbytek je na opačné straně kolem kolejí, kde probíhá nakládka. Pro můj stav stanice bych chtěl mít lampy u staniční budovy, na volné skládce a jedna nejspíš přijde k výtopně. Počítám s použitím lamp od JM Detailu s dřevěným sloupem. Díky za jakékoliv postřehy.

stm_final.png
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod hank » čtv 09 kvě, 2019 4:37 pm

MichalM píše:Rozmýšlím rozmístění lamp v nádraží.


Ona je vůbec otázka, jestli už tam v epoše II bylo elektrické osvětlení. Soukromá společnost vlastnící lokálku byla zadlužená, ale první vlně postátňování v r. 1925 se vyhnula. Své akcie předala státu začátkem 30. let, ale formálně byla zestátněna až v r. 1945. Dost bych se divil, kdyby měla peníze na takový luxus jako elektrické osvětlení a řekl bych, že se dlouho svítilo petrolejem. Pak by byla jedna lucerna na staniční budově, jedna nebo dvě někde poblíž perónu a možná jedna u remízy. V noci se tehdy na takové lokálce nejspíš nenakládalo/nevykládalo. Ve staničních kronikách (kroniku za Starák vedly Hanušovice) se o tom nepíše nic a z období 1938-45 se nedochovaly vůbec žádné dokumenty. Za sebe bych si tipnul, že el. osvětlení zavedli až Němci.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Staré Město pod Sněžníkem (Mähr. Altstadt)

Příspěvekod Polabský » čtv 09 kvě, 2019 6:45 pm

Hezký den,
možná že to fotky zkreslují ale chybí mi pod kopcem u kolejí příkop na zachycení vody stékající ze stráně :oops: .
Osvětlení ve dvacátých letech asi dva dřevěné sloupy s lucernami. Pod lucernou hrazdička z kulatiny, na koncích kolečka jako doraz, na opření žebříku.
Jinak to bude půvabné.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků