Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » sob 24 pro, 2016 10:08 am

Ten angličan v SN ubírá šířku jedné koleje a tím i šířku z viditelného prostoru. Navíc Martin chce použít kolejivo Kuehn kde se angličani nevyrábějí... :wink:
Těžko se vylepšuje plánek od Milana... :D :D :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Radek Strnad » sob 24 pro, 2016 10:33 am

hopeter píše:Ten angličan v SN ubírá šířku jedné koleje a tím i šířku z viditelného prostoru. Navíc Martin chce použít kolejivo Kuehn kde se angličani nevyrábějí... :wink:
Těžko se vylepšuje plánek od Milana... :D :D :D

Proto taky píšu, že angličan by se dal natočit víc do oblouku a pak zabírat místo nebude. Nebo pak mnou preferovaná trojcestka a vnitřní kolej nechat kratší. Že tam bude Kuehn nevadí, je to s Tillig kompaktibilní a tohle je v SN. Než Kuehn vyrobí angličana nebo trojcestku, to bude tak 20 let. Když to složím z Tilliga, tak to určitě s Kuehnem půjde taky. Ta moje improvizovaná sestava není o tom, že to tak musí být, ale jestli to v reálu vůbec jde, dá se tam nějak manipulovat, nějak logicky jezdit a jestli se na to bude dát vůbec koukat. První fáze je návrh na papíře a druhá praktické vyzkoušení.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » sob 24 pro, 2016 11:24 am

Já na silnici za šturcy netrvám. Byl to jen způsob, jak při pootočení celého kolejového plánu a malém ukousnutí z šíré tratě získat víc místa v problematickém rohu na jehličnany před kulisou. A vešla se tam i cca 3 cm (~3,6 m) cesta(při zachování původních délek staničních kolejí a koncového šturcu 16 cm), tak jsem toho využil, protože se mi to tak prostě líbilo. Už jsem to opustil.
Jsem rozhodnutý na radu Honzy použít sklad s výpravní budovou - koupím si stavebnici "Kouřim" od AWEPE. Rozměrově to vychází (rozměry uvedené na stránkách hádám pokrývají i vyčnívající rampu před skladem, žlutý obdélník na plánku tedy asi půjde posunout blíž ke kolejím).
Rybníček, nebo spíš takovou malou tůň jsem chtěl udělat kousek za propustkem, a to z toho důvodu, aby jakože bylo jednodušší udělat přejezd přes výhybku, než dělat mostek a přejezd až za výhybkou, a tedy aby byla trať víc oddělená. Na potoku, co teče lesním údolím, nevidím naprosto nic pozoruhodného.
A tři lokomotivy opravdu nepřichází na dost dlouho do úvahy :) Z moderní produkce mám 810 a 710. Časem bych si rád koupil 742 od MTB, ale to taky až za hodně dlouho. Pravděpodobně spíš dřív koupím dva dekodéry a bazarový multimaus. A taky krátký sypáček Talbot, plošiňák Np, apod.
810 5.png
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod MkTT » sob 24 pro, 2016 12:12 pm

Na tomhle kolejišti se mi víc líbí mít sklad a výpravní budovu oddělenou. Pokud je chceš mít spojené, možná by bylo vhodnější použít budovu ZvKČ s příručním skladem, postavit je k dopravní koleji a u kusé koleje nechat volnou skládku.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » sob 24 pro, 2016 2:41 pm

A verze s cestou na kopec a přes most ven už se ti nelíbí? Pokud použiješ stavby od Awepe tak staniční budovu "malé nádraží" ( LVH ) a malý sklad u kterého zkrátíš rampu. Všechny budovy až vzadu a prázdný střed fakt nevypadá moc hezky.
Radku Kameničky mám postavené ( sólo pro Hurvínka ) a tak jak jsou je bezproblémový provoz dvou krátkých lokomotiv , Hurvínka a šesti nákladních vagonů. :wink:
810 5.png
810 5.png (207.27 KiB) Zobrazeno 6180 krát
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » sob 24 pro, 2016 3:40 pm

Ta cesta se mi takto nelíbí, ale s těmi budovami máte recht. U té mn koleje bude jen malý sklad. Výpravní budova se mi líbí Karolinka od malé železnice.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod MkTT » sob 24 pro, 2016 7:16 pm

Rocky_MK píše:Ta cesta se mi takto nelíbí, ale s těmi budovami máte recht. U té mn koleje bude jen malý sklad. Výpravní budova se mi líbí Karolinka od malé železnice.

Raději si kup nádraží 031 od AWEPE, případně Mladeč nebo Liteň od KB model. Ta Karolínka je už docela letitá stavebnice a kvality laser-cut stavebnic dosahovat nebude.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 25 pro, 2016 9:54 pm

Tady jsou nějaké fotky, abych jen tak naplano nekecal :)
http://rockymk.rajce.idnes.cz/Kolejiste_TT_95x60/#
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod michal_n_cz » ned 25 pro, 2016 11:44 pm

MkTT píše:Raději si kup nádraží 031 od AWEPE, případně Mladeč nebo Liteň od KB model. Ta Karolínka je už docela letitá stavebnice a kvality laser-cut stavebnic dosahovat nebude.


Lasecut neznamená že je to kvalita - AWEPE 031 je přesně příklad odfláknutého modelu.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » pon 26 pro, 2016 12:07 am

Tak kupovat stavebnici nádraží za pětikilo nepovažuju za nutné. Od malé železnice jsem stavěl Losice a kvalita stavebnice mi přišla v pohodě, přinejmenším úměrná ceně. Tak Karolinka snad nebude takový rozdíl.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » pon 26 pro, 2016 10:12 am

Každá stavebnice je jen polotovar , záleží jak si ji zpracuješ a vypipláš... :wink: Malá železnice má dodací lhůtu 3 měsíce , KB nestačí 3 týdny a od Awepe mám stavebnici do tří dnů doma. Asi jsem málo detailista ale kliky u dveří a kličky na oknech mít nemusím... :D
Tož Martine vítej v Kameničkově... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » pon 26 pro, 2016 10:32 am

No však jasně :) od malé železnice se dá pořídit relativně dost věcí v místním modelářství.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Střelec » úte 27 pro, 2016 4:27 pm

Karolínku mám na úzkej - pořizoval jsem ji v době, kdy nic lepšího nebylo. Pokud je to stále původní verze, tak bude mít okna v průčelí obytného křídla moc blízkou sebe a k tomu celou řadu úprav, které původní předloze moc neodpovídají (vchod do obytného křídla z boku, vedle něj okýnka od hajzlíků - pokud se příslušná stěna nalepí z vnitřní strany, zakreje nežádoucí otvory služební křídlo). Problémový budou ty okna v průčelí - buď se musí ignorovat (tehdy jsem to neřešil), nebo pracně předělat (říznout jinde a buď tmelit, nebo na celou stavbu hodit cihlovej potah s otvory odpovídajících rozměrů). V reálu je místo dvou menších často jedno větší trojdílný - ale pořád je menší, než díra co by vznikla pouhým odstraněním příčky mezi původnímu okny. Uvedená úprava předlohy je častá na transverzálce a novější obezdívka většího okna je skoro všude patrná.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 27 pro, 2016 10:40 pm

Tak já určitě nepoznám, jestli má být nějaké okno o půl centimetru posunuté, a i kdyby, je mi to jedno.
Dnes jsem začal s reliéfem krajiny. http://rockymk.rajce.idnes.cz/Kolejiste ... 175220.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » stř 28 pro, 2016 10:00 am

Taky ti to pěkně přibejvá. :) Škoda , že nemám rád polystyrén jako stavební materiál už jsem taky mohl mít krajinu... :wink:
Je skoro plýtvání zaplácnout celou plochu kopcem... No a když už tam je tak co takhle nějakou hájovnu nebo chajdu do lesa ? Awepe dělá pěkné roubenky ve dvou velikostech. Malou jen roubenku a větší se zděnou přístavbou. Stačí malý plácek , cestička a lávka přes potok... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník