TT-mini 140x90 se smyčkou

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT-mini 140x90 se smyčkou

Příspěvekod Cesar82 » pát 05 led, 2018 8:23 pm

Zdravím všechny v novém roce,

Jelikož se docela dost věcí změnilo, tak jsem musel ustoupit z rozsáhlých plánů a vrátit se zpět k mini projektům. A jelikož Zastávka s překladištěm nedopadla úplně nejlíp, protože jsem kompletně zpackal elektriku, to velké 180x360 už po tom, co mě syn přestěhoval do svého pokoje nemám kam dát, tak jsem přišel novým návrhem, který už by neměl být jen zkušební, ale zadaří-li se tak zcela funkční.

Jedná se o příhraniční koncové nádraží s vlečkou pro uhelné sklady na kdysy přeshraniční trati.

Tillig 140x90-smyčka.jpg


zde skrytá část:

Tillig 140x90-smyčka skryté.jpg


A zde 3D:

Tillig 140x90-smyčka 3D.jpg


Ovládání uvažuji v analgu, i když pokud mi to doma dovolí zkusil bych alespoň provoz v digitále a příslušenství analog. Epochu bych viděl tak IV/V.

Předem díky za připomínky.
Cesar82
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 07 dub, 2016 4:36 pm
Bydliště: Horní Studénky (okr. Šumperk)

Re: TT-mini 140x90 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » sob 06 led, 2018 11:28 am

Vypadá to docela zajímavě. Ještě by stálo za úvahu prodloužit staniční koleje. V koncové dát vjezdové zhlaví více do oblouku , výtopnu přesunout do protějšího rohu a ubrat ten druhý koncový šturc. Možná by stála za úvahu do koncového zhlaví třícestná výhybka. V SN třeba ubrat jednu průjezdnou kolej a ty dvě prodloužit. Místo té ubrané třeba jen šturc pro odstavení soupravy. Určitě budeš chtít provozovat delší manipulák než dva vozy a hytlák. K tomu osobní vlak dva až tři Be/Bi nebo dlouhý motor.
A co se ti nepovedlo na tom překladišti ? Byl to docela zajímavý projekt.
Rád budu sledovat , pro koncová nádraží mám slabost... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT-mini 140x90 se smyčkou

Příspěvekod Cesar82 » sob 06 led, 2018 6:45 pm

Máš na mysli nějak takhle:

Tillig 140x90-smyčkaII.jpg


Tillig 140x90-smyčka II skryté.jpg


Tillig 140x90-smyčkaII-3D.jpg
Cesar82
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 07 dub, 2016 4:36 pm
Bydliště: Horní Studénky (okr. Šumperk)

Re: TT-mini 140x90 se smyčkou

Příspěvekod Cesar82 » sob 06 led, 2018 6:47 pm

Jinak s tím překladištěm se to má tak, že držet se hesla: "Už dvakrát jsem to řezal a furt je to krátký!" se opravdu nevyplácí.

Chtěl jsem to mít co nejdřív hotový a teď abych to dodělal, tak bych toho musel polovičku rozebrat. Ale koncept jako takový zůstane v šuplíku, třeba se k tomu ještě jednou vrátím. Rodina už teď brble, že si zase hraju s vláčkama a to jsem ještě ani nezačal nic nakupovat. :?
Cesar82
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 07 dub, 2016 4:36 pm
Bydliště: Horní Studénky (okr. Šumperk)

Re: TT-mini 140x90 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » ned 07 led, 2018 8:16 am

A co jsi pokazil? Ja jsem na predeslem kolejisti taky dratoval nadvakrat a bylo to dost podobne tomu tvemu, jen 108x78 cm.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT-mini 140x90 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 07 led, 2018 11:00 am

V podstatě asi tak. Ještě by stálo za úvahu u výtopny zrušit tu spodní kusou a na odbočku do výtopny dát obloukovou výhybku do místa té spodní odbočky. Výtopna by zůstala téměř kde je , popelová jáma by se před ní vešla a zůstalo by kousek místa pro ohradu s uhlím nebo pro naftové zbrojení.
V SN si pořádně promysli výškové poměry. Pokud bude přístup ze stany od koncové stanice tak bych ty kusé přesunul jak jsem načrtnul. Původně je máš v nejnižší části SN a tím žádnou možnost manipulace. Dále je potřeba upravit rozteč kolejí v SN , máš je moc u sebe. Nalevo si můžeš pomoci obloukovou výhybkou a vpravo dát opačnou.

Tillig 140x90-smyčka II skryté.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 návštevníků