TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod sidlo » čtv 05 dub, 2018 6:52 am

Podle mě je ten návrh dobře.
Stále se ale nemohu ubránit dojmu, že se tu modeluje provozní rarita. Jak už bývá v modelařině zvykem, reálnou oporu to ve velkém vzoru má.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » čtv 05 dub, 2018 5:34 pm

sidlo píše:Podle mě je ten návrh dobře.
Stále se ale nemohu ubránit dojmu, že se tu modeluje provozní rarita. Jak už bývá v modelařině zvykem, reálnou oporu to ve velkém vzoru má.


Ano "sidlo", modeluje se rarita, ale díky průzkumu reality a hlavně díky tomu, že mi LAJBLT hodně pomáhá se tomu snažíme dát logiku a návaznost na reálnou situaci. Neberte to prosím definitivně. Věřím, že tou skupinovou mechanikou si ukojím potřebu tam právě tu mechaniku někde mít. Až mě omrzí, nebo po opakovaných problémech se spolehlivostí, které se jistě dostaví může pak být snadno nahrazena světelným a napojit se do současného zabezpečení.. A tím se právě dostaneme k tomu, že to pak bude standard po kterém tak prahnete.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod sidlo » čtv 05 dub, 2018 5:48 pm

Po standardu neprahnu. Naopak se mi líbí, že když si modelář vymyslí nějakou anomálii, tak se téměř vždy v reálném provozu najde situace, kdy to ve skutečnosti existovalo.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » čtv 29 lis, 2018 4:43 pm

Zdravím po 1/2 roce. 1. fáze stavby se pomalu blíží ke konci a protože mi zde na fóru hodně lidí pomohlo a stále pomáhá, tak bych jim chtěl všem PODĚKOVAT!!!! Není to jen v tomto vlákně ale ve všech.. DCC, elekronika, historie...Zároveň nechci jmenovat, protože bych určitě na někoho zapomněl! Bez nich by kolejiště buď vůbec nebylo, nebo nebylo tak jak je.. Mám z něj dobrý pocit a pokusím se o to s vámi podělit. Teda pokud to někoho zajímá, ale jak vidím tak zde lidI sledují se zájmem práci ostatních a nebylo by fér po těch všech radách a pomocech se o to nepodělit. Na kolejišti svými radami dost podíleli. Kolejiště sice ještě není v provozu, ale do konce roku snad začnu konečně s ostrým provozem.. Nějakou dobu si budu hrát učit se provoz. Vychytám mouchy a pak se pustím do další fáze - rozšíření koncové stanice na odbočnou...
Přílohy
ScreenHunter_305 Nov. 29 17.11.jpg
ScreenHunter_308 Nov. 29 17.11.jpg
ScreenHunter_310 Nov. 29 17.12.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod hank61 » čtv 29 lis, 2018 4:53 pm

Karle. Moc pěkný posun :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » čtv 29 lis, 2018 5:08 pm

A ještě 3 fotky. Díky Honzo. Tvé stránky také pravidelně sleduji.
Přílohy
ScreenHunter_304 Nov. 29 17.10.jpg
ScreenHunter_306 Nov. 29 17.11.jpg
ScreenHunter_311 Nov. 29 17.12.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Myšpulín » čtv 29 lis, 2018 6:10 pm

Týýýýýýýýýýýý brďóóóóóóóóó!!!!

Tak ten rozpadlý statek nemá chybu. Sice to obydlí je nějak zajímavě rozpadlé, takhle by to asi v reálu nevypadalo (možná by pomohla patina), ale ta stodola je jak opravdická.

Můžeš sem dát ještě nějakou fotku toho energomostu a jeho zaústění na obou stranách?

Jinak ještě jednou klobouk dolů.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod lajblt » čtv 29 lis, 2018 6:12 pm

Ahoj, mám velkou radost, jak suprově pokračuje stavba! Tak držím palce, ať můžeš co nejdřív začít jezdit. :) Jo, takhle bych to chtěl taky umět...
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod jirmicz » čtv 29 lis, 2018 7:18 pm

No super. Krása pohledět. Nechceš přidat více fotek a trochu více i z dálky a třeba i detaily. Ten statek je super. Možná třeba ještě trochu sutě z toho baráku a už tam chybí nějaký bezdomovec :lol:
jirmicz
 
Příspěvky: 232
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod cipisekmp » pát 30 lis, 2018 7:07 pm

Ahoj, i me se fotky libi. Ma pekne prirozene barvy a na fotkach co jsi sem dal, me nepripada nic preplacaneho nebo umele nucene davaneho aby clovek tam toho mel co nejvic.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » pon 03 pro, 2018 5:23 pm

Všem děkuji za chválu a ohlasy, jsem rád, že se Vám kolejiště líbí. I mě se celkově líbí, ale není všechno zlato co se třpití. Vysvětlím to v odpovědích na Vaše dotazy:

To Myšpulín:
Mohu dát fotky energo mostu, ale právě ta továrna dost pokulhává v detailech. Byla dělána jako dočasná a měla se časem zbourat a místo ní měla pokračovat trať dál. Navíc je dost vzadu a relativně daleko od oka pozorovatele, takže se tam na detaily tolik nehledělo. Zvlášť energo most je taková splácanina spíše na efekt bez konkrétní reálné předlohy. takže se obávám, že to by moc nenadchlo. :lol: Ale buďme upřímní a jestli tě to fakt zajímá, klidně nafotím.

To Lajblt: Myslím, že zrovna Tvoje kolejiště je takové uhlazenější. Moje vypadá docela obstojně zdálky, ale jakmile vyfotím něco zblízka je to na blití.. Tvoje fotky jsou úžasné jak zdálky tak v detailu, takže Tvoje: "Také ybch to tak chtěl umět, není na místě" :P Myslím, že to umíš lépe..

to Jirmitz: jak už jsem psal výše, fotky zblízka už nejsou taková hitparád. Časem nafotím něco zdálky, ale až bude kolejiště hotové, protože teď se na něm ještě nacházení štětce, skleničky s lepidlem, materiál.., který kazí celkovou fotku.

To Cipisekmp: Díky, no uvidíme co budeš říkat pak na celkový dojem až nafotím fotky celku a nejenom fotky "aby to bylo hezké"

Ale abychom nebyli pokrytci, připojím samozřejmě po dokončení i fotky jiné , aby byly poznat chyby a omyly. :? A že jich je.. Například potok se mi nepovedl vůbec...
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Myšpulín » úte 04 pro, 2018 3:24 pm

Nejsem žádný detailista, takže za sebe poprosím. Bude-li mě vyhověno, záleží na tobě. A abych pravdu řekl, nepředpokládám, že bys napsal: "To je přesná zmenšenina mostu tam a tam .....". Rád bych něco takového taktéž časem (až budu opět modelařit rukama, ne z klávesnice) postavil a tak mne spíše zajímá to zaústění do něčeho. Industriál tu ukazoval (a teď mi vypadl nick) kolega ze Slovenska, na toho ovšem ani zdaleka nemám. A jak píši, dělám to tak, aby se mi to líbilo, na skutečnosti mnohdy nehledím.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 06 pro, 2018 2:10 pm

ot.: ten energo most by měla být konstrukce (nevidím jestli pod trubkami něco máte) a na ní tepřív trubky. Róry nejsou samonosné při tak velkém rozponu... Příp. tam může být i servisní lavka...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod jipol57 » čtv 06 pro, 2018 5:18 pm

Ale i tak energovod vypadá fantasticky. Roury mi připomínají brčka od limči v krabičce.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » sob 05 led, 2019 5:29 pm

Omlouvám se, že jsem nereagoval na Vaše dotazy, ale plně jsem se soustředil na dostavbu . 1. fázi kolejiště jsem plně dokončil a začal zkoušet jezdit. A hned se ukázaly nedostatky. Hlavně rozpojování soustav Tillig Y a občasný výpadek proudu na některých výhybkách. Dále nepoužitelná - nespolehlivá IR čidla ve skryˇtáku. Ale tím vás nebudu obtěžovat. Budu na tom pracovat.
nyní přidávám pár fotek co jste chtěli. Nejdříve celkový pohled.
Přílohy
ScreenHunter_187 Jan. 05 17.51.jpg
ScreenHunter_186 Jan. 05 17.50.jpg
ScreenHunter_184 Jan. 05 17.50.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků