Plánek tt k posouzení

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod Rocky_MK » úte 03 říj, 2017 4:08 pm

el_salamo píše: Co místo odbočného nádraží udělat klasické nádraží a odbočku z širé trati? Nemusel bys vést dva oblouky vedle sebe.
Když nad tím přemýšlím, tak mě něco napadlo, zkusím sem večer hodit splácnutý návrh.

Toto si vezmi k srdci :)
K tvému návrhu - pořád strašně přeplácaný hlavní panel, hlavně to agresivní zakřivení kolejí podél hrany panelu. Méně je někdy více. Okolo skladu potřebuješ taky nějakou manipulační plochu, aby k němu mohl najet náklaďák. Jak to chceš udělat, když máš hned za ním nacpanou tu koncovou? Tam by musela být kolmá zeď a na nějaké optické oddělení už ani není místo.
Když už, zruš tu vlečku na levé nudli a dej tu malou koncovou tam.
Musíš brát v úvahu nejen koleje, ale také místo okolo nich - přístup k nádraží a taky třeba ta manipulační plocha u skladu.
Chce to celé očesat, to nádraží je tlustá bublina, ale mělo by působit jako dlouhá nudle.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod Michal Vaniš » úte 03 říj, 2017 5:23 pm

grexx píše:[at
Michal Vaniš píše:Zdavím.
Připomínka k trasování hlavní tratě v nádraží.....
Změna osy hlavní koleje mezi kolejí č.1 a č.2 v reálu bývala velkou vyjímkou, postupně se při rekonstrukcích tyto "anomálie"rušili.


takže nějak takto ???
...


Ano, přesně tak jsem to myslel :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod grexx » úte 03 říj, 2017 5:36 pm

Nad tim jsem uz taky premyslel, zatim me nic nenapadlo, kde tu odbocku na trati udelat. Hlavni panel planuju na vsechny strany o 3 az 5 cm sirsi , mam to takto nakresleno kam mohu max zajit, jinak bych se stale roztahoval :-) to hlavni se mi taky nelíbí , proto to sem davam, aby mi ostřílený mazaci poradili. Jen jsem tu nastinil mou predstavu dve koncove stanice a jedna odbocna plus sn. Myslel jsem ze na tyto plose to pujde, ted sam vidim ze to neni to pravy orechovy. Vetsi plochu k dispozici nemam a ty dve nudle mel byt bonus ktery by to ozivil a snad vznikl, zajimavy projekt.
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod Edys » úte 03 říj, 2017 5:51 pm

grexx píše:Nad tim jsem uz taky premyslel, zatim me nic nenapadlo, kde tu odbocku na trati udelat. Hlavni panel planuju na vsechny strany o 3 az 5 cm sirsi , mam to takto nakresleno kam mohu max zajit, jinak bych se stale roztahoval :-) to hlavni se mi taky nelíbí , proto to sem davam, aby mi ostřílený mazaci poradili. Jen jsem tu nastinil mou predstavu dve koncove stanice a jedna odbocna plus sn. Myslel jsem ze na tyto plose to pujde, ted sam vidim ze to neni to pravy orechovy. Vetsi plochu k dispozici nemam a ty dve nudle mel byt bonus ktery by to ozivil a snad vznikl, zajimavy projekt.

A neuvazoval jsi ze by jsi sel do velikosti N? Když máš malo prostoru. To už by se dalo neco kloudného vymyslet.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod grexx » úte 03 říj, 2017 5:52 pm

Takže jsem to zkoušel nakreslit ze všech stran :) a koukám že tady jsem měl to trasování v pořádku :)

2017-10-03_19_48_41.jpg
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod grexx » úte 03 říj, 2017 5:57 pm

Edys píše:
grexx píše:Nad tim jsem uz taky premyslel, zatim me nic nenapadlo, kde tu odbocku na trati udelat. Hlavni panel planuju na vsechny strany o 3 az 5 cm sirsi , mam to takto nakresleno kam mohu max zajit, jinak bych se stale roztahoval :-) to hlavni se mi taky nelíbí , proto to sem davam, aby mi ostřílený mazaci poradili. Jen jsem tu nastinil mou predstavu dve koncove stanice a jedna odbocna plus sn. Myslel jsem ze na tyto plose to pujde, ted sam vidim ze to neni to pravy orechovy. Vetsi plochu k dispozici nemam a ty dve nudle mel byt bonus ktery by to ozivil a snad vznikl, zajimavy projekt.

A neuvazoval jsi ze by jsi sel do velikosti N? Když máš malo prostoru. To už by se dalo neco kloudného vymyslet.


to už je na mě moc titěrný :) a mám určitý věci nakoupený na tt , už se mi to nechce měnit.
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod michal_n_cz » úte 03 říj, 2017 6:07 pm

grexx píše:Nad tim jsem uz taky premyslel, zatim me nic nenapadlo, kde tu odbocku na trati udelat. Hlavni panel planuju na vsechny strany o 3 az 5 cm sirsi , mam to takto nakresleno kam mohu max zajit, jinak bych se stale roztahoval :-) to hlavni se mi taky nelíbí , proto to sem davam, aby mi ostřílený mazaci poradili. Jen jsem tu nastinil mou predstavu dve koncove stanice a jedna odbocna plus sn. Myslel jsem ze na tyto plose to pujde, ted sam vidim ze to neni to pravy orechovy. Vetsi plochu k dispozici nemam a ty dve nudle mel byt bonus ktery by to ozivil a snad vznikl, zajimavy projekt.


To s těma dvěma koncovýma stanicema je pěkný, vůbec celý ten koncept je 100x lepší neš ty pokusy na začátku vlákna. Chtělo by to doladit:

1. jak píše MK.. napojit jednu lokálku z širé trati, ale není kde - stačí tedy vyhýbka v tunelu :-) a máš hned jedno zhlaví vyřešené.

2. pak ta vlečka vlevo je fakt divně napojená, clekově je v té stanici spousta vyhýbek a kolejí. Tu vlečku nechat, ale napojit ji na tu levou koncovou. Udělej tam třeba výsypku kamenolomu - ať tam má co jezdit... Nahoru se vlezla i ta malá remíza pro lokálku. Tím vznikne dole více prostoru pro prodloužení kolejí a vhodnější uspořádání. Klidně i 1 kolej uber.

3. zkus trochu prodloužit koleje ve skryťáku, tam by možná vešla ještě jedna další.

4. Pravá koncová stanice - prodluž ten šturc, až nakonec - může to sloužit jako další malá vlečka - třeba skládka řeziva.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod Rocky_MK » úte 03 říj, 2017 7:10 pm

Myslím, že by mohlo být provozně zajímavější, kdyby jedna z těch koncových byla úvraťová. Navíc by ti to ušetřilo nějakou tu kolej v odbočné a tu remízu bys mohl dát do koncové, kde má větší význam.
Co takhle?
grexx3.png
grexx3.png (29.2 KiB) Zobrazeno 5930 krát
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod michal_n_cz » úte 03 říj, 2017 7:24 pm

Rocky_MK píše:Myslím, že by mohlo být provozně zajímavější, kdyby jedna z těch koncových byla úvraťová. Navíc by ti to ušetřilo nějakou tu kolej v odbočné a tu remízu bys mohl dát do koncové, kde má větší význam.
Co takhle?
grexx3.png

Ano, tak je to taky zajímavé...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod grexx » úte 03 říj, 2017 7:41 pm

Dík všem za nápady to vypadá zajímavě, jen se teď zeptám asi blbě, žlutá vyhýbka do odbočné to mi je jasný a ta zelená vedle ní, to ještě někam vede ?
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod Rocky_MK » úte 03 říj, 2017 8:09 pm

To je odvrat :) končí šturcem. To kdyby shora ujel nějaký vůz, tak aby nevlítl někam, kam nemá.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod grexx » stř 04 říj, 2017 4:12 pm

Rocky_MK píše:To je odvrat :) končí šturcem. To kdyby shora ujel nějaký vůz, tak aby nevlítl někam, kam nemá.


jo taaak, to my kluci od Kolína neznáme :lol:
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod grexx » stř 04 říj, 2017 7:35 pm

Ahoj, tak jsem to zkusil s tou uvraťovkou a teď nevím co s odbočnou, aby to zas nedopadlo, samá kolej, samá vyhýbka :roll:

2017-10-04_21_30_18.jpg
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod Rocky_MK » stř 04 říj, 2017 8:16 pm

No vidíš, o 100% lepší. Skladiště můžeš dát tam, kde je teď výpravní budova - a tu posuň trochu doprava. Tak můžeš mít kolej u budovy zčásti dopravní (odkud může odjíždět MOs na vedlejší trať) a zčásti manipulační (kde mohou stát vozy u skladiště a volné skládky.
Přístup k nádraží bych dělal z kraje panelu. U spodní kusé může být nějaká vlečka (moc místa nemáš, takže to je tak na znázornění nějaké skládkové plochy, rampy, nakládky dřevní kulatiny...), u té vrchní kusé může být např. násypka na štěrk apod. ROzhodně to takhle vypadá líp než ty předchozí přeplácanosti.
Jo, a tu odvratnou výhybku tam na té odbočné trati nechej.Nechal bych tam i ten kousek tunelu -
ten oblouk je dost ostrý, navíc optické oddělení tomu hezky pomůže.
V té koncové výhybky otoč výhybky na koncovém zhlaví, aby mohlo být skladiště u stěny, tam, kde máš místo.
grexx4.png
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plánek tt k posouzení

Příspěvekod JanoH0e » stř 04 říj, 2017 9:56 pm

K úvraťovke len poznámka, že je lepšie dať výhybku úvrate hneď za staničnú výhybku úvraťovej stanice. Ak ju necháš tam kde je, bude to už odbočka. Čo je už prevádzková "komplikácia". Kľudne daj oblúkovu výhybku. Stále lepšie ako "osemaforovať " odbočku.

Odbočná stanica je dobrá a reálna. U spodnej kusej iba naznač rampu. Manipulačnú hornú u skladiska nechaj celú manipulačnú, zbytočne si budeš komplikovať život. Obe manipulačné je treba "prikryť" výkoľajkou. V reále nájdeš úvraťovú stanicu tohto typu v Kloboukach u Brna a odbočnú v Brezničke. Podľa reálu potom môžeš doplniť aj vlečky.

Ďalšia komplikácia je to esíčko do koncovej stanice. Už samotné "S" ti môže spôsobovať komplikácie pri prevádzke, o oblúkovom moste cez "dvojkoľajku" - jeho správnu stavbu, je potreba sa poučiť. Zrejme si tam budeš musieť urobiť most na mieru.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků