Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod fulda » stř 03 říj, 2012 6:24 pm

... tak to jsem měl štěstí, že jsem přijel když byl zrovna návštěvní den :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 04 říj, 2012 3:36 am

fulda píše:... tak to jsem měl štěstí, že jsem přijel když byl zrovna návštěvní den :mrgreen:


Ta omezení se vztahují zejména na přítulkyni :D má totiž takové tendence jako přerovnávat skříně,uklízet apod. :lol:
Přerovnávat skříně není potřeba a pokud dosáhne nepořádek stanovenou mez,tak si to uklidím raději sám. :mrgreen:
Zrovna nedávno jsme řešili mytí okna,tak jsem jí musel vysvětlit,že teď na to není ta správná doba.Ta nastane až napadne sníh a nebude se venku prášit. :lol: Navíc mašinkám je nějaká šmouha na okně ukradená a mě tuplem. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Martin Justiz » čtv 04 říj, 2012 9:52 am

miroslav lengyel píše:Tak to já jsem asi totální barbar :o mašiny i vagóny jsou od vybalení na kolejích,s kolejištěm jsem ze začátku stínoval jakože ho budu přikrývat tou mikroténovou fólií.Pak mě to nějak přestalo bavit,tak jsem na to hodil bobek a občas vezmu lux a je to.Je pravda,že do pokoje mimo mě nesmí nikdo vstupovat :D pouze vyjímečně,na krátkou dobu a pod mým dohledem. :mrgreen:

no ja kdyz se podivam po měsici na horni desku tak je tam prachu az běda fakt je ze mam kolejiste v ložnici takze se denne větra a to prašení v praze je velky.
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Trainmaniak » úte 23 říj, 2012 5:15 am

Dobré jitro. Na http://www.trainmania.info/zapisky2012. ... _kolejiste jsem vyvěsil článek o tom, jak mám v současné době uloženo kolejiště.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod mizl » úte 23 říj, 2012 6:17 pm

Trainmaniak píše:Dobré jitro. Na http://www.trainmania.info/zapisky2012. ... _kolejiste jsem vyvěsil článek o tom, jak mám v současné době uloženo kolejiště.


Michale, toto je velice komfortní řešení. Líbí se mi to. Něco podobného mám taky v plánu. Jen ty peníze pořád nejsou. :roll:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Dusan » stř 24 říj, 2012 4:43 pm

Taky se mi to moc líbí. Neuvažoval jsi o třeba nějakém částečném prosklení?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Trainmaniak » stř 24 říj, 2012 7:52 pm

Uvažoval. Je to spojeno s dětským pokojem a nedopadlo by to dobře. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Jeff Hopper » čtv 25 říj, 2012 6:05 am

Pěkné. Právě o něčem takovém také uvažuji - kolejiště zakomponované do nábytku. Po dvou vodních katastrofách v současné době vyčleněných prostorech sklepa jsem od manželky dostal povolení výstavby kolejiště v obýváku a dostal jsem na to prostor 3 x 1,3 m(zatím se tam nějak nevejdu). Skříňky, ale dám na kolečka aby se v době provozu kolejiště dalo odšoupnout od zdi a byl přístup do zadní části. A druhá věc je, že ho musím udělat rozebiratelné, neboť do dalekého budoucna mě čeká stěhování.

Ještě k manželkám a tomu uklízení - mám kamaráda co staví letadla. Jednou když přijel z práce, tak vytrína z letadly byla prázdná(měl jí v obýváku v obývací stěně) a z koupelny se ozýval zvuk sprchy a nadávání manželky. když tam vstoupil tak ho málem trefilo a v zápětí se stal málem vrahem - většina letadel byla již podrobená očistci a pověšena porůznu po šňůrách a manželka dávala zrovna zabrat dalšímu kusu - zachránil ho těsně před smrtí savem a dostal k tomu ještě vynadáno, proč je to letadlo tak špinavý a že to nejde vůbec dolů(byl to jeho první kus podrobený patinaci) poté co to rozdýchal vzal manželku na večeři, kde jí taktně vysvětlil a zasvětil do tajů modelařiny a v případě dalšího uklízení ji s tím rád pomůže. Ještě dodávám, že to všichnizůčastnění přežili bez úhony.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod chameleon » čtv 25 říj, 2012 1:09 pm

Jeff Hopper píše: Ještě dodávám, že to všichnizůčastnění přežili bez úhony.

:D Nakonec i letadla? :P
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Martin Justiz » čtv 25 říj, 2012 2:02 pm

Trainmaniak píše:Dobré jitro. Na http://www.trainmania.info/zapisky2012. ... _kolejiste jsem vyvěsil článek o tom, jak mám v současné době uloženo kolejiště.

moc pěkně udělano dozvime se cenu nabytku?
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Jeff Hopper » pát 26 říj, 2012 8:10 am

i letadla. 8)
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Adam96 » pát 26 říj, 2012 12:41 pm

Jeff Hopper píše:Ještě k manželkám a tomu uklízení - mám kamaráda co staví letadla. Jednou když přijel z práce, tak vytrína z letadly byla prázdná(měl jí v obýváku v obývací stěně) a z koupelny se ozýval zvuk sprchy a nadávání manželky. když tam vstoupil tak ho málem trefilo a v zápětí se stal málem vrahem - většina letadel byla již podrobená očistci a pověšena porůznu po šňůrách a manželka dávala zrovna zabrat dalšímu kusu - zachránil ho těsně před smrtí savem a dostal k tomu ještě vynadáno, proč je to letadlo tak špinavý a že to nejde vůbec dolů(byl to jeho první kus podrobený patinaci) poté co to rozdýchal vzal manželku na večeři, kde jí taktně vysvětlil a zasvětil do tajů modelařiny a v případě dalšího uklízení ji s tím rád pomůže. Ještě dodávám, že to všichnizůčastnění přežili bez úhony.


Tak to je síla :-) ale happyend musí být. U nás doma doma hrozí mašinkám nebezpečí dvojího druhu, mamka má před modely respekt, už jen kvůli tomu, co to stojí. Ale problémem je kocour a táta. Táta se pohybuje jak slon z porcelánu, takže už mi pár modelů nechtěně zrušil, ale zas mě v mašinkách dost podporuje, takže se to nějak dá. Horší je to z kocourem, ten bez soucitu zničí vše. Nedávno se pokoušel u ručně stavěný model budovy 16/H, kterou vyhodil z krabice, a oddělil střechu od stavby. Budově se nic nestalo, ale kocour byl ten den bez masa :) Jinak nechci domyslet, co by se stalo, kdyby viděl nějakou soupravu v pohybu.. dráždí ho i věci v klidu .)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 26 říj, 2012 3:02 pm

Přivázat pár plechovek na ocásek a vpustit do ocelové roury :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod pantany » pát 26 říj, 2012 3:41 pm

miroslav lengyel píše:Přivázat pár plechovek na ocásek a vpustit do ocelové roury :D



he he to by som si velice rad pozrel :-) , akoze fakt super napad :-)
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Adam96 » pát 26 říj, 2012 5:15 pm

miroslav lengyel píše:Přivázat pár plechovek na ocásek a vpustit do ocelové roury :D


To bych chudákovi neudělal. Tenhle chlupáč umí dobře pracovat s psychikou, vypadá jak mýlius, lísá se, přede, ale je to skryté zlo :) Má promyšlený způsob destrukce čehokoliv. Předníma chytne, zadníma kope ( drsná záležitost ) a taky pořádně kouše....

Jinak abych jen netlachal o kočkách.... Za pár měsíců bude zahájena stavba toho mého vytouženého kolejiště, z prostorových možností se jako nejlépe jeví varianta sklápěcího kolejiště o ploše 110*175cm a celkové hloubce nějakých 30-35cm. To bude ošetřeno tak, že v mém malém pokojíku přibude další skříň, na které budou 1 - 2 madla ( ideálně z béčka :-) ), pomocí kterých vyklopím rám s kolejištěm, tak aby bylo ve výšce nějakých 80 cm od země. Co se přístupu ke kolejišti týče, tak snad vysvětlí obrázek. Není to nic extra, ale můj pokoj je malý a nahouby řešený. Co vy na to ? http://okounricni.rajce.idnes.cz/Kolejo ... koji_1.jpg
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků