TT minikolejiště Buda - Kuehn

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » ned 07 led, 2018 10:20 pm

Tak jsem se pokusil plánek ještě upravit, a mne napadlo podívat se na původní plánek Milana JBr, podle kterého vytvořil plánek Buda a uvědomil jsem si, že podobný skryťák se mi tam určitě vejde. Tak jsem vytvořil snad již definitivní variantu.
Buda_Kuehn_v7.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod Dusan » pon 08 led, 2018 8:50 am

Ahoj,
nesleduji to úplně od začátku, ale nebylo by lepší tu úvrať na manipulační koleji u budovy zjednodušit takto ? Silnici a budovy posunout dle situace a zleva doprava bude potom volná skládka, rampa se skladištěm, WC a budova ?
Přílohy
Buda_Kuehn_v7.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » pon 08 led, 2018 9:12 am

Dusan píše:Ahoj,
nesleduji to úplně od začátku, ale nebylo by lepší tu úvrať na manipulační koleji u budovy zjednodušit takto ? Silnici a budovy posunout dle situace a zleva doprava bude potom volná skládka, rampa se skladištěm, WC a budova ?

Ahoj,
určitě by to bylo jednodušší, ale velice se mi líbí Milanovo návrh a chtěl bych z něj co nejvíce zachovat.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod hopeter » pon 08 led, 2018 9:47 am

Ten tvůj poslední ( s úvratí před staniční budovou ) se mě líbí. Ještě bych doporučil staniční budovu společnou se skladištěm pro úsporu místa aby se vešla i zahrádka paní přednostové... Něco jako Žacléř v době slávy.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » pon 08 led, 2018 9:57 am

hopeter píše:Ten tvůj poslední ( s úvratí před staniční budovou ) se mě líbí. Ještě bych doporučil staniční budovu společnou se skladištěm pro úsporu místa aby se vešla i zahrádka paní přednostové... Něco jako Žacléř v době slávy.


Výpravní budova Žacléř je rozhodně jedna z variant, o které uvažuji. Mám doma stavebnice od Wepe, ze kterých nebude problém postavit Žacléř tak, jako jsi to udělal ty. Nejdřív ale musím dokončit stavbu výtopny Libochovice od Wepe, kterou mám rozdělanou. Sice je ta výtopna od SteG a Žacléř je OLEG, ale u dětského kolejiště to snad vadit nebude.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod hank » pon 08 led, 2018 11:13 am

[quote="MkTT"Sice je ta výtopna od SteG a Žacléř je OLEG, ale u dětského kolejiště to snad vadit nebude.[/quote]

Ani historicky to není nic proti ničemu :wink: : Některé tratě ÖLEG (a taky BCB) stejně nakonec majetkově spadly pod StEG a v jejich stanicích se mohly potkat stavby budované podle různých normálií.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » pon 08 led, 2018 11:43 am

hank píše:
MkTT píše:Sice je ta výtopna od SteG a Žacléř je OLEG, ale u dětského kolejiště to snad vadit nebude.


Ani historicky to není nic proti ničemu :wink: : Některé tratě ÖLEG (a taky BCB) stejně nakonec majetkově spadly pod StEG a v jejich stanicích se mohly potkat stavby budované podle různých normálií.

Díky za upřesnění. Takže vlastně budu mít historicky přesné dětské kolejiště :D.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod hopeter » pon 08 led, 2018 1:02 pm

Aby to bylo ještě hezčí tak bych udělal místo závor most a silnici pod něj. A když přidáš před levý tunel propustek tak může v údolí protékat podle silnice potok... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » pon 08 led, 2018 1:10 pm

hopeter píše:Aby to bylo ještě hezčí tak bych udělal místo závor most a silnici pod něj. A když přidáš před levý tunel propustek tak může v údolí protékat podle silnice potok... :)


Závory tam musí být, bez těch mi syn kolejiště nedovolí postavit :wink:.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod hopeter » pon 08 led, 2018 4:49 pm

Tak dej závory blíž k nádraží , těsně za zhlaví. Za cestu se ti vejde pár domků jako vesnice a za ně před kulisu můžeš dát ten potok. Dolík pěkně rozdělí rovnou placku.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » pon 08 led, 2018 9:11 pm

Plánoval jsem tam dát železniční přejezd s automatickým zapínáním a vypínáním, takže je nutné ho dát co nejdál na širou trať, aby byly dostatečně dlouhé přibližovací úseky. Nevím, jestli si troufnu na vodu, není to zrovna jednoduché na modelování. Ještě se nad tím zamyslím. Každopádně bych musel na desku položit 1-2 cm styroduru, abych mohl nějaký "ďolík" vytvořit.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod Rocky_MK » pon 08 led, 2018 9:17 pm

MkTT píše: Nevím, jestli si troufnu na vodu, není to zrovna jednoduché na modelování.

Ale je :arrow: http://www.mnitka.com/voda-trosku-jinak/
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT minikolejiště Buda - Kuehn

Příspěvekod MkTT » čtv 11 led, 2018 7:33 pm

MkTT píše:
hopeter píše:Ten tvůj poslední ( s úvratí před staniční budovou ) se mě líbí. Ještě bych doporučil staniční budovu společnou se skladištěm pro úsporu místa aby se vešla i zahrádka paní přednostové... Něco jako Žacléř v době slávy.


Výpravní budova Žacléř je rozhodně jedna z variant, o které uvažuji. Mám doma stavebnice od Wepe, ze kterých nebude problém postavit Žacléř tak, jako jsi to udělal ty. Nejdřív ale musím dokončit stavbu výtopny Libochovice od Wepe, kterou mám rozdělanou. Sice je ta výtopna od SteG a Žacléř je OLEG, ale u dětského kolejiště to snad vadit nebude.


Tak jsem dnes zjistil, že výtopna, co stála v Žacléři, se vyrábí jako stavebnice i v TT: http://www.elektroesk.cz/elektroesk/esh ... pna-ZACLER.
_vyr_538dvojmistna_vytopna_zacler.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků