Marwinova lokálka H0, 2. epocha

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pát 19 led, 2018 8:47 pm

Prikladam obrazek cele sestavy s rozmery (pohled na cast s nadrazim a skrytakem se suplikem). Ve finale bude kolejiste z casti lezet na komodach, abych efektivne vyuzil prostor pod kolejistem. Nohy budou mit stelovaci srouby ve spod pro doladeni malych nerovnosti podlahy, bezna vec u modulu.
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod petrh » sob 20 led, 2018 12:51 pm

velice povedený domácí kousek. Všechny palce nahoru. Moc hezky zpracovaný s možnosti variability i užití do bytu...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Dusan » ned 21 led, 2018 12:27 pm

Sleduji, sleduji :-) Jak ti vychází délky kolejí ve stanici ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » ned 21 led, 2018 7:25 pm

Dusan píše:Jak ti vychází délky kolejí ve stanici ?

Kdyz vidim, jak se na foru rozjizdi rada projektu s minikolejisti, tak jsem si rikal, ze toto je vlastne taky takove mirne prerostle minikolejistatko :lol: .
Delka dopravni koleje je cca jeden metr, coz neni moc. Pro me je 2,5 metru v H0 mezni delka ramu. Da se na ni naskladat mensi koncova stanice a jeste trat ztocit nejakym trochu snesitelnym polomorem.
Hodne taky zalezi, jakou epochu se clovek rozhodne na takto malem kolejisti modelovat. Provozovat na tomto kolejisti moderni vozidla napr.:brejlovce s ypsilony by asi nebylo to prave orechove, do nadrazi by se s masinou vesly dva a na polomeru 550mm by vypadaly smesne. To same plati o nakladnich vozech, kde plati pravidlo, cim novejsi tim delsi. Napr. Ztr je o 42% delsi nez Zl a to nemluvim o novejsich vozech.
Druha epocha je pro toto kolejiste idealni. Do nadrazi se vejde 422.0(423.0) s Deckem a sesti az sedmi nakladnimi vozy. Pokud to potahne 434.0 nebo 414.0, tak o jeden vuz mene. Osobacek 422.0 se tremi osobnimi vozy meri neceleho pul metru, tak aspon v nadrazi nebude od namezniku k namezniku. Nemluve o tom, ze kratke vozy na tramvajovych polomerech vypadaji mnohem lip.
Takze na zaver: Na minikolejiste jedine druha epocha a starsi :D .
Naposledy upravil marwin dne stř 24 led, 2018 10:13 am, celkově upraveno 1
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Dusan » ned 21 led, 2018 9:48 pm

Díky, jen mne to zajímalo pro úplnost. Ten návrh mi připadá pěkně vyvážený a epocha je jasná a krásná. Taky mám namyšlenou obdobnou pidi stanici pro další projekt až dodělám stávající.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod TomBart » pon 22 led, 2018 12:33 pm

paráda. koukám, že pilíře se vydařily. Jen drobná výtka. Mám za to, že na pilířích jsou ty obrubové kameny na krajních zdí výš, než na zdivu kolmo ko koleji. Kolejnice s pražci je o jeden řádek zapuštěná. Ve většině případů, kdy plechové (nebo v tvém případě dřevěné) pochůzné rošty jsou na úrovni kolejnice, tedy nad pražci. A z těchto roštů by jsi měl plynule přejít na kamenné pilíře. Snad mě chápeš. Na fotce to je vidět. Vrch zdi je nad úrovní pražců. U té kolmé zdi to je pak jen "vybrané" pro kolejnici. Lepší fotku než ze slovenska tu nemám, ale takto se to určitě dělalo odjakživa.
Přílohy
TMB_8318.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » úte 23 led, 2018 6:15 pm

TomBart píše:paráda. koukám, že pilíře se vydařily. Jen drobná výtka. Mám za to, že na pilířích jsou ty obrubové kameny na krajních zdí výš, než na zdivu kolmo ko koleji. Kolejnice s pražci je o jeden řádek zapuštěná. Ve většině případů, kdy plechové (nebo v tvém případě dřevěné) pochůzné rošty jsou na úrovni kolejnice, tedy nad pražci. A z těchto roštů by jsi měl plynule přejít na kamenné pilíře. Snad mě chápeš. Na fotce to je vidět. Vrch zdi je nad úrovní pražců. U té kolmé zdi to je pak jen "vybrané" pro kolejnici. Lepší fotku než ze slovenska tu nemám, ale takto se to určitě dělalo odjakživa.


Ahoj Tome, diky. Chapu te, to mi uniklo :). Pridam nahoru jeste jednu radu kamenu.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » úte 23 led, 2018 7:04 pm

Prisly mi fotky rozpracovanych ramu. Zatim je hotov ram kolejiste, bude se jeste dodelat zastreseni, pak to dostanu do ruky, vse natru barvou a obalim preklizkou:). Uz se nemuzu dockat.
Obrázek

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Sandy » stř 24 led, 2018 8:36 am

Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod workous » stř 24 led, 2018 5:54 pm

[quote="marwin"]Prisly mi fotky rozpracovanych ramu. Zatim je hotov ram kolejiste, bude se jeste dodelat zastreseni, pak to dostanu do ruky, vse natru barvou a obalim preklizkou:). Uz se nemuzu dockat.
Tak tohle vypadá na těžkou váhu :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod OndraFíra » pát 23 úno, 2018 5:16 pm

marwin píše:Chtel bych se zeptat, u odbocky do kamenolomu by predpokladam byl umisten strazni domek, ktery by mohl slouzit i na dohled nad tunelem, mozna bych mohl pouzit strazni domek s cekarnou v zastavce. Jaky byste vybrali z dostupnych stavebnic s ohledem na to, ze je tam malo mista? Trat by mela vest ve svahu, pod ni 10 cm bude reka a nad ni skaly/svah.


Ahoj. Myslím, že by tam domek být vůbec nemusel. Na lokálkách se strážní domky moc nebudovaly a strážníci byly většinou ubytovávaní ve stanicích. Třeba na posázavském pacifiku z Modřan do Čerčan byly strážní domky jen dva - jeden u odbočky tratě do Dobříše ve Skochovicích a druhý stál na zastávce v Lukách pod Medníkem. Jinak byli strážníci ubytováni v přijímacích budovách ve stanicích, (třeba v Krhanicích kvůli tomu dostavovali ještě druhé obytné křídlo, aby nemuseli stavět samostatný strážní domek). Nicméně u odboček na vlečku domek nebyl třeba (například u odbočky vlečky do hutí ve Staré Huti u Dobříše žádný domek nestál). Pokud nemáš místo, tak bych na zastávku bych dal klidně jen "dřevěného přednostu" s názvem zastávky a lucernou, případně dřevěnou čekárnu a domek klidně vynechal. JM Detail má třeba stavebnici dřevěné čekárny typu 11/H. Pokud bys domek chtěl, tak bych zvolil obyčejný čtvercový podle normálií ZvKČ, nebo kkStB. Třeba LXXXV/H ZvKČ od KB model. Nebo kkStB 4/H (zast. Čabová od http://malina.byl.cz/budovy/311.html - ta má i vlastní dřevěnou čekárnu). Zkusil bych ho asi nacpat tam co máš naznačený domek na plánku, mezi přejezd a tunel a říčku za ním případně trochu dřív odklonil mimo modul. Aby pro něj vzniklo místo. A nebo odklonil řeku za zastávkou dál od tratě (mimo modul) a postavil domek přímo k nástupišti a říčku pak zase přiblížil zpět na modul. Pak bys lucernu na osvětlení nástupiště mohl dát přímo na zeď strážnáho domku. K domku pak nezapomeň ještě studnu a nějaký dřevěný přístavek, a menší zahrádku s ovocnými stromky. Tedy pokud nenajdeš dostatek prostoru, tak bych jej klidně úplně vynechal.

Na fotce (omlouvám se za kvalitu) je pro představu strážní domek 4/H s dřevěným přístavkem (a střechou prodlouženou i přes tento přístavek), vedle je zahrádka se studnou, menší skládka pražců a vozík traťmistra. Nástupiště pak bylo jen sypané v popředí a pokračovalo i dále ještě za přejezdem, který je hned vedle strážního domku (délka nástupiště se uvádí 80m). Tedy ty bys případne mohl prodloužit nástupiště i směrem k tunelu, nebudeš-li mít dostatek místa mezi přejezdem a odbočkou.
Přílohy
210_boj_budova_19xx_00.jpg
Naposledy upravil OndraFíra dne pát 23 úno, 2018 9:31 pm, celkově upraveno 1
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod OndraFíra » pát 23 úno, 2018 6:58 pm

Ještě varianta zastávky s dřevěnou čekárnou typu 11/H. V pozadí střážní domek typu 4/H. Zajímavý detail jsou koleje v nástupišti vedoucí za budovy čekárny, pro odstavování vozíku traťmistra. Také lucerna je zde umístěna přímo na dřevěné čekárně a nikoli na zdi strážního domku.

Obrázek

Obrázek
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » stř 28 úno, 2018 12:03 pm

Ahoj Ondro,
diky za nasmerovani a pekne fotky. Ted osciluji mezi jednoduchou variantou jen cekarnu 11/h a komplet variantou cekarna, strazni domek 4/H, zahradka a kolej pro odstaveni voziku. Objednal jsem u Radka oba strazni domky, ktere nabizi, 4/H i TP101. Postavim si je, zkusim to naskladat na kolejiste a uvidim, jak to bude vypadat. Ta komplet varianta z prilozenych fotek vypada moc zajimave.
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » stř 28 úno, 2018 12:50 pm

Pokracovani na kolejisti: Jednodusi cast stavby kolejiste mam za sebou, ramy uz jsou doma. Udelal mi je jeden moc sikovny zamecnik, ktery je sam modelar, a na ramech to jde videt. Je to cista a presna prace. Kdyz jsem je privezl domu, tak jsem si sednul na zidli doprostred "ucka" a chvili se kochal predstavou, jak to bude vypadat, az to jednou bude hotove.
Zacal jsem jednotlive dily natirat a taky pracuji na rozmerech preklizek, kterymi bych mel kolejiste obalit.

Jedna dokumentacni fotka:
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Michal Vaniš » stř 28 úno, 2018 2:09 pm

marwin píše:Pokracovani na kolejisti: Jednodusi cast stavby kolejiste mam za sebou, ramy uz jsou doma. Udelal mi je jeden moc sikovny zamecnik, ktery je sam modelar, a na ramech to jde videt. Je to cista a presna prace. Kdyz jsem je privezl domu, tak jsem si sednul na zidli doprostred "ucka" a chvili se kochal predstavou, jak to bude vypadat, az to jednou bude hotove.
Zacal jsem jednotlive dily natirat a taky pracuji na rozmerech preklizek, kterymi bych mel kolejiste obalit.

Jedna dokumentacni fotka:
[img]


Panebože...realita se pořádně zhmotnila :mrgreen:
Dokud jsem jen koukal na ty tvoje výkresy, tak pohoda...ale takové masivum železa jsem si neuměl představit... :shock:
Doufám, že ty komody na kterých to má stát, jsou taky vyztužené :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků