Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » sob 07 říj, 2017 7:17 pm

Takže dekodér zběžně vyzkoušen, zatím pouze jízda sem tam - zapínání světel a konfiguraci na tlačítka MM se musím teprve naučit. Každopádně zatím se zdá, že vše funguje výborně. Jediné negativum je, že bylo třeba poměrně výrazně zkrátit originální závaží v modelu - tak cca o 3-4 mm.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » ned 08 říj, 2017 11:43 am

Koukni na tohle http://trainmania.info/udelatka/42-uprava_nove_rosnicky.pdf
U tebe to je asi zbytečné když máš trať +-0 ale já asi budu muset naložit... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 08 říj, 2017 2:53 pm

To znám. Zatím na rovné flexce není žádný problém, ale do budoucna počítám, že závažím vyplním ještě prostor strojvedoucího a i do podvozku se něco vejde. Mrkni i na MojeTT.

EDIT: Přátelé, musím zde udělat reklamu obchodu Digitálne vláčiky. Zmiňovaný dekodér je super blbuvzdorný a za 30€ je to super kup. Poštovné do ČR pouze 3€ (a zásilkovny jsou skoro všude). Pouze jsem nastavil adresu a díky předdefinovaným nastavením jsem mohl hned začít i svítit. Ještě si musím trochu pohrát s rozjížděním a zastavením, nechci tam to expo. Každopádně jsem nadšen a hodinu jsem si tu vydržel jezdit Rosničkou sem tam a hrát si se světlama. Teď ještě trochu patiny, střechu natřít na šedo, více závaží, vyvrtané světlomety vyplnit transparentním gelem a bude to bomba. Jsem ještě zvědav, co s tím udělají výhybky...

ZDE VIDEO
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank61 » pon 09 říj, 2017 5:34 am

Rocky_MK píše:To znám. Zatím na rovné flexce není žádný problém, ale do budoucna počítám, že závažím vyplním ještě prostor strojvedoucího a i do podvozku se něco vejde. Mrkni i na MojeTT.

EDIT: Přátelé, musím zde udělat reklamu obchodu Digitálne vláčiky. Zmiňovaný dekodér je super blbuvzdorný a za 30€ je to super kup. Poštovné do ČR pouze 3€ (a zásilkovny jsou skoro všude). Pouze jsem nastavil adresu a díky předdefinovaným nastavením jsem mohl hned začít i svítit. Ještě si musím trochu pohrát s rozjížděním a zastavením, nechci tam to expo. Každopádně jsem nadšen a hodinu jsem si tu vydržel jezdit Rosničkou sem tam a hrát si se světlama. Teď ještě trochu patiny, střechu natřít na šedo, více závaží, vyvrtané světlomety vyplnit transparentním gelem a bude to bomba. Jsem ještě zvědav, co s tím udělají výhybky...

ZDE VIDEO


Martine. Pěkné :-) Jinak, zmiňuješ se o nějakém transparentním gelu do otvorů pro světla. Co to je konkrétně? Čeká mě "osvětlování" M240 a M262. Díky H. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » pon 09 říj, 2017 6:07 am

Pebeo studio acrylics. Je to takovy jakoby clearfix. Pouziva se to na tvorbu vodni hladiny. Mel jsem to doma, tak jsem to zkusil na t435 a 810 a v pohode. Je treba sejmout kastli, zevnitr otvor zalepit paskou tak, aby pak gelova vypln byla zarovnana s vnitrni stenou kastle. Pak aplikovat gel, nechat vytvrdnout a sejmout pasku.
Gel je videt na teto fotce, k dostani i v papirnictvich a umeleckych potrebach. http://mnitka.rajce.idnes.cz/postupy,_t ... Water4.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » sob 21 říj, 2017 6:35 pm

Není nad to, když lze kolejiště dělat v pohodlí u psacího stolu :D http://rockymk.rajce.idnes.cz/Kolejiste ... 202955.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Dusan » sob 21 říj, 2017 6:41 pm

Jj, můžu potvrdit :D Pěkně jsi s tím pohnul.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank » sob 21 říj, 2017 8:15 pm

Rocky_MK píše:Není nad to, když lze kolejiště dělat v pohodlí u psacího stolu :D


A ten polštářek pod lampou je tam pro případ, že by ti na ten stůl upadla hlava znavená přemírou pracovní námahy...? :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » sob 21 říj, 2017 8:59 pm

Ten si dávám pod loket při práci na počítači :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » ned 22 říj, 2017 7:42 am

Ty cenovky jsou za jednotlivé koleje a výhybky ?... :P
TT se překládalo jako Table Tisch což je deska deska stolu. :wink:
Máš to pěkný , zas je na co koukat. Ať se daří.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank » ned 22 říj, 2017 8:00 am

hopeter píše:TT se překládalo jako Table Tisch což je deska deska stolu.

:lol: No to určitě ne... Table Tisch = "stůl stůl", první anglicky, druhý německy. (Dřív se tomu říkalo makarónština, dokonce na to téma byly dětské říkanky použitelné pro hravou výuku jazyků jako třeba "byla jedna Mutter matka, prodávala Äpfel jabka" :D )

Zkratka TT skutečně znamená stolní desku, ale je to z anglického "table top". :!:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod martin-tt » čtv 26 říj, 2017 4:26 pm

Rocky_MK píše:Ten si dávám pod loket při práci na počítači :)

Ahoj, dobře děláš :!: Já jsem to podcenil a přivodil si "Tenisový loket". Teď chodím na rehabilitace a polštářek už mám v práci na stole taky. :)
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 26 říj, 2017 9:48 pm

V práci máme takové podložky. Ale na doma je to bezva. Nezřídka kdy jsem míval loket zespoda úplně červený a kolikrát mi i vystřelovala bolest od nervu až pod lopatku...taky jsem s tím pak chodil na rehabilitace.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod el_salamo » pát 27 říj, 2017 6:09 am

Rocky_MK píše:V práci máme takové podložky. Ale na doma je to bezva. Nezřídka kdy jsem míval loket zespoda úplně červený a kolikrát mi i vystřelovala bolest od nervu až pod lopatku...taky jsem s tím pak chodil na rehabilitace.


Občas člověk zjistí věc na úplně nečekaným místě... přesně tohle mám, jen při sezení v práci a netuším proč. Díky za tip!
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » pát 27 říj, 2017 2:45 pm

Doporučuju i používat tzv. rehabilitační (balanční) čočku.
Buď na ní sedět (mírně podhuštěná) anebo si ji dát mezi záda a opěradlo židle. Po týdnu používání výrazný pokrok...
Mám téměř odjakživa kratší nohu (nyní o 3 cm), a tak na záda trpím.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků