Kolejiště TT 140x110

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod petrh » sob 12 srp, 2017 7:27 am

Nativni app ios 10.3.3 video nedostupne. Samo utb account pres gsuite . Mozna ji nenastavil pro mobily povoleni;)
Edit: ani samsung tv.... tak si pockam na pc v praci
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hank61 » sob 12 srp, 2017 9:09 am

petrh píše:Nativni app ios 10.3.3 video nedostupne. Samo utb account pres gsuite . Mozna ji nenastavil pro mobily povoleni;)
Edit: ani samsung tv.... tak si pockam na pc v praci



Mě na mobulu taky nefunguje. Na PC v pohodě :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » sob 12 srp, 2017 9:36 am

newim chlapy jde mi na PC i mobilu.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » čtv 17 srp, 2017 4:02 pm

Chlapi, mám tu tyhle vozy a chci je dát do kupy, ložiska, nová dvojkolí, spřáhla, nástřik...to není problém, bohužel nevím jejich název a tak se mi cokoliv špatně hledá.
Chtěl bych z nich udělat "něco" ČSD, našel jsem asi nejblíže tomu tyhle obtisky a tak mě zajímá jestli je to trochu reálné?
http://ttmodelar.eu/index.php?route=pro ... ct_id=3288
Dále viz. obrázek jsou některé podvozky ulomené tak jestli se tedy dají objednat ty stejné, nebo koupit úplně jiné a komplet je vyměnit?
a v neposlední řadě jestli nějak čistíte zaklení (okna). Napadá mě po staru zubní pasta+popel...
Obrázek
Dík,
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hank » čtv 17 srp, 2017 4:59 pm

amirinda píše:Chlapi, mám tu tyhle vozy... bohužel nevím jejich název...
Chtěl bych z nich udělat "něco" ČSD, našel jsem asi nejblíže tomu tyhle obtisky a tak mě zajímá jestli je to trochu reálné?


U výrobce Zeuke & Wegwerth to mělo katalogové označení 159/79 a 545/79/2. Jinak jsou to vozy řady AB 4 üpe správy DR. Jejich reálná předloha by se měla dát dohledat na netu pod pojmem "Schürzenwagen" a patří do II. a III. epochy. "Něco" od ČSD z toho určitě neuděláš, ale vizuálně nejblíž k tomu zřejmě mají "papíráky" BCa později přeznačené na ABa z 50. let, viz tady:
http://www.parostroj.net/katalog/ov/for ... 0&obdobi=3
I tak to ale bude dost "freelance". Spíš bych hledal, jestli tu nezbyl nějaký kořistní (není mi známo).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » čtv 17 srp, 2017 5:04 pm

no zatím díky, našel jsem i - asi nějakej ČSD, není to úplně stejnej, ale na první pohled ano:
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... I0SUhRZ2Nn
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod jirkan » čtv 17 srp, 2017 6:21 pm

Ten vůz na obrázku je jen přemalovánka toho prastarého rychlíkáče Zeuke z konce 50. let. Ale to, co Zeuke dělal, nejsou klasické Schuerzenwageny (tuším vozy vzor 39), ale vozy poválečné, tedy pouze epocha 3, které byly v NDR vyrobeny jen v několika kusech a zřejmě padly za oběť ypsilonům. Proti Schuerzenwagenům jsou delší, rozměrově asi nejblíž Mitteleinsteigwagenům, které v H0 dělá Piko. Nevím, jak k nim budou pasovat současné podvozky Tillig, ale určitě bude třeba něco udělat s čelem vozu ve spodní části, nárazníky a schůdky, které u vozů Zeuke byly součástí podvozku, což je dobře vidět i z té omalovánky.
Při přestavbě na něco ČSD je rozměrově nejbližší jídelňák nebo lůžko od Schuerzenwagenů (i když tady nevím, zda u nás nějaké bylo, to ať prosím řeknou znalci historie), které byly o něco delší než osobáky, ale nebudou určitě sedět rozteče oken. Osobáky zde také nějaké zůstaly, a Tillig je také nabízel, ze srovnání ale je vidět, že délkový rozdíl bude několik cm a taky nebudou sedět okna. Ale pokud ten rozdíl skousneš, tak je klidně na ČSD přeznač, myslím že z toho vypadnou hezký vozy. Já jsem je kdysi jako kluk měl a moc se mi líbily, navíc na svou dobu i dobře jezdily, takže se na výsledek budu už z nostalgie těšit.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod shiso » čtv 17 srp, 2017 6:54 pm

Pokud jde o dotaz na cisteni skel doporucuji lestici pasty Tamiya...
http://www.plasticplanet.cz/cs/vymaskov ... jemna.html

Delaji se pokud se nepletu 3 zrnitosti.
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hank » čtv 17 srp, 2017 6:55 pm

Já se teda musím omluvit za neúmyslnou dezinformaci, ale konečně se mi v německých zdrojích podařilo dohledat něco o předloze toho modelu vozu AB 4üpe a ono je to úplně jinak... :oops:

Vůz vyvinula vagónka Bautzen v NDR v roce 1956 jako mezityp mezi vozy typu "Schürzenwagen" a pozdějšími vozy typu Y. Vzhledem k tomu, že vůz nesplňoval kritéria UIC vyhlášená až po jeho vyrobení, tak zůstalo jen u toho jednoho prototypu a do sériové výroby vůz nešel. U DR měl do r. 1958 číslo 215601, do r. 1967 251-101 a po zavedení mezinárodního číslování 39-40 201. Zatím se mi bohužel nepodařilo dohledat datum jeho vyřazení.

Jinak je to další doklad pro mě těžko pochopitelné obchodní politiky fy Zeuke & Wegwerth vyrábět modely podle raritních předloh, když v Německu měli tolik typických masově se vyskytujících vozidel... Nevím, nerozumím, nechápu.

Edit: Konstrukčně i vizuálně odpovídající vozy 3. třídy (v r. 1958 přečíslovány na 2. třídu) byly pro DR vyráběny v Budyšíně od r. 1952 jako C 4üpe v počtu 200 ks (původní čísla 75211-75410) s původním určením pro "rychlé příměstské vlaky". Na první pohled se lišily středními vstupy s dvoukřídlovými dveřmi v bočnicích... Po roce 1968 přešly do vozových parků S-Bahnen v Lipsku a Magdeburgu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pát 18 srp, 2017 2:39 am

děkuji Pánové za vyčerpávající informace. Takže myslím, že pokud použiji mnou udané obtisky bez toho bílého pruhu tak by to mohlo být trochu reálné. Jasně když u nás nejezdili tak ne zcela, ale snad aspoň z dálky to vypadat bude :-)

Takže leštící pasta - no to mě nenapadlo, a asi bych měl mít i nějakou doma, takže díky za tip :-)

Edit: tak jsem podvozky našel, bohužel ne skladem, tak jsem psal jestli je seženou :-)
http://www.dpmodely-shop.eu/dpmodely-sh ... tion#anch1
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » sob 19 srp, 2017 7:11 pm

Baráčky jsem některé koupil už slepené, sice za slušnou cenu, ale to jsem netušil jak bídně budou slepené. Nezbývalo než rozlámat a to doslova a dát znova do kupy - tak nějak to dopadlo :-)

Obrázek
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hopeter » sob 19 srp, 2017 7:42 pm

Héézký... To se ti povedlo rozlámat bez poškození ? Fakt to prokouklo. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod petrh » sob 19 srp, 2017 7:49 pm

Cim tak hezky svitis?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » sob 19 srp, 2017 7:56 pm

díky, no právě jak píšu tak jsem to rozlámal a tím i poškodil, znova poslepovat, zakytovat slepit a natřít :-) Ono teda zcela zblízka to poznat je, ale kdo se na to bude koukat z pěti centimentrů že :wink:

petrh: noooo hezky, snažím se to dělat barevné hlavně kvůli dětem. V té zadnější budově, říkám jí kanceláře je studená bílá led 3mm - až mě překvapuje jak moc je do-modra. V přední teplá bílá 3mm a žluté na venkovním osvětlení.

okapy a zábradlí jsem vytvářel nové:
Obrázek

a jedna v naprosté tmě:
Obrázek
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod radekpo » ned 20 srp, 2017 8:39 am

Moc pěkné, hodně pomohlo to přebarvení - okapy a oplechování přestaly barevně vyčnívat. Ještě o level výš by to posunula patina - já jsem ji kdysi vyzkoušel na stavebnici od Auhagenu a nevěřil jsem co to udělá. Jen nevím jestli by to ocenily děti, ty to mají asi radši pěkně barevné a čisté ...
radekpo
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob 10 dub, 2010 9:02 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků