NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod nynuna » čtv 25 říj, 2018 8:41 pm

Honzo, ta foliáž je fakt pěkná. Pokud se s tím umí, tak výsledek vypadá hodně podobný realitě a na takto malém projektu si určitě vychutnáváš každý detail krajiny. Už se těším na další fotky.
Jedna technická - na přesuvně budeš rozpojovat ručně, nebo bude nějaká vychytávka? :idea:
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » pát 26 říj, 2018 4:51 am

Práce s fóliáží je jednoduchá. Prostě jen natrháš na kousky a lepíš. :wink:
Rozpojovač na přesuvně bude prakticky jeden na zadním šturcu. Zkusím pevný automat , případně ovládaný servem. Na ostatních místech pokud bude potřeba tak rozpojím ručně.
Ten automat bych chtěl udělat tak , že ho bude aktivovat lokomotiva. Zatím je to ve fázi výmyslu a uvidím jak půjde realizace...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » ned 28 říj, 2018 1:11 pm

most.jpg

Zase kousek zeleniny a položené koleje druhého patra... :)
Trochu musím přehodnotit použití fóliáží. Přece jen cena je dost vysoká tak na větší plochy a obyčejný trávník se vrátím ke statice. Fóliáže si nechám na keře a nepřístupné kouty.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » ned 04 lis, 2018 5:09 pm

zelení.jpg

Tak jsem to polepil fóliáží celé... Nějak se mě nechtělo vytahovat z krabice statiku. :wink:
Ještě dokončit tu staniční budovu :oops: , potom nějakou drátařinu a pak už jen hraní s detailíky. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Fox » ned 04 lis, 2018 5:48 pm

No to je prostě úspěšný víkend! Moc hezké.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Dusan » ned 04 lis, 2018 5:59 pm

Koukám, že z měřítek už ti chybí jen něco v eNku :mrgreen: Nepočítám-li teda úzké ...
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank61 » ned 04 lis, 2018 6:03 pm

Dusan píše:Koukám, že z měřítek už ti chybí jen něco v eNku :mrgreen: Nepočítám-li teda úzké ...


..... A také v Hánule. Věřím, že i toho se jednou dočkáme :D :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » ned 04 lis, 2018 6:28 pm

No abych okusil všechna měřítka tak bych musel mít devět životů jako kočka... :D
Moje první bylo TT , na 1:1 ( tenkrát ČSD ) mě rodiče nepustili , na menší už nemám oči a ruce tak už to hold doklepu v zimě s TT a v létě na G. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank61 » pon 05 lis, 2018 5:14 am

Honzo. Měl jsem na TT stejný most. Trochu jsem jej tenkrát upravil žiletkovou pilkou a odřízl jeho konce podél prvních šikmých nosníků. V krajině pak vypadal více realisticky.... :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » pon 05 lis, 2018 6:58 am

Honzo úprava mostu je v plánu. Už jsem tenhle typ použil vícekrát a vždy jsem mu udělal úpravu jak popisuješ. Taky mu ještě chybí prkna pro pochůzkáře a drobet patiny.
Za to může počasí. Pořád mě to ještě tahá ven tak nestíhám dotahovat věci v dílně do konce... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » pát 09 lis, 2018 8:02 pm

IMG_20181109_203947.jpg

Přichází to nejhezčí na stavbě a to jsou doplňky. Jen se pořád stydím,že nejsem schopný dokončit jedinou budovu na kolejišti. Ale snažím se... :oops:
Vpravo vzadu je přídavný modul v etapě papírové. Na něm bude kousek tratě , která bude končit v pohraničí. Řopík , cesta ukončená závorou , na trati šturc s červeným terčem , kus lesa , mezníky a cedule. Žádná železná opona ale východočeské pohraničí kolem roku 1975...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Adam96 » sob 10 lis, 2018 9:11 am

Moc hezké kolejiště, navíc kvalitně zpracované. Jedinou výtku bych měl k té "trati" vedoucí po mostě. Tu kolej bych narovnal a vedl ku spodní trati trochu šikmo, třeba tak je už teď zabudovaný ten most. Takhle dva prudké oblouky do esíčka vypadají proti rozumnému zbytku hračkovitě.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » sob 10 lis, 2018 11:08 am

Došly rovné koleje... :P
Klikatit se bude i trať na přístavku. Mě to zase připadá přirozenější když to není v lajně jako podle pravítka ale díky za názor.
Na mostě před návěstilem bude ještě stát vyřazená stará BTTB pára s tendrem tak se to asi celkem schová. Na návěstidle bude svítit jen červená a na mašině osvětlení.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 18 lis, 2018 2:31 pm

hopeter píše:
most.jpg

Zase kousek zeleniny a položené koleje druhého patra... :)
Trochu musím přehodnotit použití fóliáží. Přece jen cena je dost vysoká tak na větší plochy a obyčejný trávník se vrátím ke statice. Fóliáže si nechám na keře a nepřístupné kouty.


Petře, máš to pěkné. Roste ti to pod rukama, ale na Honzu nemáš, :wink: :lol: ten sice trochu zpomalil ale... Co to je za foliáž na náspu mostu vpravo? Vypadá moc zajímavě. Hodně zdaru do dalšího budování.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » ned 18 lis, 2018 5:22 pm

S Honzou se závodit nedá. Teď nám jen trochu nechává náskok... :mrgreen:
Fóliáže jsou všechny z produkce Bezucha. Něco mám od Šárky Drobilové a něco ze Všestar. Čísla už nevím , prostě jsem kouknul na obrázky a objednal. Ve Všestarech jsem si stoupnul ke stojanu a vybral. Ač to tak nevypadá je tam cca sedm druhů z dvanácti a v ceně všech nakoupených fóliáží cca půl lokomotivy. :wink:

IMG_20181118_175422.jpg

Přístavek se posunul do etapy toaletní. Trochu jsem změnil námět. Místo řopíku bude kaplička. Vojenskou tématiku nechám kolegům kitařům.
Původní záměr byl přístavek odnímací ale asi ho přilepím napevno , stejně bych byl línej ho oddělávat. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků