Segmentová lokálka H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Dusan » pát 10 úno, 2017 10:03 pm

Kecat budem :D Ty poslední varianty se SN za kulisou degradují totálně prostor té kratší části co máš a jediným výsledkem je zase rovná trať na samém okraji segmentů. To už dělej rovnou moduly, třeba domácí, viz.Ostramo.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » sob 11 úno, 2017 7:15 am

Tak jste mě nakonec ukecali. Děkuji všem a Dušanovi za tuto variantu. Vypadá velice pěkně. Jen jsem o pár cm zúžil ty boční segmenty s mezilehlou stanicí. No a s tím SN pod koncovou si snad nějak poradím. V lepším případě budu mít mezi částí stolu a segmentem místo tak na hrnek s kafem, v tom horším alespoň na zavřenej noťas :wink: Jak na to tak koukám, tak asi vyrazím do OBI pro materiál. :wink:

H0-11-2-3.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod RSC » sob 11 úno, 2017 7:27 am

Přestavníky můžeš vytátnout táhly do jiné polohy, než je pod výhybkou a vyřešíš tu pochybnost s hloubkou SN. Také jsem to tak vyřešil :idea:
Již se časem těším na projekt velikosti G. Jen se tam asi nevejde. :lol:
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » sob 11 úno, 2017 7:32 am

Nad tím už jsem také přemýšlel v týdnu a mám vymyšlené jednoduché konstrukční řešení, kdy serva budou v jedné rovině u zadní hrany segmentu a táhla od nich k výhybkám budou z leteckomodeláářských lanovodů s ocelovou strunou 0,8mm :wink: Jednoduché, funční a snadno seřiditelné vč. mikrospínačů pro ovládání srdcovek.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod pavel47 » sob 11 úno, 2017 7:44 am

Je to hezká varianta, ale trochu mi tam schází ta smyčka pro otočení soupravy nebo alespoň mašiny, ale každej si má plnit svoje představy. Ať se daří :D
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 11 úno, 2017 7:54 am

Nedalo mi to a protože jsem dnes nemohl spát, zkusil jsem nakrselit tu úvraťovou variantu. SN je myšleno jako šuplík. Jinak to vychází z tvého původního návrhu. V obou stanicích jsou dvě dopravní koleje a jedna manipulační pro odstavování vozů. V úvraťové stanici je navíc objízdná kolej ze které je napojena remíza. Nejvzdálenější kolej je vlečka k silu hosp. družstva. Druhá kusá kolej je pro ostavení vozů. Pokud bys chtěl bohatší nákladní dopravu vpravo je místo pro další vlečku.
Přílohy
Hank.jpg
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne sob 11 úno, 2017 8:06 am, celkově upraveno 1
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » sob 11 úno, 2017 8:00 am

Teda vy mi dáváte :wink: Michale tohle by vyřešilo problém s výškou nad stolem a myslím, že by to nebylo ani moc konstrukčně náročné. Určitě i tohle stojí za zvážení.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod pavel47 » sob 11 úno, 2017 8:12 am

Hanku, to jsem opravdu zvědavej, kterou variantu vybereš. Ta poslední od Šuhajdy je taky pěkná. :lol:
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 11 úno, 2017 8:28 am

hank61 píše: Michale tohle by vyřešilo problém s výškou nad stolem a myslím, že by to nebylo ani moc konstrukčně náročné. Určitě i tohle stojí za zvážení.

Krelil jsem to když ještě problém byl :) Máš aspoň o čem dumat. A já si osvěžil wintrack.
Šupllíkové Sn se mi poslední dobou líbí víc a víc. Nemít postaveno asi bych si ho udelal taky ikdyž třímetrový šuplík už je cekem veliký. Ta kolej za "šuplíkem" má funkci jednak bezpečnostní při vjezdu a druhak pro objíždění lokomotivy.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » sob 11 úno, 2017 8:45 am

Michale. Ta zmiňovaná kolej za šuplíkem není z výkresu partná a tak se pouze domnívám jak to myslíš - což nemusí být správné. Buď prosím tě od té dobroty a upřesni mi to. Díky :wink:
Naposledy upravil hank61 dne sob 11 úno, 2017 9:50 am, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hopeter » sob 11 úno, 2017 9:38 am

Honzo tak tohle ti nezávidím... Kdybych měl vybírat z posledních dvou variant tak by to byl oříšek. :) Obě mají něco do sebe a obě se mě líbí.
Jelikož jsem od přírody línej člověk tak bych asi volil mít SN pod hlavní stanicí a ze židle bych vstával jen občas na posun v boční stanici. SN pod boční stanicí zase lépe řeší výšku kvůli stolu a byla by ideální pro dvoumužný ( dvouženský , nebo smíšený ) provoz ... :D
Ještě bych se pro materiál nehnal ... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » sob 11 úno, 2017 9:44 am

hopeter píše:Ještě bych se pro materiál nehnal ... :wink:


Honzo. To byla nadsázka :D Máš ovšem pravdu, že obě řešení jsou parádní :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Dusan » sob 11 úno, 2017 10:23 am

Ahoj,
Michalova úvrať je provozně pěkná, je to na Tobě. Nejsem si úplně jist dostatečnou výškou SN pod tratí vpravo, neuděláš na ni ani most ani propustek. I v případě šuplíku 100mm rozdílu by bylo příjemných, jaké je klesání do SN? Vpravo zase rovně po hraně ? Ode mne už je takový foklór, já vím, ale chtěl si jízdu krajinou ..... :) Zkus si tu část vyskládat na reálném místě třeba zemi v šíři 450 a uvidíš .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod hank61 » sob 11 úno, 2017 10:42 am

Zkoušel jsem tu šuplíkovou variantu nakreslit ve WT a výškově to opravdu nevychází ideálně, zejména pro údržbu a čistění. Je tedy asi rozhodnuto pro tu tvoji variantu. Napadlo mě, že by takto uspořádaný skryťák mohl být doplněný i jednoduchou, menší, ruční točnou, pro obracení parních tendrovek. Na výkresu je točna z WT, která je zbytečně velká. Jo ještě jsem se nezeptal na autorký honorář? :D :D

H0-11-2-3a.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Segmentovka H0

Příspěvekod Dusan » sob 11 úno, 2017 10:52 am

Ses zbláznil, vždyť jsi si to vymyslel sám, já jsem ti to jen pokřivil, ale jestli na tom mermomocí trváš, tak pojmenuj po mě třeba nějaký strom v budoucím lese :-))))) Ještě k tomu SN, to šufle s kolejí na objíždění od Michala by se dalo použít i zde. Popřemýšlej co bude jednodušší na manipulaci, zda točit točnou a nebo posunovat. Na druhou stranu, točnou zase otočíš páru.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků