Nko "na poličku"

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nko "na poličku"

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 13 úno, 2017 11:49 am

ludviko píše:Dobrý den pánové, předem děkuji za rady které tu zazněly a snad ještě zaznějí. Musím zde napsat, že obdivuji všechny kdo staví podle reálných předloh nádraží a částí tratí, patinují modely a snaží se o co nejvěrnější kopii. Toto kolejište ale rozhodně takové ambice nemá. Jak jsem již napsal získal jsem nějaké koleje za celkem rozumnou cenu (téměř všechny, až na pár oblouků, jsem ve svém návrhu použil), další v tuto chvíli neplánuji dokupovat. Celý tento návrh je jen proto abychom nemuseli koleje skládat na koberci a mohli si zkusit postavit pár domečků a nějakou krajinu. Pokud nás to chytne třeba tohle kolejiště "pošleme dál" a začneme stavět něco pořádného. Od Vás jsem v tuto chvíli chtěl "jen" zkontrolovat jestli v návrhu není nějaká kardinální bota.

Ahoj,
Tvůj návrh vzáleně připomíná "falešnou dvoukolejku" pokud byl ji takto udělal, bude š ve výsledku zřejmě spokojen Ty i děti.
Navrhuji:
- Zachovej předjízdné koleje ve vratných smyčkách, jednu schovej do tunelu celou, od výhybky k výhybce.
- Druhou výhybnu (I za cenu nemodelovosti) pojmi jako stanici na jednokoljné trati. Pokud ji oddělíš tunelem, bude to jen dobře
- Místo zmatku mezi smyčkami udělaj kus trati a stanici a časem třeba i vlečku a depo atd.
- Neboj se pohrát si s výškami, hlavně to nedělej v jedné placce a neboj se jít s terémen pod trať. Nech si rezervu a uděle koleje výš. ať pod tratí může téct potok, podjíždět silnice apod.
- V příloze je schéma kreslené jen od oka. Čárkované koleje jsou v tunelu. Výhybek je o dvě víc, ale klidně to může být výhled do budoucna. Může jich být i víc.
Přílohy
Nko.jpg
Nko.jpg (25.62 KiB) Zobrazeno 1171 krát
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků