H0 Železný Brod a okolí

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod sidlo » úte 27 čer, 2017 12:43 pm

Horní dvě stanice a dolní dvě stanice jsou od sebe na délku 180° oblouku. Vlak ještě z jedné stanice neodjel a do druhé už bude vjíždět. To nevypadá hezky.
Nevím jaké jsou výškové poměry, ale ty dva tobogány nad sebou? Nevím zdali se to vejde.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Sandy » úte 27 čer, 2017 2:16 pm

Mně se zdá, že to jde od deseti k pěti.... Já bych to viděl na tlustou čáru a začít znovu! :roll: A s výrazně osekanými představami a požadavky.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod hank61 » úte 27 čer, 2017 2:25 pm

Sandy píše:Mně se zdá, že to jde od deseti k pěti.... Já bych to viděl na tlustou čáru a začít znovu! :roll: A s výrazně osekanými představami a požadavky.


Vidím to podobně. V tomto případě bude na 100% méně znamenat více. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Petr7 » úte 27 čer, 2017 4:00 pm

A to takhle vynechat semily (prostředni) a nechat tam trať? Misto toho bych tam mohl znazornit rozdeleni kolejí z Ž.B přez řeku s mosty.

To spodní nádraží neni ani tak nádraží. Nejdelši co tam pojede bude motoraček, max kocour s par vagonama, třeba 4. O zredukování se snažím každou chvilku ale VUUUUUBEEEC toho nejsem schopný a vżdy se vratim k původnimu navrhu. Priority jsou pro mě Malá skála a Ž.B (už asi v teto podobě, mam moooc rad posun jak ke skladum tak do depa, takže prostě chci jedno větší nádraží na které možu simulovat větší soupravy atd) to by bylo už lepší ne? Vyyrazně víc tratí a míst na pěkné mistečka
Petr7
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 14 čer, 2017 1:20 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Petr7 » úte 27 čer, 2017 4:17 pm

Ale je pravda že ta ministanićka by šla buď líp napojit (jinam) aby tam byla delší trať nebo ji jinam umistit. Popřemyšlim nad tím. Každopádně pàpá Semily. Stejně je to jen mala skala s odstavkou.
Petr7
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 14 čer, 2017 1:20 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod hopeter » úte 27 čer, 2017 6:06 pm

Potichu sleduju vývoj tohoto kolejiště.... :wink:
Podařilo se ti udělat smysluplné depo a jakž takž hlavní stanici. Pořád je toho moc a chtělo by to hodně ubrat. :?
Nechej tento projekt uležet a zkus navrhnout segmentovku kolem místnosti. Je to praktičtější pro postupnou stavbu , případné stěhování , lepší dosah pro obsluhu atd. Panelové kolejiště strašně omezuje - místo pro koleje je vlastně jen po okrajích a uprostřed můžeš jen tvořit krajinu nebo se trápit s krátkým nádražím a ostrýma obloukama.
Klidně můžeš přidat i odbočku do středu místnosti ( v podstatě by byl půdorys tvaru "E" ) a pořád budeš mít všechno hezky dostupné.
Toliko moje rada. Ať se ti dílo daří. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Petr7 » úte 27 čer, 2017 7:12 pm

S dostupnosti by snad problem byt neměl. Počital jsem 60cm z otevřenych prostor k nadraži od zhlavi po zhlavi a na ostatni mista z montaznich zadelavatelnych otvorů (stavba a tak) Uvidim jak mi budou vychazet tratě bez Semil.

"segmentove" to bude na urovni rozmontovatelnosti, ale asi ne na urovni posunu zalepim vratim. Na to budou ty mont. otvory
Petr7
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 14 čer, 2017 1:20 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Petr7 » úte 27 čer, 2017 7:14 pm

A pravě že panel má prostor na koleje všude. Aspon u 3X3m uż jo. Zas okolo zdi vznikne takova nudle. skoro takove moduly
Petr7
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 14 čer, 2017 1:20 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod hank61 » stř 28 čer, 2017 6:25 am

Petr7 píše:A pravě že panel má prostor na koleje všude. Aspon u 3X3m uż jo. Zas okolo zdi vznikne takova nudle. skoro takove moduly


Mít na panelu koleje všude je právě ta zcestná představa. Teda, pokud se chceš alespoň trochu a v rámci možností přiblížit realitě. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod sidlo » stř 28 čer, 2017 6:59 am

Něco tu zaznělo, něco tu nezaznělo ale dá se to přečíst v mnoha jiných vláknech.

Zaznělo tu nepouštět se do maximálního projektu, ale zvolit si schůdnější projekt.

Co tu nezaznělo, ale je napsáno mnohokrát jinde. Hodně vláken začíná větou "Po mnoha letech se vracím k modelaření..." Z mé vlastní zkušenosti mohu napsat: střední škola modelářsky plodné, po střední škole to bylo taky plodné ale modelařina to nebyla, potom starost o potomky, a potom návrat k modelařině.

Doporučuji, s ohledem na blízkou budoucnost, nechat si v pokojíčku místo i na jiné aktivity, ty jsou taky hodně příjemné.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod el_salamo » stř 28 čer, 2017 9:58 am

sidlo píše:Něco tu zaznělo, něco tu nezaznělo ale dá se to přečíst v mnoha jiných vláknech.

Zaznělo tu nepouštět se do maximálního projektu, ale zvolit si schůdnější projekt.

Co tu nezaznělo, ale je napsáno mnohokrát jinde. Hodně vláken začíná větou "Po mnoha letech se vracím k modelaření..." Z mé vlastní zkušenosti mohu napsat: střední škola modelářsky plodné, po střední škole to bylo taky plodné ale modelařina to nebyla, potom starost o potomky, a potom návrat k modelařině.

Doporučuji, s ohledem na blízkou budoucnost, nechat si v pokojíčku místo i na jiné aktivity, ty jsou taky hodně příjemné.


Nechceš se z kraje pustit do něčeho menšího, co by potom šlo zakomponovat do velkého projektu? Začal bych tou stanicí dole, klidně na principu modulů nebo něčeho přivrtaného na zeď na konzolích... budeš moct ozkoušet techniky, zajezdit si už za pár týdnů; mezitím dovybavit vozový park a poexperimentovat s různýma druhama řízení (analog/digitál přes myš/digitál přes komp). Hlavně uvidíš, kolik to vlastně zabere času - já se pustil do drobné koncové a mám sotva položené koleje, z části hotovou elektřinu a z části zaštěřkováno (a hotový záchodky a jednu budku pro závoráře :) ). Začal jsem před rokem, jsem průměrně vytížený mladý muž s jedním dítětem, modelařit se mi občas chce a občas taky nechce (=nevěnuju tomu každou minutu volnýho času). Viz: viewtopic.php?f=42&t=9864
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Petr7 » stř 28 čer, 2017 12:39 pm

Od něčeho menšiho už jsem začal. Mam testovaci oval s malou skálou. Zatim vše funguje, ale ještě to předělám, třeba zkrz jiný rozmistění izolovanych spojek atd takže by nebyl problem nejdřiv udělat ten kus se spodnim nadražim. Lip se to bude pak zakomponovávat.
A ten panel nebude primo v mem pokoji ale mam na to samostatnou místnost v podkroví. A i kdybych na tom dělal hlavně během střední školy tak to mam pořad 4 roky a to už je samo o sobě docela dostačující.
Petr7
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 14 čer, 2017 1:20 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod imodry » stř 28 čer, 2017 1:33 pm

Kolegové ti radí a dobře ti radí, nicméně ty nedbáš, co k tomu dodat. Pochopil jsem, že tě teprve čeká střední škola, jsi tedy žák základní školy, jestli se nepletu. Fajn, má otázka zní, zda jsi přemýšlel o finančním aspektu tvého projektu, stručně řečeno z čeho to budeš všechno kupovat? Z příspěvků rodičů, babiček a dědečků? No tak to je na dlouho,...... ne, nechápej mě špatně, nechci tě od ničeho odrazovat ale vyplatí se opravdu nechvátat a pořádně si vše promyslet a připravit, omyly jsou v modelaření časté a pak taky drahé. Ať se daří.
imodry
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 srp, 2012 4:27 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Petr7 » stř 28 čer, 2017 3:04 pm

Finančně to mám hlavně z brigád, navic jsem docela zručný takže dost věcí bude vyráběnou formou namísto kupované. Zatím to vypadá že bych si aspoň na koleje, materiàl, lepidla adt mohl vydělat zhruba během léta.
Každopádně teď mi jde o to navrhnout to tak aby to vypadalo i fungovalo dobře. U mě je hlavní problém to, že jsem tam toho chtěl narvat co nejvíc, ale teď jsem zjistil že stačí udělat SN a nebudu potřebovat 4 nádraží. Ale to už nebudeme řešit, vlakodrom stavět nechci. Necham jen hlavni nadraži, malou skálu a zkrácené Velké hamry (2 koleje a malá odstavka). Hlavní inspiraci mám v projektu Radislava Wimmera. To je uplně dokonalé. Až budu mit funkční návrh tak začku buď s V. hamrama nebo s M. Skálou včetně přestavníků, rozpojovačů, návěstidel, ovladaciho panelu a tak. Můžu si udělat ještě třeba takové " moduly" s kousky tratě, mám trochu starych koleji (Mehano profil a klasicke plechače- několik koleji a asi 5 vyhybek) na tom si vyzkouším některé techniky atd. až to bude fungovat tak jak má, tak můžu pokračovat ve stavbě
Petr7
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 14 čer, 2017 1:20 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod hopeter » stř 28 čer, 2017 5:39 pm

Nechci rozpoutat vášně ale prosím kolejivo plecháče nééé... Z toho si udělej třeba nějaký malinký panel na hraní ať si zkrátíš chvíle čekání až budeš čekat na finance... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků