Segmentové kolejiště N

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod cipisekmp » pát 22 čer, 2018 2:48 pm

Ahoj, jak psal kolega z klubu Mlha. Mam na Raholci x serv a za dobu co je Raholec v provozu nedoslo k jedinemu problemu s vlastnimi servy. Problem nastal ze zacatku z duvodu podpeti (slaby zdroj) kdy serva vyjela mimo stanoveny rozsah a pak se staval problem v komunikaci mezi dekoderem a pc ale ten vypada odstarnil jiny firmware napaleny do PIC procesoru. Zadne stelovani, serizovani ci jine problemy nenastali. Dokonce nemame resene ani zadne odrusovaci ci jine serepeticky ktere udajne pusoby nejake zakmity serva pri startu. Jesti to neco dela a ja si teda niceho zasadniho nevsiml, tak to pohlti ta mechanika kolem. Hodne ale zalezi jak pise Fulda na tom jak si dokazes udelat mechaniku kolem toho serva nebot samostatne servo ti nic neudela. Musis mit neco cim tu drahu serva dostanes na vyhybku. Resenich je vic, jestli chces mozes se podivat na nase klubove stranky http://kzmslovacko.cz/index.php/jak-na/146-mechanika-kolem-serv kde je popsane nase reseni co jsme pouzili. Jestli ti bude vyhovovat nebo zvolis jine, ktere muze byt samozrejme stejne funkcni je na tobe.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » pát 22 čer, 2018 7:56 pm

Trošku jsem se rozviklal i když jsem si slíbil, že se nenechám :D

Sleduji dva základní parametry - bezproblémový provoz a estetiku provedení (jsem určitě první na světě co :D). Na MTB jsem koukal na youtube, ale zdá se mi, že ty přestavníky strašně řvou. Mechanizaci pro servo bych si uměl představit, že snadno zvládnu s plastovým úhelníkem a uchošťouchem pro vedení struny (myslím, že jsem to viděl někde právě u Fuldy). Pak bych volil samozřejmě variantu kolejiva bez podloží. Prubnu i ten MTB 1.

Druhá varianta je pak udělat si vzorek kolejí s podložím a zkusit nějak modelově zastěrkovat. Tím asi začnu, protože, když to nebude dobře vypadat, musím to udělat buď komplet z kolejí s podložím nebo jít do serva a schovat to pod desku a ručně vše zaštěrkovat (vč. výhybek). Dám vědět, jak jsem pokročil.
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » pon 02 črc, 2018 11:50 am

Přílohy
IMG_0759.JPG
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » úte 03 črc, 2018 5:51 pm

Tak jsem zaštěrkoval koleje s podložím i bez podloží a stříknul je Hubmrol 160. Nevypadá to myslím úplně blbě. Možná by to byla cesta. Co myslíte?
Přílohy
IMG_0798.JPG
IMG_0796.JPG
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Stanin » stř 04 črc, 2018 9:53 am

Za mě dobrý na to, že je to CODE 80 ;)

Koukni sem. Tam používá CODE 80 u většiny projektů a celkový dojem je dobrý.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » sob 14 črc, 2018 4:11 pm

Začínám práce na krajním segmentu. Nakonec jsem viadukt přesunul v programu víc do středu "města" a upravil vratnou smyčku pro otáčení souprav. Její výhybku jsem dal skryté části. Vzhledem k tomu, že celá smyčka je maximálně vedena při okraji kvůli přístupu by to neměl být problém.

Dotaz na Nkaře používající MP1 od MTB. Co používáte místo jehly (táhla) od výrobce? Přece jenom je dost silná. Chci MP1 otestovat.
Přílohy
IMG_0804.JPG
Kolejiště N Segmentové FINAL III.jpg
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » pát 20 črc, 2018 9:59 am

Testoval jsem svoje tramvaje na minimální radius. Původně uvažovaný R150 dělá Hobbytrainu docela problémy (převážně ale jen v jednom směru). R117 dá jen Kato a R183 v pohodě obě. Do ulic bych uvažoval přirozeně s co nejmenším. Ale R183 se mi tam dávat nechce. Nebo dát 150 na vniřní poloměr zatáčky a R183 na vnější (myslím tak, když se tramvaje míjejí ve dvou směrech) a Hobbytrain musí jezdit jen dopředu, kdy s jízdou nemá problém.
Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=0Pd1q8cVNjI
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod HonzaM » úte 24 črc, 2018 9:35 pm

Franky píše:Tak jsem zaštěrkoval koleje s podložím i bez podloží a stříknul je Hubmrol 160. Nevypadá to myslím úplně blbě. Možná by to byla cesta. Co myslíte?

To jsi to stříkal i s kolejnicemi?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 25 črc, 2018 9:11 am

HonzaM píše:
Franky píše:Tak jsem zaštěrkoval koleje s podložím i bez podloží a stříknul je Hubmrol 160. Nevypadá to myslím úplně blbě. Možná by to byla cesta. Co myslíte?

To jsi to stříkal i s kolejnicemi?
Stříkám taky celé kolejnice, hlavně aby nesvítily plastové pražce! Štěrkuji sice až potom a patinuji štěrk extra, ale i toto je, myslím, přijetlená cesta a vůbec to nevypadá špatně.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » pon 06 srp, 2018 8:14 am

Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod workous » pon 06 srp, 2018 8:25 am

Jako vždy pěkná práce, Franky nasazuješ laťku kvality pěkně vysoko....doufám, že reverz modul bude v pohodě mne moc nefungoval byla to loterie dle mašiny...někde je tu odkaz na tento modul asi by to šlo přehazovat v závislosti na pozici výhybky v podstatě k přestavníku dát relé buď na stejnou adresu v digi nebo paralelně v analogu, které ti bude přehazovat polaritu...více hledej v oddělení elektro nebo DCC nejsem ten pravej reaguji jen když jsem viděl modul reverz :o ....držím palce do další prácičky....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Fox » pon 06 srp, 2018 8:42 am

Ad patinace kolejí: také stříkám až po zaštěrkování, směsí hnědé a červenohnědé, Akrylkami Vallejo Air. Po zavadnutí strhnu barvu z temene kolejnic - kupodivu to jde nejlépe nehtem :D . Ale mám poznámku: doporučuji do středu pražců po zaschnutí provést zesvětlení suchým štětcem (lomená bílá, světle šedá apod.). Vylezou pěkně hrany a léta na pražcích. Posílm fotku, nic extra, je to přesvícené, ve skutečnosti to je tmavší a ten střed tak nesvítí - jen ilustrace jak jsem to myslel. Je to v TT, ale pro N to snad taky funguje :D .
Zdar dílu!
DSC03745.JPG
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod workous » pon 06 srp, 2018 9:24 am

S tou bílou na střed bych to moc nepřeháněl ....ten střed takhle nikde nevypadá nezlob se :) chtělo by to ještě něčím zašpinit..
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » stř 19 zář, 2018 8:37 pm

Tramvaje nastudovány a něco málo sepsáno http://vyhybkar.blogspot.com/2018/09/se ... ajova.html
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Segmentové kolejiště N

Příspěvekod Franky » úte 25 zář, 2018 8:45 am

Točna tramvají mezi skrytou a hlavní železniční stanicí je hotová
Přílohy
IMG_0995.JPG
IMG_0990.JPG
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků