Segmentová lokálka H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Segmentová lokálka H0

Příspěvekod hank61 » stř 08 úno, 2017 11:14 am

Kolegové. Velice rád bych znal váš názor na připravovaný layout segmentovky v HáNule. Na mých stránkách jsem popsal i svoji stručnou představu o tématu a provozu. Předem děkuji za reakce :wink:
http://hankovystranky.cz/2017/02/08/segmentove-kolejiste-h0-1-cast-uvaha-a-plan-kolejiste/
Naposledy upravil hank61 dne pát 24 bře, 2017 6:13 pm, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod sidlo » stř 08 úno, 2017 11:24 am

Druhá varianta se mi líbí více.
Odjezd z remízy přes dvě úvratě mi přijde hodně nepraktický. Na vjezdové zhlaví bych přidal výhybku s odvratem.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Dusan » stř 08 úno, 2017 11:25 am

Proč ne peco75 ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Stanin » stř 08 úno, 2017 11:58 am

Za mě varianta 2. Je taková "vzdušnějsí". A stejně jako Dušan jsem pro Peco 75. Co tě vede k použití Code 100? Jinak není to tak dávno, co jsem se tě ptal, jestli nechceš zkusit hánulu. Těším se na stavbu.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » stř 08 úno, 2017 12:23 pm

Stanin píše:Jinak není to tak dávno, co jsem se tě ptal, jestli nechceš zkusit hánulu.


Rozhodující bylo, zdali se mi podaří nějak rozumně prodat segmentovku TT. Bylo mi jasné, že zájemců, kteří mohou akceptovat rozměr 4500x3600 a stím i související finance nebude mnoho. A to se vyřešilo :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod workous » stř 08 úno, 2017 1:53 pm

sidlo píše:Druhá varianta se mi líbí více.
Odjezd z remízy přes dvě úvratě mi přijde hodně nepraktický. Na vjezdové zhlaví bych přidal výhybku s odvratem.

Mám stejný názor přidat výhybku manipulace se zjednoduší...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » stř 08 úno, 2017 2:14 pm

Myslíte třeba takto?

H0-8-2-3 - kopie.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod workous » stř 08 úno, 2017 2:31 pm

hank61 píše:Myslíte třeba takto?

H0-8-2-3 - kopie.jpg

Já bych jen přidal výhybku na pravé zhlaví zbytek jak jsi měl, kolik máš šířku segmentu?
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hopeter » stř 08 úno, 2017 2:48 pm

Tak si taky přihřeju polívčičku... :)
Odstavnou kolej pro MOS bych zrušil a protáhnul tu manipulační až do konce nádraží. Jinak ta poslední varianta.
Nelíbí se mě volná trať před nádražím na bočním panelu. Přehodil bych to. Volnou trať zadem lehce schovat za kulisu stromů apod. v místě nádraží. Nádraží dopředu a obohatit ho o vlečku směrem do bývalé smyčky. Sice si trochu schováš pohled na jedoucí vlaky ale budeš mít manipulaci na nádraží hezky v dosahu. Stoupání tratě a výška nadraží tak jak je. Tím se ti i lépe opticky oddělí stanice od sebe.
No a jinak ať se nové dílo daří. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Rocky_MK » stř 08 úno, 2017 3:28 pm

Varianta 2, s tím, že to chce minimálně dát tu trať za horní nádraží, jak píše Honza. Otázkou je, jak dlouho tě bude bavit provoz mezi 2 koncovými stanicemi bez jakéhokoli napojení na „vnější svět“. Na první dojem to působní jako ostrovní železnice, odkud nelze nikam odjet...

Být tebou, trochu bych se předpřipravil zakomponováním odbočky zde. Časem můžeš na tunel napojit podzemní skryťáček. A když ne, necháš to tak jako zrušenou trať, k ničemu to nezavazuje :)
Někdo jako ty si určitě nemůže stěžovat na to, že by se tím projekt zkomplikoval a hodně zpomalil. O přeplácanosti se taky nedá mluvit :) K odbočce můžeš dát vechtr a zastávku.
hank61 H0.png
hank61 H0.png (40.7 KiB) Zobrazeno 10036 krát
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » stř 08 úno, 2017 3:46 pm

Kluci. Děkuji za první podnětné reakce. Honzo. Ten nápad s tím opačným situováním tratě k horní koncové určitě stojí za zvážení. Potom by se ale měla ta trať svažovat a malá koncová být pod úrovní větší koncové. Jinak jí bude polovina zakryta, což bych nechtěl. Kusou kolej u skladu ve větší stanici protahovat nechci, neboť bych ztratil prostor před staniční budovou. Šířka segmentů je 450mm a rozšiřovat je z prostorových důvodů nehodlám. Martine. Ten nápad té odbočky "zatím nikam, ale co kdyby.." se mi líbí a myslím, že i odpovídá mému naturelu :D Jdu kreslit ve WT. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Rocky_MK » stř 08 úno, 2017 3:56 pm

hank61 píše:Ten nápad té odbočky "zatím nikam, ale co kdyby.." se mi líbí a myslím, že i odpovídá mému naturelu :D Jdu kreslit ve WT. :wink:

To jsem moc rád, že to uznáváš, čekal jsem obligátní „...ne, já to tak nechci ani nebudu chtít“ a za dva týdny „...tak jsem byl dnes dokoupit materiál na přístavbu“ :D

Zkus ještě trochu rozbít tu rovnoběžnost kolejí s okrajem segmentů :) Stanice, tratě, to vše máš rovnoběžně s hranou a vypadá to trochu uměle :)
A co se týká kusé koleje ke skladu a druhé kusé pro MOs, jsem pro zachování stávajícího řešení :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod sidlo » stř 08 úno, 2017 4:39 pm

hank61 píše:Potom by se ale měla ta trať svažovat a malá koncová být pod úrovní větší koncové.

To nedává smysl. Koncové stanice vždycky vedou do kopce. To původní trasování se mi moc líbilo. V malé koncové stanici až tolik manipulace není. To bych si radši více užil jízdu vlaku na širé trati.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod workous » stř 08 úno, 2017 4:41 pm

hank61 píše:Kluci. Děkuji za první podnětné reakce. Honzo. Ten nápad s tím opačným situováním tratě k horní koncové určitě stojí za zvážení. Potom by se ale měla ta trať svažovat a malá koncová být pod úrovní větší koncové. Jinak jí bude polovina zakryta, což bych nechtěl. Kusou kolej u skladu ve větší stanici protahovat nechci, neboť bych ztratil prostor před staniční budovou. Šířka segmentů je 450mm a rozšiřovat je z prostorových důvodů nehodlám. Martine. Ten nápad té odbočky "zatím nikam, ale co kdyby.." se mi líbí a myslím, že i odpovídá mému naturelu :D Jdu kreslit ve WT. :wink:


No nevím jestli to není málo 450 budeš to mít hodně našlápnutý...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » stř 08 úno, 2017 4:46 pm

sidlo píše:
hank61 píše:Potom by se ale měla ta trať svažovat a malá koncová být pod úrovní větší koncové.

To nedává smysl. Koncové stanice vždycky vedou do kopce. To původní trasování se mi moc líbilo. V malé koncové stanici až tolik manipulace není. To bych si radši více užil jízdu vlaku na širé trati.


S tím souhlasím. Zkoušel jsem to i kreslit, ale už to není ono.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků