TT vitrina 160 x 16 cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod nynuna » stř 21 pro, 2016 8:26 pm

V poslední době se tu roztrhl pytel s malými projekty kolejišť a je úžasný sledovat, jak vám to kluci šikovný jde od ruky. Jen někdy nechápu, jak to všecko stíháte časově, protože někdy fakt stavíte rychleji, než stíhám sledovat :lol: Ale i velká kolejiště tu hezky ožívají a tak nezbývá konstatovat, že kdo sem aspoň občas vstoupí, musí to na něm zanechat následky.
Loňskou zimu se to u mě taky projevilo - prostě jsem se rozhodl, že už mám zdejší forum nastudovaný a tak si zkusím udělat něco malýho. Malý to musí být z důvodu místa a kdyby se to nepovedlo, tak aby se to vešlo do popelnice.
Nakonec jsem se rozhodl pro kolejiště ve vitrině na zdi. Moc podkladů k takovému nápadu jsem nenalezl, ale měl jsem dané rozměry a tak jsem se do nich musel vejít. Dnes bych zase udělal spoustu věcí jinak, ale nakonec jsem to dotáhl do téměř hotového stavu a tak si dovolím pár fotek a video - třeba to bude hlavně pro začátečníky k něčemu užitečné.
Pro profíky podotýkám, že se jedná o moji prvotinu a začátečníkům mohu potvrdit rady zkušenějších - fakt si nejdřív postavte něco menšího. Určitě se na tom naučíte spoustu užitečných věcí, stavba vás bude víc bavit a to hlavní: je předpoklad, že si na kolejišti zajezdíte!
Tak a teď už mám základy modelařiny za sebou, tak mohu začít se základy focení...
Video se základními údaji :http://babet1.rajce.idnes.cz/Vitrinove_kolejiste_TT/#vitrina_ok_1.jpg

Bohužel jsem nestíhal dělat moc dokumentace, některé příspěvky mám po různých vláknech fora a něco snad ještě vyštrachám v noťasu.

SDC10742.JPG
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod sidlo » stř 21 pro, 2016 8:50 pm

Úžasné. Tiše závidím. Tolik detailů.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod Rocky_MK » stř 21 pro, 2016 9:47 pm

Nádhera. Tak jednoduché a přitom krásné. Chybí mi jen rezavé koleje.
Jinak svatá pravda, co říkáš. Myslím ale, že pro spoustu začátečníků je odrazující nemožnost kroužení a tedy ježdění bez složitého ovládání. Sám jsem to tak měl, ale nelituju, že jsem jako prvotinu stavěl ovál. Další věc je, že spousta začátečníků chce provozovat Ypsilonky. Chápu to, já taky, ale prostě na to nemám místo. Ještěže mám rád lokálky a motoráčky.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod petrh » stř 21 pro, 2016 10:40 pm

Pecka, hosi vsichni nas doma utuzujete v tom, ze jednoduchost, malost je cesta spravna
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod PetrK » čtv 22 pro, 2016 12:56 am

Krasna prace, muj prvni pokus nevypadal ani zdaleka takto. Drzim palce do dalsich projektu
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod Sandy » čtv 22 pro, 2016 8:11 am

Zjišťuju, že chlapská ješitnost je docela praktická věc. To sem jeden pověsí své dílo a jedinci se slabší nervovou soustavou se nechtějí nechat zahanbit. A snaží se ho trumfnout nebo alespoň se mu vyrovnat. No, a my ostatní tiše sedíme, bavíme se a nasáváme..... :P
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod hopeter » čtv 22 pro, 2016 8:57 am

Skláním se nad tou dokonalostí a nádherou. Fakt perfektní návrh i zpracování. Takhle nějak si představuju modelařinu a né plnou místnost nakoupených věcí za statisíce... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod hank61 » čtv 22 pro, 2016 9:27 am

Za mě velká jednička :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod Raaba » čtv 22 pro, 2016 10:11 am

Poslední dobou na fóru sleduji trend směrem k minimalistickým projektům a moc se mi to líbí! Je nás tady totiž hromada věčných plánovačů (kam se, ne úplně hrdě hlásím). A pak jsou tu borci, co si naplánují pidiprojekt, ale vidíme ho tady od začátku do úspěšného konce. Tady teda vidíme až ten konec, ale je to super. Dík za inspiraci.
Raaba
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 13 črc, 2010 8:18 am
Bydliště: Praha

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod nynuna » čtv 22 pro, 2016 2:18 pm

Vauu... já vím, že to zas tak dobrý není, ale chvála samozřejmě těší... děkuji. Usínání na vavřínech ale není můj šálek kávy a tak střízlivá kritika, podněty a připomínky člověka určitě posunou dál. První pohled může působit dobrým dojmem, ale každý z nás ví o "kostlivcích ve skříni" na svém kolejišti :lol:
Rocky_MK píše:Nádhera. Tak jednoduché a přitom krásné. Chybí mi jen rezavé koleje.
Jinak svatá pravda, co říkáš. Myslím ale, že pro spoustu začátečníků je odrazující nemožnost kroužení a tedy ježdění bez složitého ovládání. Sám jsem to tak měl, ale nelituju, že jsem jako prvotinu stavěl ovál. Další věc je, že spousta začátečníků chce provozovat Ypsilonky. Chápu to, já taky, ale prostě na to nemám místo. Ještěže mám rád lokálky a motoráčky.

Jo koleje - to je jeden z těch kostlivců... Nějak se mi jako elektrikáři příčí představa, že budu natírat něco, co se pak budu zase snažit udržet co nejčistější, aby to dobře vodilo... Teď ani nevím, jestli se to dá dopatinovat již v tomto stavu. Možná jen koleje mimo sypaná nástupiště,těch je pár centimetrů... nastuduju, vyzkouším...
To, že spousta z nás na kolejiště nemá místo pak vede k "zoufalým činům" a vznikají tak díla podobná mému :shock:
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 pro, 2016 2:36 pm

nynuna píše:To, že spousta z nás na kolejiště nemá místo pak vede k "zoufalým činům" a vznikají tak díla podobná mému :shock:


Nemáš se za co stydět.Zkusil jsi to a vyšlo v rámci tvých prostorových možností.Mě se líbí ta jednoduchost :P .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod Stanin » čtv 22 pro, 2016 2:48 pm

nynuna píše:To, že spousta z nás na kolejiště nemá místo pak vede k "zoufalým činům" a vznikají tak díla podobná mému :shock:

To buď ještě rád, že se ti zalíbilo malé TT... :) Já se o to samé snažím v H0 a zatím to moc nejde.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod PetrK » čtv 22 pro, 2016 3:05 pm

Stanin píše:
nynuna píše:To, že spousta z nás na kolejiště nemá místo pak vede k "zoufalým činům" a vznikají tak díla podobná mému :shock:

To buď ještě rád, že se ti zalíbilo malé TT... :) Já se o to samé snažím v H0 a zatím to moc nejde.


To je duvod, proc jsem ze vsech velikosti presel na Nko a moc me uchvatilo.

Kdyz vidim, jake krasne projekty se daji udelat na tak malem prostoru, tak obcas zasnu, stejne jako v tomto pripade. Tento projekt mi pripomina funkcni diorama, ktere jsem videl, ze stavi modelari ve francii a je moznost takove vitriny propojovat. U nich se mi moc libila moznost nasviceni modelu ;-)
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod nynuna » čtv 22 pro, 2016 3:34 pm

N-ko jsem měl taky původně v plánu, ale když jsem si podržel pár věcí této velikosti v ruce, tak bylo rozhodnuto... Ta mrňavost už fakt není na moje oči potažmo ruce a hlavně jsem si chtěl co nejvíc věcí "umodelařit" sám. V TT to ještě dávám a taková HO musí být na práci paráda... jen zase ten problém s místem...
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: TT vitrina 160 x 16 cm

Příspěvekod PetrK » čtv 22 pro, 2016 3:53 pm

Přesně, jak píšeš.... u mě Nko byla výzva, že většinu věcí si musíš udělat sám a v této velikosti je to občas peklo, což mě osobně baví :-) naštěstí v TT si mám možnost zamodelařit u tchána a toto měřítko je také super
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků