Trolejove vedenie

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Trolejove vedenie

Příspěvekod tomasss » pát 22 úno, 2008 12:40 pm

Zdravim vsetkych,
viete mi prosim niekto poradit, mate skusenosti s tym, ako si doma vyrobit trolejove vedenia popri trati? Alebo nejake linky s navodmi? Budem povdacny za kazdu radu, dakujem.
tomasss
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 úno, 2008 12:35 pm
Bydliště: Košice

Příspěvekod kvasha » pát 22 úno, 2008 12:58 pm

jestli myslíš podél trati, tak něco je třeba tady :

http://www.shimiland.info/PostupStKrajina10.htm
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jirka1 » pát 22 úno, 2008 1:19 pm

Podél trati to ale není trolejové vedení ale telefonní. :(
Trolejové je pro napájení elektrických lokomotiv, není podél kolejí ale nad kolejemi. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod kvasha » pát 22 úno, 2008 1:59 pm

Jirka1 píše:Podél trati to ale není trolejové vedení ale telefonní. :(
Trolejové je pro napájení elektrických lokomotiv, není podél kolejí ale nad kolejemi. :D


no to jsem právě váhal a vrtala mi hlavou ta kombinace?! ...trolejove a popri?! :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod F. Placheta » sob 23 úno, 2008 12:26 pm

To by me taky zajimalo, sam se na to taky chystam. Co tak vim, tak pokud si nekoupis uz hotove, da se vyrobit z ruznych kovovych a drevenych kulatin, izolatory si modelari bud odlevaji nebo kupuji jiz hotove tusim od Viessmana no a nebo rekl bych spickove trolejove vedeni nabizeji nebo se chystaji nabizet tady http://www.njmodely.cz/fotogalerie/index.php
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jirka1 » sob 23 úno, 2008 1:25 pm

Já se na to taky připravuji, pořídil jsem si sloupy starší výroby, prošly různými úpravami. Počítám s tím, že budu dělat ve stanici převěsy.
Budu zatrolejovávat pouze viditelnou část kolejiště, skryté nádraží ne, takže jsem řešil, jak udělat přechod mezi zatrolejovanou a nezatrolejovanou částí, aby mohly být zvednuté pantografy.
Vlastní trolej si budu dělat vlastní, mám docela zajímavý nápad ma jeden netradiční materiál. Výhodou by mělo být to, že:
1) trolej by se měla dát napínat
2) při průjezdu loko by se měla trolej zvednout a zase vrátit
3) měla by být poměrně nenápadná a neměla by rušit jako některé tovární.
Takže až to vyzkouším, poreferuji.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod tomasss » sob 23 úno, 2008 6:43 pm

Dik za odpovede pani, vidim ze tu clovek hodi slovicko mimo a uz je z toho randal :D tak sa ospravedlnujem :oops:
Ide mi o vedenie ponad tratou, ale niekde sa hodi urcite aj telegrafne popri trati:) Takze diskusiu a rady su stale vitane :wink:
tomasss
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 úno, 2008 12:35 pm
Bydliště: Košice

Příspěvekod tomasss » sob 23 úno, 2008 6:45 pm

Jirka1 píše:Já se na to taky připravuji, pořídil jsem si sloupy starší výroby, prošly různými úpravami. Počítám s tím, že budu dělat ve stanici převěsy.
Budu zatrolejovávat pouze viditelnou část kolejiště, skryté nádraží ne, takže jsem řešil, jak udělat přechod mezi zatrolejovanou a nezatrolejovanou částí, aby mohly být zvednuté pantografy.
Vlastní trolej si budu dělat vlastní, mám docela zajímavý nápad ma jeden netradiční materiál. Výhodou by mělo být to, že:
1) trolej by se měla dát napínat
2) při průjezdu loko by se měla trolej zvednout a zase vrátit
3) měla by být poměrně nenápadná a neměla by rušit jako některé tovární.
Takže až to vyzkouším, poreferuji.


Jirko, ked to budes mat vo forme nejakeho navodu, sem s tim :P
tomasss
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 úno, 2008 12:35 pm
Bydliště: Košice

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 23 úno, 2008 7:05 pm

F. Placheta píše:To by me taky zajimalo, sam se na to taky chystam. Co tak vim, tak pokud si nekoupis uz hotove, da se vyrobit z ruznych kovovych a drevenych kulatin, izolatory si modelari bud odlevaji nebo kupuji jiz hotove tusim od Viessmana no a nebo rekl bych spickove trolejove vedeni nabizeji nebo se chystaji nabizet tady http://www.njmodely.cz/fotogalerie/index.php


toho maníka znám. je z veselí nad moravou a to co vidíte na fotkách je ve skutečnosti ještě větší špička. jako by jste vzali návěstidlo - a zmačkali ho na velikost 87 :)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Re: Trolejove vedenie

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 24 úno, 2008 8:27 am

tomasss píše:Zdravim vsetkych,
viete mi prosim niekto poradit, mate skusenosti s tym, ako si doma vyrobit trolejove vedenia popri trati? Alebo nejake linky s navodmi? Budem povdacny za kazdu radu, dakujem.


Na to je NEJ publikace od Sommerfeldt tuším, že se jmenovala takto "Mit Oberleitung fahren wie beim Vorbild".
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod vorech » ned 23 bře, 2008 10:19 pm

delam TT a stozary prihradove ma od viessmanna a na sirou trat mam od Sommerfeldt trmvajove ve velikosti HO upravene na TT rozmer a nosnky nalepeny od vissmanna.je to striknute beton od agamy.samotne pantografy mam cca 1 mm od troleje fixovane tenoulinkym vlascem,aby se neodirali a nemusim nic vymyslet v tunelu.napinaky a dalsi atypy od vissmanna.
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod richard0404 » ned 10 srp, 2008 6:43 pm

Mám prosbu jaká jsou pravidla pro umístění trolejových stožárů podél jednokolejné trati. Vzdálenost mezi jednotlivými sloupy, napínací zařízení a další věci. Jedná se pro vybavení diorámy . Díky všem za info.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 10 srp, 2008 8:09 pm

richard0404 píše:Mám prosbu jaká jsou pravidla pro umístění trolejových stožárů podél jednokolejné trati. Vzdálenost mezi jednotlivými sloupy, napínací zařízení a další věci. Jedná se pro vybavení diorámy . Díky všem za info.


Pokud chceš půjčím Ti bibli dráteníků - "Trakční vedení" od pana Svobody tam je problematika popsána.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod radi » pát 22 srp, 2008 2:16 pm

Zdenek Valter:

Zdravím,
mohl bych poprosit o zapůjčení té knihy o trolejovém vedení?
Brzy jej začnu na kolejišti dělat,tak abych měl z čeho čerpat rozumy.
Díky
radi
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12 pro, 2007 4:56 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 06 dub, 2009 12:45 pm

Předminulý týden jsem si všiml, že se na SCT se chystá workshop k trolejovému vedení - http://modely.firenet.cz/view.php?nazev ... 2009030015

Nechystáte se tam někdo ?
Respektive víte někdo něco bližšího ?
Příspěvky k článkům tam teď nefungují takže se k tomu nemůže nikdo ani vyjádřit. Bohužel :-(
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků