TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod sidlo » pát 27 říj, 2017 1:04 pm

Třetí koleje v dole netřeba. Stačí dvě. Lokomotiva dráhy doveze prázdné vozy. Objede soupravu a zastaví na černé koleji. Vlečková lokomotiva natáhne plné vozy na druhou kolej a odvěsí se. Lokomotiva dráhy svěsí naloženou soupravu a může odjet. Vlečková lokomotiva přes kusou kolej přejede na vozy prázdné a nasune je na nakládku. Na vlečku se může sunout ještě před odjezdem naloženého vlaku, na pořadí nezáleží.

V tomto případě by bylo lepší napojit tu vlečku dolu na spodní trať. Vlečkový vlak potom pojede vždy do dolu lokomotivou napřed a z dolu do stanice také lokomotivou napřed. Bude to lépe vypadat. Navíc předávací koleje by patřily dráze a vlečka by byla až za černou výhybkou.

predavaci_kolej_3.png
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » pát 27 říj, 2017 1:07 pm

Sidlo, to nevyjde výškově. Tratě jsou obráceně.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Sandy » pát 27 říj, 2017 9:26 pm

Takhle to dopadne pokaždé, když je 80% práce hotovo a stavitel se ptá, co si má s tím "fantem" dále počít...
Pak se všichni přesvědčují, že drbat se levou rukou za pravým uchem je vlastně normální, ale když se na to jeden podívá z odstupu, tak se mu "ježí chlupy" na těle..... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod lajblt » pát 27 říj, 2017 9:46 pm

Co se týká vedení vlečky do dolu a spodní (mezilehlé) stanice, vedl bych je tak, aby stoupající vlečka byla u zadního okraje kolejiště a stanice vpředu. Jinak bude kolejiště stanice schované za náspem vlečky. Jednak nebude nic vidět a druhak to bude vypadat ... divně. Už jsem tu psal několikrát - ke kolejišti, které není přístupné z více stran (tj. je postaveno kolem místnosti u zdí), je zapotřebí při návrhu přistupovat jako k divadelnímu jevišti - také by se vám asi nelíbilo, kdyby herci hráli většinu hry ukryti za kulisami nebo rovnou v zákulisí. :)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » sob 28 říj, 2017 6:24 pm

Ano Lajblte,

máš naprostou pravdu, ale je to tím, že spodní 3 segmenty byly původně myšlenky jako postavitelné v prostoru s možností obcházet kolem. Bylo to kolejiště do bytu. Segmenty jsou ale již plně hotovy a i s krajinou a el. zapojení. Nyní, když mám najednou k dispozici celou místnost mi přijde škoda to vyhodit, nebo výrazně předělávat. Takže budu muset oželet, že je menší nádraží trošku utopené. Věř, není to zas tak moc, takže tento ústupek musím učinit. Jak jsem psal v prvním příspěvku doufám, že debata se nezvrhne ve smyslu - nesmyslu celého projektu, ale v to jak se poprat se "zadáním" . A to je jak co nejlépe propojit to co je hotové.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod sidlo » sob 28 říj, 2017 7:45 pm

A není možné ten spodní segment otočit o 180°?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » sob 28 říj, 2017 11:18 pm

Zkoušel jsem spodní segmenty napojit obráceně, ale nic kloudného mě nenapadlo, podívej..

ScreenHunter_126 Oct. 29 01.15.jpg
obracene segmenty


Zkoušel jsem segmenty napojit do horních segmentů rozpojené z různých míst, ale také nic.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » sob 28 říj, 2017 11:33 pm

Po zapracovaní vašich připomínek mi to zatím vychází takto. Docela se mi to líbí.

Aby se předešlo blbému sunutí do lomu ze širé trati, bude se tam zajíždět pouze z hlavní stanice z Branišovic. Ostatně je to vlakotvorná stanice. Naložené vagóny se tam připojí do nákladního vlaku a ten se vypraví směr Velenice, nebo Budějovice. Teď mám ale dilema co se tam vlastně bude dobývat: hlubinně černé uhlí, kaolín, nebo pouze kámen se štěrkem povrchově? :o Ten kopec co tam vyčnívá je buď přímo kamenolom, nebo navršená halda z hlubinného dolu. Pokud se v tomto odvětví někdo pohybujete, můžete doporučit?

Co ta remízka pro posunovací rosničku (bude mít upravený pojezd a bude dovážená, takže by měla něco utáhnout)? Má tam smysl, nebo je to kravina?

ScreenHunter_125 Oct. 29 01.13.jpg
verze 29.10.2017


Zapracoval jsem ve WINTRACK i na 3D, aby bylo jasné, jak to do sebe zapadá vertikálně. Snad z toho odvodíte, co už je hotové a co plánované.

Zde pohled při příchodu ze dveří:
pohled ze dveri.jpg
Naposledy upravil Kajinek11 dne ned 29 říj, 2017 12:02 am, celkově upraveno 1
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » sob 28 říj, 2017 11:42 pm

A další pohledy tentokráte z pozice výpravčího (řídícího) z hlavního nádraží v Branišovicích.

pohled ridiciho 180.jpg
pohled pri otoceni se zady k nadrazi


pohled ridiciho 90.jpg
hlava doprava


pohled ridiciho 270.jpg
hlava doleva
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - DŮL

Příspěvekod Kajinek11 » ned 29 říj, 2017 12:00 am

jirmicz píše:Teď už v tom dolu objedeš, ale chce to zaústit jinak. Takto vyjedeš pouze z jedné koleje. Udělej tam 3 koleje. Na jednu přijedou prazné z druhé budou odjíždět ložené a třetí bude objízdná. Příklad; pojede vlečkový vlak do lomu s prázdnými vozy. Přijede na kolej. Odvěsí se loko. Objede na druhou kolej kde jsou připraveny ložené udělají se náležitosti k odjezdu. Odjíždí. Teď nastoupí vlečková mašina a začne je na těch dvou kol. nakládka a se naloží zase stáhnou na tu kolej, kde se udělá souprava. A zase přijedou prázdné a tak dokola. Píši z telefonu takže to nemůžu nakreslit.


Aby se předešlo blbému sunutí do lomu ze širé trati, bude se tam zajíždět pouze z hlavní stanice z Branišovic. Ostatně je to vlakotvorná stanice. Naložené vagóny se tam připojí do nákladního vlaku a ten se vypraví směr Velenice, nebo Budějovice. Teď mám ale dilema co se tam vlastně bude dobývat: hlubinně černé uhlí, kaolín, nebo pouze kámen se štěrkem povrchově? :o Ten kopec co tam vyčnívá je buď přímo kamenolom, nebo navršená halda z hlubinného dolu. Pokud se v tomto odvětví někdo pohybujete, můžete doporučit?

Co ta remízka pro posunovací rosničku (bude mít upravený pojezd a bude dovážená, takže by měla něco utáhnout)? Má tam smysl, nebo je to kravina?


Má vůbec smysl si vozy v dolu předávat. Je to kousek od nádraží, netahala by to posunovací lokomotiva přímo do nádraží sama, kde by to předala na ucelení vlaku?
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod jirmicz » ned 29 říj, 2017 2:08 am

Zas tak kousek mi to nepřipadá, jelikož je to skoro přes celé kolejiště. Ještě nevim jak se ti budou rozvěšovat vozy v tom oblouku :idea:
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Sandy » ned 29 říj, 2017 8:55 am

No, já tedy nevím. Jsou vlákna, kde je diskuze poměrně živá, ale tady je trošku mrtvo.... Asi nikdo nechce říci, že král je nahý :roll:
Obávám se, že bez přestavby ( a možná i radikální) stávajících částí se to nikam nepohne.
Stanice Branišovice má být vlakotvorná. Na pěti staničních kolejích, z nichž alespoň tři jsou dopravní se asi moc vlaků vytvořit nepodaří. Zvláště když do stanice ústí čtyři tratě. Navíc má stanice obsluhovat depo. Tady se, s prominutím, dá sestavit vlak vždycky v pondělí a v dubnu.... Tak maximálně když přijede z jednoho směru manipulák s jedním nebo dvěma vozy, ty v Branišovicích odstaví a druhý manipulák je nabere a odjede dál. Na větší posun chybí dvě manipulační koleje vedle sebe a alespoň jedna výtažná.
Ucelenka z vlečky stanicí buď jen projede nebo maximálně lokomotiva soupravu objede a bude pokračovat dál.
Je k dispozici spousta prostoru, ale provoz bude značně nekomfortní. Již jenom proto, že do Branišovic ústí vpravo dvě trati (plus vlečka) pouze jednou kolejí.
Uniká mi smysl té kratší trati, která opustí Branišovice a po pár centimetrech zmizí v podzemí. Když bych stavěl takhle velké kolejiště, tak bych chtěl vidět vlak co nejdelší dobu. Kdyby mě jízda vlaků nezajímala a bavil by mě posun, tak bych hlavní stanici postavil podstatně větší.
Sorry, jako :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Rocky_MK » ned 29 říj, 2017 9:20 am

Mně se to celé zdá takové krkolomné, překombinované a nešťastné - koupit dva segmenty, pak celé segmentové kolejiště a pak se to snažit nějak propojovat, ještě tam něco přidávat a pak tomu mermomocí hledat smysl. Hlavně ta točna s depem přilepená k vcelku „malé“ stanici (a ještě kilometr od ní), kam se krásně hodila jen remíza se zbrojením, jak to udělal hank61. Odbočka z odbočky těsně před stanicí a trať vedoucí okolo ní - nejsem hank, abych dokázal posoudit, nakolik je to reálné, ale přijde mi to prostě divné.
Kolik lidí to bude ovládat? A z kolika míst?
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » ned 29 říj, 2017 10:48 am

No tak jsme se dostali do fáze, kterou jsem přesně nechtěl, aby jste to zdrbli celé. Psal jsem v prvním příspěvku, že bych se tomu rád vyvaroval. Co se stalo, stalo se... Potřebuji pomoci od těch co tomu více rozumějí a ne slyšet jak je to celé v háji a jak jsem to měl celé udělat jinak. Po bitvě je každý generál. Ke všemu jsem měl nějaké důvody, tak to prosím akceptujte. Každé kolejiště je kompromis a pokud se tu dokážeme konstruktivně bavit o kolejišti 1x1m, proč bychom se nemohli bavit nad tímto. Zaměřme se na to co ještě můžeme změnit a nehrabme se v minulosti.

Pojďme tedy najít co nejlepší východisko a dostat z toho to nejlepší co dovedeme.

TO Rocky:

Stanice Branišovice s depem by měla být ekvivalentem ke stanici Lipová Lázně. Tam byla nad druhé straně od depa také remíza. Proč to tak bylo nevím. Moje myšlenka je taková, že se to v čase jako dostavilo. Remíza zůstane pro páru, kdežto kruh. v depu budou pouze diesely. Navíc kousek od této uzlové stanice je také vlečka do lomu:

ScreenHunter_130 Oct. 29 11.59.jpg
lom ze sire trate


Ovládat to bude 1-2 lidi a ze 1-2 míst. Pokud to bude řídit jeden člověk, tak bude stanice Římov nastavena na průjezd.

TO Sandy:

Ta krátká trať co mizí v podzemí je tam z důvodu, že bych si rád nechal možnost opustit místnost a vyrazit s vlaky do vedlejšího pokoje. Nemusí to být viditelně tunel, ale může to být maskováno vjezdem pod silniční most. Mizí to do zdi a jede to vedle do šatny, kde by mohl být skryťák, popřípadě by to projelo šatnou až do dětského pokoje.

TO HANK A SANDY:

S provozem skutečným i kolejišťovým mám malé zkušenosti, takže si nechám rád poradit. Neptejte se mě, kolik vlaků a jakých bude kam jezdit, nešlo by to udělat obráceně a navrhnout mi dopravu podle toho jak ta stanice vypadá?

A ještě pokud ta překombinovanost někoho irituje, tak si můžete představit, že mezi spodními a vrchními segmenty je zeď (šlo by oddělit vyfoceným pozadím) a je to ve skutečnosti na úplně jiných místech.

TO jirmycz:

Ano rozpojování v oblouku bude problém. To musím nějak vyladit.
Naposledy upravil Kajinek11 dne ned 29 říj, 2017 10:57 am, celkově upraveno 1
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod milan ferdián » ned 29 říj, 2017 12:13 pm

Hmm,mě vyšlo jen toto řešení.Milan
Přílohy
Studie I kajínek.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků