Segmentová lokálka H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hopeter » pát 10 úno, 2017 3:15 pm

Když už připouštíš variantu skládacího kolejiště tak zkus "kazetové" kolejiště viz. 3.díl od Milana. Pokud si uděláš šikovné rozhraní můžeš si sestavit lanyount pokaždé jinak. Nebudeš muset pořád stavět nové a nové , jen to jinak složíš... :wink:
A proč nedostaneš SN pod hlavní nádraží ? Výškově ? Sice by to bylo složitější na konstrukci rámu ale vyřešilo by to šuple. Stačila by výška jen na průjezdný profil...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod michal_n_cz » pát 10 úno, 2017 3:31 pm

Takto je to podle mne Ok. Když se bude vázat nějakými vzájemně zaměnitelnými rozhraními, tak je to výrazně pracnější na přesnost a reálně těch kombinací stejně tolik nebude a bylo by to možná na úkor toho plynulého vedení trati.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » pát 10 úno, 2017 3:45 pm

Kluci. I záměnná rozhraní jsem již zkoušel kreslit v TTčku a dospěl jsem k názoru, že na omezeném a efektivně využitém prostoru to dost dobře není možné. v Hánule by to bylo ještě komplikovanější. Takže, když to shrnu. Stanice je nyní více méně OK. Jen bych při realizaci opravdu mírně prohnul její levou polovinu směrem k přední hraně segmentu. No a zbytek nechám nějaký čas uležet. Zatím mi z toho vychází již zmíněná varianta otevřenného "U", případně bych se vrátil v prvotnímu záměru. Tady jsou oba pro srovnání.

H0-10-2-2.jpg

H0-10-2-4.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hopeter » pát 10 úno, 2017 5:18 pm

Zkus se ještě vrátit k variantě koncová stanice - mezilehlá stanice s vlečkou - skryté nádraží....
Nebo k variantě dole alespoň vlečku a před boční stanici tunel s výhybnou jak už jsem jednou psal.
Tohle poslední máš jako já podkovu Žacléř-Otovice jen vylepšenou o výhybky - ježdění sem a tam na ostrově.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 10 úno, 2017 6:27 pm

Ahoj, Chápu správně, že úvrťové téma Tě nebere? Dobře, ovšem jsi opět u "ostrovního" systému bez spojení se zbytkem světa. Ta zelená odnímatelná verze SN (bez koncové stanice a kulisy) byla lepší. možnost je vložit mezilehlou skrytou stanici, kde.může jako navazovat další trať. Ovšem připravíš se o kus širé tratě.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Dusan » pát 10 úno, 2017 7:24 pm

Hanku, tohle néé. Láká Tě poholdnost se SN, ale.
Nevidím důvod pro upuštění SN pod hlavní stanicí, celé to SN uděláš s povrchovými přestavníky, dokonce můžou být i ruční. Pro údržbu ho jen vyndáš jako celek(systém deska na desce). Jediný přechod bude v tunelu na rovince. Pláň stanice se dá dostat i na 140mm i 150mm klidně. Na pravém panelu může trať vzadu stoupat daleko více, teď je tam1,5/m.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » pát 10 úno, 2017 7:56 pm

Kluci. Není to o pohodlnosti. Jen to tam na výšku nedostanu. Mám tam pracovní stůl, nad kterým musím mít nějaký prostor a bohužel i nalepenou kulisu na zdi, kde se počítalo s danou výškou. Ještě mě zde inspirovala jedna úprava, kterou jsem odpoledne nějak přehlédl. Malou koncovou by nahradilo SN za kulisou. Na segmentu s otočkou by mohla být zastávka. Mezilehlou stanici bych tam nedával, na to se mi zdá vzdálenost od té koncové příliš malá.

H0-10-2-5.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod pavel47 » pát 10 úno, 2017 8:52 pm

Sice jsem psal že už do toho nebudu kecat, ale nedalo mi to. Přidělal bych tam smyčku a skryl to do tunelu. Už vážně do toho kecat nebudu. :lol:
Přílohy
sn.jpg
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » pát 10 úno, 2017 9:03 pm

pavel47 píše:Sice jsem psal že už do toho nebudu kecat, ale nedalo mi to. Přidělal bych tam smyčku a skryl to do tunelu. Už vážně do toho kecat nebudu. :lol:


Pavle i ostatní. Klidně do toho kecejte :D Více hlav více ví. Jinak tohle reseni by se mi také zamlouvalo. Jen bych to asi oddělil pouze kulisou a nedaval to SN pod terén. Jestli dobře chápu ty tunelové portály.
Naposledy upravil hank61 dne pát 10 úno, 2017 9:19 pm, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod pavel47 » pát 10 úno, 2017 9:13 pm

Ano, má to být vlastně skryťák schovaný do kopce. Na něj se dá vytvořit krajinka, případně skála. Pro lepší manipulaci, bych ji udělal ze styroduru a sundavací.
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » pát 10 úno, 2017 9:21 pm

A jak do něho uvidim ??? Předpokládám tam objíždějí souprav.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod pavel47 » pát 10 úno, 2017 9:24 pm

Já používám kamery.
Naposledy upravil pavel47 dne sob 11 úno, 2017 8:01 am, celkově upraveno 1
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » pát 10 úno, 2017 9:30 pm

Pavle. To je úplně jiná liga. Do toho se pouštět urcite nebudu. Nicméně to SN se smyčkou oddělene kulisou by mě lákalo. Mám to takto vlastně řešené u Úvratě se smyčkou v TT.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod pavel47 » pát 10 úno, 2017 9:39 pm

Proč jiná liga? Pokud znáš někoho kdo nakupuje v číně, tak je to za pakatel. mě ty kamery a monitory koupil kamarád a hned jsem si je koupil po třech kusech. :D
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Rocky_MK » pát 10 úno, 2017 9:49 pm

Honzo, se SN za kulisou, kam nevidíš, stejně nebudeš moc smysluplně manipulovat bez kamery nebo minimálně vhodně naklopeného zrcadla. Pokud nemáš místo pod kolejištěm, což by bylo ideální, tak to vidím jako nutnost.
A vždyť na TT segmentovce jsi měl SN pod kolejištěm dost hluboko. To bylo v kterém místě? Třeba by to šlo navrhnout podobně.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků