Segmentové kolejiště N

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » úte 01 kvě, 2018 7:27 am

Tak to bylo skutečně asi sběrači, protože jiných 5 rychlíkových vagonů to na 20% výkonu vytáhne jako nic. Tímto děkuji za tip :)
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » stř 02 kvě, 2018 1:07 pm

Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » stř 02 kvě, 2018 6:44 pm

Přemýšlím, jaké řešení zvolit na přechodech segmentů. Vím, že se lepí koleje epoxydem nebo se pájí pata kolejnice ke hřebíčkům a ty se kotví pryskyřicí do připravených otvorů. Historicky jsem někde viděl podobné řešení (už jsem ho ale teď nikde nedohledal) s tím rozdílem, že to bylo připájeno k hlavám vrutů. Zkusil jsem si vzorek a drží to překvapivě dobře. Akorát pájka v kombinaci s teplotou zničí původní "mosazný" povrch šroubu, což snad ničemu nevadí. Nebo jsem na nějakou možnost zapomněl?
Přílohy
IMG_0533.JPG
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Polabský » stř 02 kvě, 2018 8:04 pm

Hřebíčků bych se docela obával. Toto vrutové řešení je podstatně lepší.
Toto řešení používal Honza na stránkách "Houmrovy vlaky"
Toho slezlého kadmia bych se nebál. Kdyby jó, tak je možno koupit opravdu mosazné vruty v železářství ROUSEK na Náměstí bří Synků v Praze Nuslích.
Hezký večer Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod rawen » stř 02 kvě, 2018 8:26 pm

Elegantnější než vrut je připájet 2.5ku měděný drát do mezery mezi pražci, a tento drát poté zalepit epoxidem do vyvrtané dírky.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » sob 05 kvě, 2018 10:54 am

Díky za tipy. Zůstanu u vrutů z mosazi. Už jsem si je koupil.
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » stř 20 čer, 2018 1:24 pm

Pomalu finišuji skryté nádraží a začínám se zamýšlet nad hlavní stanicí. Chci použít výhybky od FLM s podložím (Piccolo), protože se u nich dá dobře zamaskovat otočením přestavník (servo nechci). Staniční koleje plánuji bez podloží, aby to po zastěrkování působili modelověji. Má někdo zkušenost s touto kombinací a jejich "sladěním" (vhodným stěrkem, barvou, patinou)? Fleischmann prodává i extra štěrk v barvě podloží, ale myslel jsem spíš na štěrk od Mnitky. Vím že FLM s podložím v H0 používá např. Miroslav Lengyel, ale neviděl jsem na fotkách jestli je doštěrkovává. Samozřejmě není nic jednoduššího než si to zkusit na malém vzorku. Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod workous » stř 20 čer, 2018 5:22 pm

http://www.shimiland.info/ mrkni sem sice trochu větší měřítko, ale FML to je :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Stanin » čtv 21 čer, 2018 8:19 am

Franky: Jsem zvědavý, jak se ti podaří ten modelový vzhled (bez ironie ;-)). Je trochu škoda, že když všechno děláš do posledního detailu, tak kolejivo použiješ vysoké jak zábradlí.

Trocha inspirace: https://youtu.be/NUMSsO0ATrs
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod fulda » čtv 21 čer, 2018 8:59 am

Vážně chceš používat elektromagnety a navíc navrch (bez ohledu na to že v nízkém profilu) ?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod workous » čtv 21 čer, 2018 9:26 am

Stanin píše:Franky: Jsem zvědavý, jak se ti podaří ten modelový vzhled (bez ironie ;-)). Je trochu škoda, že když všechno děláš do posledního detailu, tak kolejivo použiješ vysoké jak zábradlí.

Trocha inspirace: https://youtu.be/NUMSsO0ATrs


Dle videa to jde to jako prt :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » čtv 21 čer, 2018 8:57 pm

Díky za postřehy.

Stanin: myslíš code 80? Pokud ano tak mně diskuze 55 nebo 80 přišly vždycky nepodstatné
Fulda: Zatím k nim mířím. Předpokládám, že máš na mysli nemodelové přestavování. Mám u serv strach, že je budu muset věčně štělovat a to vždy po nějaké době provozu. Nebo je ta obava zbytečná?
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod mlha » pát 22 čer, 2018 5:52 am

Franky píše:Díky za postřehy.

Stanin: myslíš code 80? Pokud ano tak mně diskuze 55 nebo 80 přišly vždycky nepodstatné
Fulda: Zatím k nim mířím. Předpokládám, že máš na mysli nemodelové přestavování. Mám u serv strach, že je budu muset věčně štělovat a to vždy po nějaké době provozu. Nebo je ta obava zbytečná?

Zbytečná, servo není třeba během provozu seřizovat. Jediný prvek, který zlobí je táhlo, ale jde o to, jak pevné ho dokážeš udělat
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod fulda » pát 22 čer, 2018 6:38 am

Franky píše:Fulda: Zatím k nim mířím. Předpokládám, že máš na mysli nemodelové přestavování. Mám u serv strach, že je budu muset věčně štělovat a to vždy po nějaké době provozu. Nebo je ta obava zbytečná?

Spíš jsem chtěl upozornit na to, že nejsou na trhu jen serva. Chápu tvojí obavu, protože serva vyžadují jistou kreativitu a nejsou jednoznačně definovaná, na druhou stranu obava s věčného štelování se na mém kolejišti zatím nepotvrdila, ale mám je tam zhruba jen pět let.
Spíš že existují všeliaké želvy, conrady, MP1 a další.
Mě se v současné době nejvíc líbí ty MP1, ale tam mám zase já málo zkušeností.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod jamik22 » pát 22 čer, 2018 12:20 pm

Mám u serv strach, že je budu muset věčně štělovat a to vždy po nějaké době provozu. Nebo je ta obava zbytečná?

Serva jsou v pohodě. Skončil jsme u nich co jsme vyzkoušel všechno možné/ kromě želvy/ Nicméně dnes mne mrzí, že nebyly dřív přestavníky od MTB. Mají mnohem snazší instalaci a seřizování, nemusíš se trápit s nastavením případných přepínacích kontaků. U MTB je vše jednoduché. Mám je na poslední části kolejiště a dnes jsou pro mne jednoznačná volba.
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků