Kolejiště TT 140x110

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Miloš_P » ned 05 úno, 2017 11:32 am

Nechci ti brát iluze o plechových kolejích, ale udělal jsem naprosto stejnou pitomost. Koleje jsem vyčistil, spojky propájel, všechno jezdilo ok, ale jen do okamžiku, než došlo na zaštěrkování kolejí. Lepidlo zateklo samozřejmě všude a dostalo se i na koleje a pod U profil a vše začalo pěkně reznout (nemusel jse ani patinovat :D ) a když jsem pokročil s krajinou, tak mašiny jezdily přískokama a došlo na hrubou práci trhání kolejí..., spousta ztraceného času, práce i financí.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » ned 05 úno, 2017 11:41 am

teda nevím jak mohlo zatéct lepidlo do kolejí, chci použít inj. stříkačku. Další věc, koukal jsem i na Aukru či pod. a lidi tyhle U profily objednávají jak zběsilý, tak nevím...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hopeter » ned 05 úno, 2017 11:58 am

Zlevněnou shnilou zeleninu taky lidi v marketech kupují jako zběsilí... :mrgreen:
"Něco" v disperzním lepidlu umí zoxidovat i nové kolejivo. Po zkušenostech je na to trošku odolnější Tillig než Kuehn...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 05 úno, 2017 12:13 pm

Chlapi, tak ho nechte, prostě komu není rady, tomu není pomoci. Na kolejiště si chce dát koleje za 200 Kč a pak bude dělat krajinu, do které vrazí několik tisíc :lol:, to má logiku, ne :wink:. Až mu po kolejích přestanou jezdit mašiny, tak se na kolejiště bude jen dívat a plácat si po ramenou, jak na tom ušetřil :lol: :lol:.
Ještě jedna věc, kolejiště vypadá jako vlakodrom, absolutně nechápu :roll: smysl okruhu uprostřed bez jakéhokoliv spojení s venkovní tratí. Leda že by chtěl pořádat závody s mašinama, pak jsou výhybky na obtíž :wink:. I z plechových kolejí se dá udělat normální kolejiště, tohle je výtvor pětiletého kluka.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » ned 05 úno, 2017 1:58 pm

Gene_Simmons píše:Chlapi, tak ho nechte, prostě komu není rady, tomu není pomoci. Na kolejiště si chce dát koleje za 200 Kč a pak bude dělat krajinu, do které vrazí několik tisíc :lol:, to má logiku, ne :wink:. Až mu po kolejích přestanou jezdit mašiny, tak se na kolejiště bude jen dívat a plácat si po ramenou, jak na tom ušetřil :lol: :lol:.
Ještě jedna věc, kolejiště vypadá jako vlakodrom, absolutně nechápu :roll: smysl okruhu uprostřed bez jakéhokoliv spojení s venkovní tratí. Leda že by chtěl pořádat závody s mašinama, pak jsou výhybky na obtíž :wink:. I z plechových kolejí se dá udělat normální kolejiště, tohle je výtvor pětiletého kluka.


jj, na každém foru se najde "někdo" jako ty, je vidět, žes to nečetl od začátku a nepochopil mé důvody, buď zdráv ty skvělý modeláři...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 05 úno, 2017 2:14 pm

amirinda píše:
Gene_Simmons píše:Chlapi, tak ho nechte, prostě komu není rady, tomu není pomoci. Na kolejiště si chce dát koleje za 200 Kč a pak bude dělat krajinu, do které vrazí několik tisíc :lol:, to má logiku, ne :wink:. Až mu po kolejích přestanou jezdit mašiny, tak se na kolejiště bude jen dívat a plácat si po ramenou, jak na tom ušetřil :lol: :lol:.
Ještě jedna věc, kolejiště vypadá jako vlakodrom, absolutně nechápu :roll: smysl okruhu uprostřed bez jakéhokoliv spojení s venkovní tratí. Leda že by chtěl pořádat závody s mašinama, pak jsou výhybky na obtíž :wink:. I z plechových kolejí se dá udělat normální kolejiště, tohle je výtvor pětiletého kluka.


jj, na každém foru se najde "někdo" jako ty, je vidět, žes to nečetl od začátku a nepochopil mé důvody, buď zdráv ty skvělý modeláři...


Hele pane, jak ty můžeš vědět, jestli jsem tvé téma četl, nebo ne. Samozřejmě, že jsem ho četl celé. Když si chceš vyzkoušet krajinu, tak tam ty koleje dávat vůbec nemusíš, ty chytráku. Já se za skvělého modeláře v žádném případě nepovažuju, mám co zlepšovat a rád si nechám poradit. Na rozdíl od tebe, všichni se ti tady snaží poradit, píšou ti důvody, proč to udělat takhle, joooooooo ale pán má svojí hlavu, udělá si to prostě po svém. Po první stránce jsem toho měl už dost, ale dočetl jsem to do konce!!!
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Brejla » ned 05 úno, 2017 2:15 pm

Tak já toto vlákno sleduji od začátku a i nějakým varováním jsem přispěl. Navíc jsem nenašel nikoho, kdo by tvůj postup pochopil.
Tak alespoň ty kamna si nech pořádně rozpálit než si na ně sáhneš. :lol:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pon 06 úno, 2017 1:48 pm

no asi kdybych sem dal fotku lokomotiv jak vypadaly, když jsem je vyndal po letech z krabice tak se určitě dozvím, ať je na koleje ani nestavím, ale světe div se ono to jezdí.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 úno, 2017 2:10 pm

amirinda píše:no asi kdybych sem dal fotku lokomotiv jak vypadaly, když jsem je vyndal po letech z krabice tak se určitě dozvím, ať je na koleje ani nestavím, ale světe div se ono to jezdí.

Nemůžeš srovnávat lokomotivu s kolejemi.Při poruše lokomotivy nemusíš bourat kolejiště.Dívej se,je to jen tvá věc,tvé peníze,tvé kolejiště.Chceš tyto kolejnice použít na stavbu,tak jej použij,aspoň získáš cennou osobní zkušenost..Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pon 06 úno, 2017 2:15 pm

no konečně něco :-) né chlapi jak jsem psal vidím kolem sebe spoustu lidí, kteří používají U profil, to to jako nikomu nebude jezdit? To si nemyslím, ale jinak už bych nechal koleje kolejema...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod wendycrx » pon 06 úno, 2017 3:17 pm

Já to musim napsat bohužel také,jako kolega Gene_Simmons ( mimochodem, napsal to pěkně a já to jen podepisuji ...Proč se zabývat něčím takovým? Proč neudělat nějaký alespoň rozumný námět na tom starém kolejivu? Proč takovýhle nesmysl,bez logiky, bez tváře. Před x lety, bylo moc pěkné ( tedy z mého pohledu ) kolejiště hozeno u Martina Dvořáčka v Pečkách za výlohou, malé, pěkné, dá se říci i detailní, provozuschopné, a hlavně s nějakým motivem a záměrem, a taky se za to nedalo moc. Trocha plechových kolejí, štěrk, nějaký travnatý koberec nebo posyp, pár mostů, a hned to vypadalo jako kolejiště - nemá náhodou někdo fotečku? Uričtě tu někdo to kolejišťátko pamatuje. Pokud ne, poprosim Martina jestli nemá a pro představu bych s jeho svolením vložil foto jak tedy kolejiště má na starých kolejích vypadat...
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pon 06 úno, 2017 3:22 pm

jo tak neříkám, určitě to není zrovna ideální a nemůže se srovnávat s tím, co tady někteří mají. Každopádně asi zatím těžko něco hodnotit (krom kolejí) :-) A jinak jasně, štěrk bude, tráva taky, most taky, tunel taky, baráčky taky :-) apropo, dětem stačil jeden vláček co jezdí dokola a málem neusnuly a to je pro mě důležité :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod Rocky_MK » pon 06 úno, 2017 4:35 pm

Pokud chceš, aby mohlo každé dítě jezdit se svým vláčkem na svém okruhu nezávisle na ostatních, tak to chápu. Co nechápu, je to tvrdošíjné použití starých kolejí - pokud si to můžeš dovolit, je pitomost šetřit těch pár stovek (máš tam dvě výhybky, počítej jednu cca 300,- a pár metrů kolejí, které vyjdou cca 130,- metr), když stejně vrazíš do stavebnic a krajinotvorných materiálů větší peníze, i když to zrovna nebudou fóliáže, co stojí korunu/cm^2. A vydrží to „navěky“. Koleje jsou ZÁKLAD KOLEJIŠTĚ!!!
Chápu lidi, co si chtějí zajezdit, mají k dispozici účka jak nová a koleje by je vyšly na majlant, ale tady je to fakt volovina. Pokud se chceš patlat s kolejištěm a podstoupit nezanedbatelné riziko (ona ta práce s účkama chce trochu zkušenost, nevhodnou manipulací si je můžeš zničit nebo nastartovat korozi), že to přestane jezdit, tvoje věc. Pokud tě to kroužení omrzí za 10 minut, taky tvoje věc. Ale vzpomeň si na nás, co jsme se ti s dobrým úmyslem snažili z vlastních zkušeností ušetřit zbytečné ztráty peněz a času, až si budeš rvát vlasy a dělit to kolejiště na ohromné množství nenormovaných segmentů, které již nebudou sjízdné :D

Já měl ze začátku ke kolejím stejný přístup jako ty a všechny, co mě odrazovali, jsem měl za snoby a „nejchytřejší na světě“. Pak jsem hořce splakal nad výdělkem ;)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod amirinda » pon 06 úno, 2017 4:51 pm

jasný, ale já fakt nevím, proč by to na "tomhle" nemohlo jezdit. A jinak, psal jem už, že tohle kolejiště beru jako zkušební, než se pustím do něčeho pořádného.
Obrázek
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Kolejiště TT 140x110

Příspěvekod hopeter » pon 06 úno, 2017 6:23 pm

Protože už teď je ta výhybka rezavá jako liška... :wink:
Spojovací kolík černý jako bota , konce kolejnic rozvalené od spojování a rozpojování. Ty černé puntíky a flíčky na kolejnicích a plechu co tvoří jazyky a srdcovku se do roka a do dne spojí do větších a větších...
Nekaž dětem radost a kup jim pořádný koleje na koberec ( s plastovým podložím ) a sám si na pokusy udělej malé kolejiště nebo modul , který v budoucnu začleníš do většího kolejiště.
A nebo víš co , dělej si co chceš... :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků