Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » stř 28 pro, 2016 10:15 am

No jo, týden jsem doma a zatím se mi dařilo každý den/obden dělat 1-2,5 hodiny. Teď to nějakou dobu ztvrdne, protože jsem přijel k přítelkyni a asi chytil střevní chřipku, takže tu zůstanu, než to bude OK...
S nějakou chajdou ještě uvidíme. Zatím je to jen nahrubo, není to konečný tvar.
Asi bych spíš ještě snížil tu přední část kopce a udělal tam zorané políčko, pokud bych k němu udělal nějaký přístup. Neželezniční budovu jen maličkou, když už. Strašně zmenšují prostor.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Radek Strnad » stř 28 pro, 2016 10:49 am

Jsem tedy zvědav, kterak to zaonačíš s tím potokem, který by měl odněkud přitékat. Takto to vypadá, že bude přitékat(vyvěrat) z boku tunelu. Nebylo by opravdu lepší ho nechat zboku na panel přitéct(ještě před tunelovým portálem) a ve stávajícím místě nechat odtéct? Ta vyvýšenina by z toho udělala i nějakou logiku a potok by jí obtékal. Bylo by dobré tam zakomponovat obnaženou skálu, nejlépe žulovou, která nepodléhá vodní erozi.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » stř 28 pro, 2016 10:55 am

Tam ale žádný tunel nebude, jen kulisa. Prostě by to mělo vypadat jak potok, co vytéká z lesa.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Radek Strnad » stř 28 pro, 2016 11:06 am

Dobře, tunel tedy nebude(kdybych to dělal já, tak by tam byl,třeba v SN otevřený), ale nevím, jestli se ti to povede zakomponovat tak, aby to vypadalo přirozeně. Místa máš málo a i na tom lese musí být vidět, že tam něco teče a následně vytéká. No koneckonců, uvidíme.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » stř 28 pro, 2016 11:11 am

Vlak by se měl ztratit mezi zalesněnými kopci. A potok zase v kulise. Mám to v plánu asi tak, že před kulisou budou okolo potoka stromy, které budou směrem ke kulise houstnout, až potok prostě nepůjde vidět. Samozřejmě, že při nějakém pohledu bude vidět, že potok končí ve svislé placce. Bude to ještě alchymie, uvidíme, co z toho vyleze.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 17 led, 2017 4:00 pm

Tak jsem včera objednal bazarový Multimaus, ať se zase něco přiučím a hlavně ať mám duši v peří ohledně svitu vozidel ve stanici :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank61 » úte 17 led, 2017 4:08 pm

A máš vyřešeno. A ne jen ta světla ve stanici. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 17 led, 2017 4:11 pm

No jasně :) celá elektroinstalace budou jen trakční dráty a přepínání srdcovek ve stanici. Měl jsem to udělat už dávno, ale holt jsem si to nemohl dovolit. Teď už je situace úplně jiná.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 led, 2017 7:08 pm

Po 3 týdnech jsem měl možnost pokračovat v práci. Tak jsem zatím udělal přeložku potoka :D
před
po
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 05 úno, 2017 5:42 pm

Tak jsem tento víkend velmi volným tempem pokračoval v práci. Dobrousil jsem terén a doplnil jej skálami, které jsem oblepil dalším polyšem, který po vytvrzení lepidla obříznu (aby skály pěkně navazovaly do terénu). Taky jsem zkusmo položil koleje ve stanici a zjistil jsem, že místa na výpravní budovu a silničku nebude nazbyt. Víc a víc mě láká Mladeč od KB, asi ji objednám.
Mám menší dilema, co se zarážedly na koncovém zhlaví. Přechod do kulisy nechci úplně kolmý, drobný náznak svahu tam zůstane, ale pak není místo na druhou půlku šturcu z ohýbaných kolejnic (viz foto). Možnosti jsou následující:

a) zkrátit manipulační kolej, aby se šturc vešel v pohodě - nechci, jednak by tam 2 zetky vypadaly moc našlapaně a navíc by mě dráždilo, že koncová kolej zasahuje dál, než manipulační

b) na manipulační koleji udělat šturc z pražce a hromady hlíny - to by mě zas asi dráždilo, že jsou vedle sebe dva jiné šturcy
c) nechat to tak jak je, s tím že druhá půla šturcu bude zahrnutá hlínou a zarostlá - to se mi pozdává nejvíc.

d) zkrátit oba šturcy - nepřichází v úvahu, užitná výtažná délka na koncové koleji je cca 14-14,5 cm a míň rozhodně neberu. 810 má asi 12 cm, tak tam musí zůstat trochu mezera.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Dusan » ned 05 úno, 2017 6:08 pm

Já tam taky bude mít místa tak akorát, takže šturcová kolej u mě bude končit v "hromadě" hlíny a kolej u skladu pražec a zarostlý konec v trávě .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank » ned 05 úno, 2017 6:12 pm

Rocky_MK píše:Víc a víc mě láká Mladeč od KB, asi ji objednám.


Ještě míň místa zabere strážní domek s čekárnou LVXXXVII/H, KB-model ho taky dělá. Skutečné použití ve stanicích/dopravnách viz Chválkov na JHMD nebo Hvězdonice na Pacifiku (i když tam to už není moc poznat, ale základem tamního vlaštovčího hnízda skutečně je strážní domek s čekárnou).

Rocky_MK píše:b) na manipulační koleji udělat šturc z pražce a hromady hlíny - to by mě zas asi dráždilo, že jsou vedle sebe dva jiné šturcy


A proč ne? "Hromada" je nejběžnější zakončení kusé koleje u SŽDC. :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » ned 05 úno, 2017 6:16 pm

Já dávám přednost šturcům kde se můžou opřít nárazníky. Nechtěné najetí spřáhlem do kupy hlíny může mít nepříjemné následky.
Nejméně místa zabere betonový nebo zděný šturc z kamene. Na něj dáš trám s nárazníky nebo jen trám.
Nebo alespoň ten pražec přes koleje aby to chytlo kola a né spřáhlo.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 05 úno, 2017 9:46 pm

Díky za tip hanku, ale tu Mladeč tam dostanu v pohodě, navíc se mi hrozně líbí :) sklad si asi udělám sám jen maličký dřevěný s rampou přede dveřma. Volná skládka a rampa bude u kusé v dolním rohu. Mezi sklad a VB ještě mrsknu nějakou podružnou budovu s hajzlíky a snad s maličkou zahrádkou.
Trochu jsem ty šturcy přehodnotil a na manipulační kolej skutečně dám jen pražec a hromadu. Nejdřív se mi ta představa nelíbila, že by vedle sebe byly dva jiné, teď se na to dívám tak, že cpát na manipulační kolej šturc z ohýbaných kolejnic je asi zbytečný luxus. Taky to bude vypadat autentičtěji, když tam bude prostě jen hromada zarostlá buřinou a rezavá tabulka,,zákaz posunu". Nevím, jaká je koncová kolej pro objíždění vozidel z hlediska terminologie (dopravní/manipulační), když se z ní dá jet pouze na dopravní koleje, ale podle letmých vzpomínek na četbu knihy ,,Modely železnice v terénu" od V.Zusky existuje nějaký předpis o zakončení kusé koleje (tuším, že se to snad týkalo takové koleje, kam zajíždí os. vlaky) a na takovou kolej dávat jen pražec s hromadou by se mi eklovalo.
No a betonový či zděný šturc by mi už přišel jako velký luxus. Vím, že zaberou nejmíň místa, ale když já tam chci ten z kolejnic :D nejradši bych měl na výtah tak 20 cm, ať to trochu vypadá, ale co by člověk chtěl na takovém pidiprostoru.
S tím spřáhlem máš pravdu Honzo, díky za postřeh.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank » ned 05 úno, 2017 10:10 pm

Rocky_MK píše:...na takovou kolej dávat jen pražec s hromadou by se mi eklovalo.

:mrgreen: Zkus si vygooglit Loket předměstí - nejlépe si dej hledat obrázky. Tam není ani ta hromada :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků