Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 29 říj, 2012 10:33 am

Jen poznámka ke kočce. Kocoura jsem naučil respektu právě jezdícími vláčky (Bylo mi tak 14 let) Vzal jsem starou hračkovou lokomotivu (Piko s gumičkovým převododem) co jezdila modelovou rychlostí tak 350km/h. Kocour. chvíli zkoušel chytat, ale když na něj plnou rychlostí vyrazila z tunelu rovnou do čumáku, nějak ho lovecká nálada přešla.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 29 říj, 2012 3:48 pm

Já to říkám pořád,kde nepomůže domluva,musí nastoupit hrubá síla. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Kulsud » pon 21 lis, 2016 9:31 am

Zdravím. Doufám, že se to neřešilo ještě v jiném tématu. Rád bych se zeptal zkušených kolegů na skladování modelů. Kolejiště i modely mám v suché místnosti, kde se nepráší, ale kde se pravidelně netopí. Nikdy tam neklesne teplota pod bod mrazu, ale vyloženě teplo tam není. Otázka první, na kterou si sám odpovím. Proč tam netopím pravidelně? Protože kolejiště i modely mám u svých rodičům v domě. Nejsem tedy na svém. A otázka druhá. Mohu to tak nechat? Neuškodí nízké teploty modelům? Případné střídání teplot? Když chci na kolejišti pracovat, tak si samozřejmě zatopím.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 21 lis, 2016 9:36 am

V místnosti kde mám kolejiště netopím už asi 4 roky k vůli tomu,aby se nevířil prach a žádné problémy jsem nezaznamenal.Tedy mimo toho,že manželka hudruje,protože odtud táhne zima a pokud jdu něco dělal,tak se musím drobet přiodít,ale záleží na venkovní teplotě.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Kulsud » pon 21 lis, 2016 9:41 am

miroslav lengyel píše:V místnosti kde mám kolejiště netopím už asi 4 roky k vůli tomu,aby se nevířil prach a žádné problémy jsem nezaznamenal.Tedy mimo toho,že manželka hudruje,protože odtud táhne zima a pokud jdu něco dělal,tak se musím drobet přiodít,ale záleží na venkovní teplotě.


A modely máte také tam? Je fakt, že v modelářských prodejnách také nebývá dvakrát přetopeno a pochybuji, že někdo topí ve dnech, kdy se neprodává.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 21 lis, 2016 11:37 am

No jasně,stojí normálně na kolejích,tedy až na ty,které se zrovna nevejdou nebo ještě nemají dekodér. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Skladování kolejiště, modelů, kolejiva atd.

Příspěvekod Kulsud » pon 21 lis, 2016 11:43 am

miroslav lengyel píše:No jasně,stojí normálně na kolejích,tedy až na ty,které se zrovna nevejdou nebo ještě nemají dekodér. :D


Děkuji za informace.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Marek55 a 9 návštevníků