Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 24 lis, 2008 9:34 am

Dane, a ta textilie se nezachytává třeba o stromky či drobné detaily? Zakrýval jsem takhle dřív dioramata - ale pokaždé se mi ta látka někde zachytla, takže jsem časem přešel na systém krabice + polypropylen folie na zakrývání při malířských pracech (OBI)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Houmr » pon 24 lis, 2008 9:55 am

Petr Zatrepalek píše:Dane, a ta textilie se nezachytává třeba o stromky či drobné detaily? Zakrýval jsem takhle dřív dioramata - ale pokaždé se mi ta látka někde zachytla, takže jsem časem přešel na systém krabice + polypropylen folie na zakrývání při malířských pracech (OBI)

Ano taky používám mikrotenovou fólii pro malíře, vždy díl na kterém nepracuju přikryji, zatím spokojenost.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Rionis » úte 23 úno, 2010 6:34 am

Již delší dobu tu nikdo nepřihodil nápad, co proti prachu. Chystám se doma na stavbu kolejiště (z prostorových panelákových důvodů) formou modulů nebo segmentů kolem stěn pokje/ů. Na nějakém kompromisu s manželkou jsme se už domluvili / domluvíme, finance na stavbu se také nějaké najdou - tady problém nemám.
Ale s čeho mám noční můry ... prach, prach a prach. Pokud se rozhodnu pro moduly, tak skladování ve kříních by problém s prachem řešilo, ale rozkládat, zajezdit a naskládat zpět do skříně ... to není úplně ono, ale když nic jiného nezbyde. Mnohem radši bych segmentové kolejiště podél stěn pokoje, připevněné ke stěnám. Tady ovšem nastává problém co s prachem.

Co by s tím šlo dělat, máte nějaký tip ?
H0 - epocha III/IV
Rionis
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 09 dub, 2008 1:03 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod milan ferdián » úte 23 úno, 2010 7:10 am

Rionis píše:Již delší dobu tu nikdo nepřihodil nápad, co proti prachu. Chystám se doma na stavbu kolejiště (z prostorových panelákových důvodů) formou modulů nebo segmentů kolem stěn pokje/ů. Na nějakém kompromisu s manželkou jsme se už domluvili / domluvíme, finance na stavbu se také nějaké najdou - tady problém nemám.
Ale s čeho mám noční můry ... prach, prach a prach. Pokud se rozhodnu pro moduly, tak skladování ve kříních by problém s prachem řešilo, ale rozkládat, zajezdit a naskládat zpět do skříně ... to není úplně ono, ale když nic jiného nezbyde. Mnohem radši bych segmentové kolejiště podél stěn pokoje, připevněné ke stěnám. Tady ovšem nastává problém co s prachem.

Co by s tím šlo dělat, máte nějaký tip ?


No tady je jen jedno řešení.Schovat pod skleněné vitríny,otázkou je, jak by byla tvoje manželka s tímto řešením nadšena. :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod el_salamo » úte 23 úno, 2010 7:37 am

milan ferdián píše:
Rionis píše:Již delší dobu tu nikdo nepřihodil nápad, co proti prachu. Chystám se doma na stavbu kolejiště (z prostorových panelákových důvodů) formou modulů nebo segmentů kolem stěn pokje/ů. Na nějakém kompromisu s manželkou jsme se už domluvili / domluvíme, finance na stavbu se také nějaké najdou - tady problém nemám.
Ale s čeho mám noční můry ... prach, prach a prach. Pokud se rozhodnu pro moduly, tak skladování ve kříních by problém s prachem řešilo, ale rozkládat, zajezdit a naskládat zpět do skříně ... to není úplně ono, ale když nic jiného nezbyde. Mnohem radši bych segmentové kolejiště podél stěn pokoje, připevněné ke stěnám. Tady ovšem nastává problém co s prachem.

Co by s tím šlo dělat, máte nějaký tip ?


No tady je jen jedno řešení.Schovat pod skleněné vitríny,otázkou je, jak by byla tvoje manželka s tímto řešením nadšena. :D


Přesně tak to mám v plánu já - schovat kolejiště pod sklo nebo plexi (bude bez větších stoupání/klesání, takže prostorově by to snad mělo vyjít)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 23 úno, 2010 7:43 am

milan ferdián píše:
Rionis píše:Již delší dobu tu nikdo nepřihodil nápad, co proti prachu. Chystám se doma na stavbu kolejiště (z prostorových panelákových důvodů) formou modulů nebo segmentů kolem stěn pokje/ů. Na nějakém kompromisu s manželkou jsme se už domluvili / domluvíme, finance na stavbu se také nějaké najdou - tady problém nemám.
Ale s čeho mám noční můry ... prach, prach a prach. Pokud se rozhodnu pro moduly, tak skladování ve kříních by problém s prachem řešilo, ale rozkládat, zajezdit a naskládat zpět do skříně ... to není úplně ono, ale když nic jiného nezbyde. Mnohem radši bych segmentové kolejiště podél stěn pokoje, připevněné ke stěnám. Tady ovšem nastává problém co s prachem.

Co by s tím šlo dělat, máte nějaký tip ?


No tady je jen jedno řešení.Schovat pod skleněné vitríny,otázkou je, jak by byla tvoje manželka s tímto řešením nadšena. :D


Další nezenedbatelný problém je materiál na vitríny - pokud to chceš od základu a mít jako já VELKE vitríny 2m vysoký, tak je to sakra pecka pro rodinný rozpočet... Taky jde o použitý materiál - dřevo na rám vitríny se blbě shání (dneska už prakticky každý dřevo je rychlosušený), lamino ti to neudrží při takové velikosti, vitrína z hliníku tě vyjde jedna na min 5000... Nicméně kompromis je - využít regál systém z IKEA, zadní stěna plast deska/sololit s pozadím, do přední si přišroubovat vhodné profily na pojezd a uchycení skel :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Trainmaniak » stř 03 říj, 2012 6:44 am

Zdravím, kolegové. Dnes jsem dal na http://www.trainmania.info/ankety.html novou anketu, v níž zjišťuji, jak je to se skladováním lokomotiv a vozů mezi námi modeláři. Tak chce-li se vám, přihoďte prosím svůj hlásek. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Jarda H. » stř 03 říj, 2012 7:01 am

Možná tam mohla být ještě odpověď "kombinace dvou nebo více způsobů" ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Trainmaniak » stř 03 říj, 2012 7:13 am

Jardo, asi by mohla, ale proto raději v textu píši, ať uživatel zvolí tu nejpoužívanější variantu. Předpokládám, že skoro každý kombinuje, takže by nám to ta volba jen potvrdila, případně by u ní bylo nejvíce hlasů, ale ve finále by nám to nic neřeklo. Byla by to jen obecná možost "kombinuji". I já budu mít něco ve vitríně a něco v krabičkách, neb se to do vitríny vše nevejde. Ale většinu uskladním právě ve vitríně. :) Dovolím si ponechati anketu v této podobě. Určitě to u nikoho není rozdělěno přesně rovnými díly, něco převládá (možná to uhlí) a my se alespoň dozvíme, co je právě tou nejpoužívanější variantou.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Jarda H. » stř 03 říj, 2012 10:54 am

Ano, máš 100% pravdu ! Přece jenom to takto bude mít nějakou vypovídací hodnotu, ta možnost "kombinace způsobů" by výsledek totálně zkreslila. Beru připomínku zpět :D .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Trainmaniak » stř 03 říj, 2012 11:00 am

Přesně tak jsem to myslel. Nedozvěděli bychom se, jaké že způsoby to vlastně jsou. Takhle budeme vědět ten hlavní. :) V tuto chvíli vitrínkáři (s kolejí i bez ní) jednoznačně vedou. :wink:
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Martin Justiz » stř 03 říj, 2012 11:52 am

tak ja to vymyslel takhle pokud nebude stacit chraneni ze 3 stran tak tam proste pridelam dvirka nebo plexi ktery se budou vyklapet nahoru

http://kozor24.rajce.idnes.cz/ceska_Kanada/
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Houmr » stř 03 říj, 2012 1:12 pm

Moc se mi to líbí, jednoduché, perfektní příklad pro začátečníky, že i malé kolejiště může vypadat super, jinak osobně bych radši použil sklo, protože pleksy je za chvíli odřené i když se ho člověk nijak nemusí extra dotýkat časem se průhlednost mění.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Martin Justiz » stř 03 říj, 2012 1:59 pm

Houmr píše:Moc se mi to líbí, jednoduché, perfektní příklad pro začátečníky, že i malé kolejiště může vypadat super, jinak osobně bych radši použil sklo, protože pleksy je za chvíli odřené i když se ho člověk nijak nemusí extra dotýkat časem se průhlednost mění.


ajajaj pochvala od mistra tak to dnes neusnu.Jinak kolejistě je teprv ve stavbě, fotky budu doplnovat pruběžně a pro přestavu ty nabytkovy desky ze kterých je to udělano stály s řězaním na míru a olepením hran cca 8 tisic.
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 03 říj, 2012 5:27 pm

Tak to já jsem asi totální barbar :o mašiny i vagóny jsou od vybalení na kolejích,s kolejištěm jsem ze začátku stínoval jakože ho budu přikrývat tou mikroténovou fólií.Pak mě to nějak přestalo bavit,tak jsem na to hodil bobek a občas vezmu lux a je to.Je pravda,že do pokoje mimo mě nesmí nikdo vstupovat :D pouze vyjímečně,na krátkou dobu a pod mým dohledem. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků