H0 Železný Brod a okolí

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod Adam96 » pát 30 čer, 2017 9:28 am

MirekTT píše:Zlatá slova Adame.
Já to na něj zkusím jinak.
Petře7, než začneš tohle stavět opatři si nejprve kupce na rozestavěné kolejiště.........pak je naděje, že ztráta nebude ve výši sta procent.


S tím kupcem: to je nějaká vlastní zkušenost, nebo narážíš přímo na můj případ? :) Protože mé kolejiště 230*90cm, byť si myslím, že není škaredé, tak se velmi ztěžka prodává. Zájemci jsou a nyní to snad klapne, ale už několik zájemců rezignovalo třeba skrz dopravu. Málo lidí je ochotno platit za půjčení dodávky, či malého nákladního auta. Takže odteď při stavbě kolejiště myslím i na to, aby to v případě prodeje šlo odvézt bez komplikací. Tedy minikolejiště nebo segmenty.

Jinak prohlédni si minikolejiště a segmentovky. Ty mini se staví převážně v TT, v tomto měřítku je to hit, ale to samé lze postavit v H0 a osobně bych se tomu vůbec nebránil. Pokud máš hodně místa a chceš ho fakt mermomocí využít, tak pak jdi do té segmentovky, nemusí to být nutně normované moduly. Můžeš si postavit pro začátek stanici např na rozměru 200x50cm a k tomu na holé desce vratnou smyčku. Žádné velké sousto a už se na tom dá jezdit. A pokud budeš mít elán k tvorbě můžeš přidávat traťové segmenty např po jednom metru. Co jsem viděl, tak metr se širou tratí borci zvládnou nahotovo za 2 týdny. Takže s časem ti mezi stanicí a smyčkou poroste trať.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod MirekTT » pát 30 čer, 2017 1:03 pm

Adam Buchal píše:S tím kupcem: to je nějaká vlastní zkušenost, nebo narážíš přímo na můj případ?

Neee, jen jsem chtěl, aby mu docvaklo, co by si mohl způsobit za potíže.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: H0 Železný Brod a okolí

Příspěvekod t29 » pát 30 čer, 2017 5:45 pm

Co kdybys stavěl Železný Brod jako modulovou stanici bez kompromisů, s dodržením všech norem a použitím dražšího kolejiva? Když v pokoji postavíš stanici do úhlopříčky, budeš mít možnost využít přes čtyři metry délky, a jestli si za pár let pořídíš řidičák, tak na modulové setkání přibalíš o segment nebo dva navíc a natáhneš celou stanici na pět, šest metrů.
Ve zbytku kolejiště třeba najdeš místo, kam zabudovat pár modulů širé trati, a podle prostoru doplníš spojovací segmenty, které budou sloužit jen doma, tam už stačí levnější kolejivo. Velice pěkně zkombinované moduly a segmenty má na svém kolejišti Michal Šuhajda, snad se neurazí když sem přidám odkaz.
TT + DCC věčný začátečník
Uživatelský avatar
t29
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 03 led, 2017 11:17 pm
Bydliště: UH

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků