Marwinova lokálka H0, 2. epocha

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Ivan » stř 25 črc, 2018 4:47 pm

Most vypadá parádně! Mohu se zeptat, z čeho jsou ty nytu? Nebo jsou jen vylaserovane z plochy kartonu?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » stř 25 črc, 2018 5:15 pm

Nyty jsou vylaserovany na plose papiru. Cela plocha papiru je vygravirovana, jen v mistech nytu je papir ponechan v puvodni tloustce. Mista, ktera byla gravirovana, jsou hrubsi, tak je potreba nekolik nastriku zakladovkou, aby se ryhy zalily barvou.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pon 30 črc, 2018 1:02 pm

O vikendu jsem si hral se drevem. Upravil jsem oblast kolem vjezdoveho zhlavi koncove stanice tak, aby se dalo zhlavi poskladat z obloukovek. Dale jsem pracoval na oblasti tovarny a prijezdu. V tovarne uz je pripraveno koryto pro potok a take vlecka, ktera se ted vice vlni. Posunutim vlecky jsem ziskal misto na umisteni tratovky u vjezdoveho zhlavi.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil marwin dne pon 30 črc, 2018 1:46 pm, celkově upraveno 1
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pát 10 srp, 2018 8:32 am

Blizi se pokladka koleji, tak jsem zacal upravovat vyhybky od Peca. Odrezal jsem cast s aretaci a prodlouzil jsem prazce v miste, kde bude prestavnik. Take jsem snizil tahlo jazyku, aby tak netrcelo nad prazce. K uprave jsem pouzil ]nahradni prazec od weinerta
Obrázek

Take jsem zacal stavet kolejovou vahu do stanice, je to trochu upravena stavebnice stanoviste signalisty od Radka Maliny.
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pon 17 zář, 2018 9:09 am

Ahoj,
dokončil jsem dobu dřevěnou na všech segmentech kolejiště a mohl jsem se konečně vrhnout na modelování reliéfu kolejí. Na první fotce je pohled na koncouvou stanici. Finálně jsou vyřezány překližky, vytaženo zhlaví stanice do oblouku, také v oblasti továrny je dokončené koryto potoka. Na druhé fotce je oblast kolem zastávky, budovy jsou umístěny na svých místech. Kolem zastávky stoupá lesní cesta od řeky do kopců. Na zkoušku jsem zapíchal pár smrků, už se to začíná rýsovat :D .
Marek
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil marwin dne čtv 20 zář, 2018 7:42 pm, celkově upraveno 3
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod OndraFíra » pon 01 říj, 2018 11:20 am

Ahoj.
Vážně paráda, už se těším na pokračování.

Nicméně, když se tak koukám na to nádraží, tak mě napadla jedna otázka. Jak budeš obsluhovat vlečku do továrny, když ti u skladiště a rampy budou stát vozy? A že se ve II. epoše dá předpokládat, že tam vozy stály skoro pořád. Vejde se ti mezi výhybku a skladiště lokomotiva a 1-2 vozy? Ještě koukám, že tam bude taky váha.

Napadly mě dvě možnosti, buď úplně odsunout skladiště s rampou do šturcu, a uvolnit si tak kolej před výpravní budovou pro manipulaci do/na vlečku. Váha tam klidně před výhybkou do šturcu může zůstat. Ale to jsi psal, že se ti moc nelíbí.
Druhá možnost je trochu atypicky umístit skladiště na druhou stranu kolejiště, naproti výpravní budově. Není to sice obvyklé, ale existovalo to. Jak jsme se koukali na ty staré fotografie, tak se tam mrkni na nádraží Příbor, tam to takhle přesně bylo. No a nakládku dřeva pak můžeš přesunout dozadu do toho šturcu.

Jen takový nápad k zamyšlení, abych ti nasadil brouka do hlavy :D
Přílohy
Verze1.jpg
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pon 01 říj, 2018 3:49 pm

Už jsem o složitějším přístupu do fabriky přemýšlel, ale řekl jsem si, že dám přednost klasickému uspořádání budov před jednodušší manipulací. Když přijede manipulák, tak nejdřív uvolní kolej před výpravní budovou, obslouží továrnu a pak odstaví nové vozy ke skladišti. Šoupat skladiště do šturcu se mi moc nechce, nevypadá to moc lokálkově, pokud by byly fotky ze skutečných stanic, tak by se o tom dalo uvažovat. Druhá varianta pro mě nevhodná, protože bych dával skladiště před koleje a překáželo by mi ve výhledu na vozy v nádraží, i když se mi to koleje líbí.
Ale pěkně děkuji za nasazení brouka do hlavy, budu o tom přemýšlet.

Jinak teď pracuji na druhé straně, pokračuji se zastávkou. Postupně modeluji krajinu, na zkoušku jsem umístil skály kolem tunelu a vysázel stromy. Ještě mi chybí dotvarovat vršek kopce nad tunelem, přilepit skály a budu moci pokračovat u strážního domku.
Nechal jsem se inspirovat otevřenou propustí a na trať jsem umístil hned dvě (jedna u tunelu, druhá za strážním domkem):).

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil marwin dne pát 05 říj, 2018 2:21 pm, celkově upraveno 2
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod petrh » pon 01 říj, 2018 5:00 pm

No luxusni parada to je:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod OndraFíra » pon 01 říj, 2018 10:32 pm

marwin píše:...


Fotku skladiště ve šturcu sice nemám, ale plánky jo. Například Kunratice u Frýdlantu na lokálce Frýdlant v Čechách - Heřmanice, tam bylo skladiště i s rampou ve šturcu. Ale byla to jen "zastávka s nákladištěm" a ještě k tomu úzká. Pak mě ještě napadají Verneřice na lokálce Velké Březno - Lovečkovice - Verneřice / Úštěk. Tam byla celá ta manipulační kolej ke skladišti s rampou taky kusá. Hodím ti ty plánky do mailu.
Co se týká toho, že by ti skladiště na opačné straně zakrylo výhled na vozy, tak 8m skladiště má v H0 tak 10 cm, to zas tolik nezakreje :)
Ale chápu, že chceš mít budovy uspořádány pokud možno typicky jak to je na většině lokálkách, taky mi to přijde "nejpřirozenější" a líbí se mi to tak. Jen díky tomu zaústění té vlečky, a taky krátké manipulační koleji, kdy pak máš to skladiště doslova namáčknuté na výpravní budově, to u tebe vybízí k tomu udělat to jinak :D

Otevřená propust super! A celkově se ti to už pěkně rýsuje. Jen tak dál :)
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Polabský » úte 02 říj, 2018 7:17 am

Hezký den,
otevřená propust je typická pro lokálky stavěné podle pozdějších upravených, změkčených, předpisů (cca okolo roku 1889).
Na fotce ale nevidím trámce mostnic :oops: .
Jinak určitě paráda :D .
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » úte 02 říj, 2018 11:01 am

Polabský píše:Hezký den,
otevřená propust je typická pro lokálky stavěné podle pozdějších upravených, změkčených, předpisů (cca okolo roku 1889).
Na fotce ale nevidím trámce mostnic :oops: .
Jinak určitě paráda :D .


Trámec určitě bude, postupuji podle výkresu zveřejněného v podkladech. Kolej je tam zatím jen provizorně položena a je i od jiného výrobce (Peco flexi lépe drží tvar). Ve finálně tam bude kolej od Weinerta, má větší rozestupy pražců (tím spíše odpovídá lehkému lokálkovému svršku) a drobné kolejivo vypadá mnohem lépe než u Peca.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pon 08 říj, 2018 7:58 am

O víkendu jsem dosochal kopec nad tunelem a nabarvil tunelový portál s opěrnými zdmi. Dále jsem pokračoval v tvoření terénu proti proudu řeky až ke kamenolomu. Jde to pomalu, ale už to začíná být zábava, konečně se zhmotňují moje sny. Řekl bych, že to bude pěkný :D. Zde jsou fotky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Dusan » pon 08 říj, 2018 10:03 am

Mě se to líbí a těším se na další pokračování .... :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Ivan » pon 08 říj, 2018 10:25 am

Parádní! S tím propustkem jsi mi nasadil brouka do hlavy, asi ho taky udělám jako otevřený.
Skály jsou že sádry, nebo nebo dlabane že styroduru? Vypadají dobře.
Ať se daří
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pon 08 říj, 2018 1:28 pm

Ivan píše:Skály jsou že sádry, nebo nebo dlabane že styroduru? Vypadají dobře.


Skály jsou sádrové odlitky, na styrodur se necítím :D .Barveno těmito barvami https://woodlandscenics.woodlandscenics ... 215/page/1 . Dřív je prodával i Noch, ale teď už jsem je u něj nenašel.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků