N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x50cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Vojtěch Vorel » stř 07 pro, 2016 8:34 pm

Díky moc :)
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » čtv 08 pro, 2016 4:23 pm

Dnes jsem provedl zkušební umístění ve vitríně, protože musím namyslet jednak umístění ovládání a propoj panelu se SN a taky jsem chtěl vidět jak to bude vypadat skrz rozvržení terénu. Musím zohlednit ty dva panty, jsou asi 7 cm nad panelem, tak aby to pak šlo vytáhnout úplně ven. Pravděpodobně upustím od tunelu a zamaskuji vzadu zelení.
Pro plný provoz, vložené SN, se opírá pak o záda skříně, dotlačením panelu přes vodící čepy se vše usadí a drží jak má. Žádné šrouby nejsou třeba. Z každé strany je necelý centimetr, elektriku povedu bokem vpravo(4 káblíky) a bude se propojovat přes konektor v ovládacím panýlku. Ten bude vpravo vpředu. Ano, teď se opičím po HoPetrovi :mrgreen:
Pozadí může být 20 cm vysoké a bude "nalepeno" uvnitř.
A taky už mám favorita na budovu, zatím vede jako vzor Jiřetín(ve své staré podobě) na trati ze Smržovky do Josef.Dolu :-)
Přílohy
SAM_5672.jpg
vitrínový stav, zavřené skla, koukáme nebo posun ve staničce
SAM_5673.jpg
vložené SN, ještě chybí přestavníky a přepínáním polarity
SAM_5669.jpg
plný provoz .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod hopeter » čtv 08 pro, 2016 7:08 pm

Hezký had v teráriu... :D
Ten pultík ani snad jinam nejde dát. :wink: Já ho mám orientovaný ke kratší straně ,takže sedím z boku kolejiště. Z toho místa vidím a dostanu jak na nádraží tak do skryťáku a případný divák mě nemusí koukat na záda... :wink:
Pokud bys použil DCC multimaus tak ani nemusíš pultík dělat a místo něho udělat kousek krajinky...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » čtv 08 pro, 2016 8:46 pm

:D dobrej nápad, od teď tomu budu říkat modelárium :D
Ovládání je DCC, vždyť vidíš, že z toho lezou jen dva dráty :D
Pultík bude obsahovat vlastně jen 3 spínače osvětlení, dvě zdířky pro přívod signálu z centrály a konektor pro připojení panelu SN. Ještě v něm bude rezerva pro 3 přepínače na srdcovky. Bude schovaný v kusu terénu (druhý břeh vody), viditelný jen z čela, právě aby nenarušoval krajinu.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » úte 13 pro, 2016 7:49 pm

Nic extra progres, dnes jsem pořídil nějaké věci na elektro a pustil jsem se do stavby budovy. Přemýšlel jsem o nějaké stavebnici, ale budeme modelařit :-) Začal jsem netradičně výrobou oken. Pokusná série prvních čtyřech. Slepeno z profilů 0,25x0,5mm. Rámy lepím na podložku, pak se to vystřihne s přesahem a zevnitř vlepí do otvoru ve zdi. Ty čtyři okna sem dělal skoro tři hodiny, z toho asi jednu mi trvalo vymyslet, jak na to .... :mrgreen: Posledních padesát, jak se říká, už bude frkot :-)))))
Přílohy
SAM_5707.jpg
SAM_5711.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Myšpulín » stř 14 pro, 2016 4:18 pm

Toto opravdu zavání modelařinou. Budu sledovat. Tak honem s dalšími fotkami.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » čtv 15 pro, 2016 8:02 pm

Takže včera jsem s tím drbal tři hodiny, abych zjistil, že jsem měřil pouze jednou než dvakrát a tudíž špatně řezal :cry: Okna jsou prostě velký, spíš tak na TT, ještě, že jsem udělal jen čtyři.
Takže dnes oprava, osm kusů a rovnou jsem stříknul základ. Vnější rozměr obvodu je teď 9x5mm. Za dvě hoďky bylo hotovo, když se chytne grif, tak to frčí :-)
Z vnitřní strany přijde "sklo" a vnitřní okno v bílé :-)
Přílohy
SAM_5716.jpg
rozdíl je jasný, nevím jak jsem to tak přepočítal ....
SAM_5718.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 15 pro, 2016 8:09 pm

Dušane,pěknýýý.Ty moje okna oproti tvým,u mne masakr :oops: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » pát 16 pro, 2016 1:21 pm

No jo Milane, já bych to tak nepřeháněl, hlavně Ty těch oken v projektu máš hromadu, já jen osm, takže se dá přežít :-) Dneska jsem si nakreslil ještě dveře a hlavně konečně doladil rozměry stanice, takže můžu začít kopat základy :-). Odladil jsem to podle Josefova Dolu, tam se dá najít spousta fotek, přímo k Jiřetínu skoro nic, hlavně nikde nebyl žádný pořádný kolmý(čelní) pohled na budovu skrz odměření. Musím říci, že se mi díky prolejzání fotek ten Josefův Důl pěkně vryl pod kůži. To by moh být někdy můj příští cíl :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod hopeter » pát 16 pro, 2016 2:16 pm

Dušane ty seš horší než já , než doděláš jeden projekt už chystáš další... :D
Musím si taky zkusit vyrobit okna ale dosud jsem neměl odvahu a využívám hotovky. :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » pát 16 pro, 2016 10:15 pm

Nechystám, jen jsem jej uložil na harddisk na další pětiletku :-) Tady s tím tempem to vidíš sám, budu rád, když dokončím rozumě tohle :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » čtv 22 pro, 2016 5:45 pm

Mezitím co Milan udělal celý další modul své dráhy, jsem já vyrobil jen troje dveře(ještě jim chybí kliky) a nychystal základní díly st.budovy :mrgreen: Takže vlastně jen miniprogres, jo a ještě jsem si donesl z tiskárny jednu folii na zasklívání :-)
Přílohy
SAM_5725.jpg
rozměr 15x6mm, zkusmo vloženo do otvoru, dole zbývá milimetr, akorád na schod
SAM_5724.jpg
plast. deska tl. 1 mm
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod nynuna » čtv 22 pro, 2016 6:58 pm

Úžasný... Sleduji a ani nedýchám, aby ti to neulítlo ze stolu. Čím se dají řezat takový pidivěci? I skalpel mi na to přijde strašně obrovský. A co teprv, až ti do toho Jiřík udělá nábytek :lol: To by se ale zase muselo zasklívat lupou a ne folií...
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » čtv 22 pro, 2016 8:51 pm

Ty desky řežu skalpelem a odlamovákem, díry na okna pak nahrubo frézkou a dobroušeno přesným pilníčkem. Okna a dveře, to se nedá řezat. Je to poslepované z plastových profilů Evergreen 0,5x0,25mm, prkna jsou znázorněna rytím jehlou.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Jiřik » pát 23 pro, 2016 6:55 am

nynuna píše:Úžasný... Sleduji a ani nedýchám, aby ti to neulítlo ze stolu. Čím se dají řezat takový pidivěci? I skalpel mi na to přijde strašně obrovský. A co teprv, až ti do toho Jiřík udělá nábytek :lol: To by se ale zase muselo zasklívat lupou a ne folií...

Tak to vás zklamu, protože mi psali z IKEI na PC, že když se nebudu držet 1:120 TT, přijede 1:1 BMW s SPZ z UK na přátelský rozhovor. Odpověděl jsem jim, že přijet sice můžou, ale že nevím co to bude platné, protože anglicky neumím a nebudu jim rozumět. Na toto mi bylo odpovězeno, že mám být v klidu a že to nevadí, že neumím anglicky, protože prý v tomto případě to UK skutečně neznamená UNITED KINGDOM, že taky že prý mládenci ovládají jistý druh esperanta, kterému rozumějí naprosto přesně všichni lidé na planetě. Z dalšího textu jsem vyrozuměl, že hlavně nemám strkat prsty do eNka, protož tam byla zmínka o 9mm... :lol:
A teď vážně. S velkým zájmem sleduji zdejší tvorbu. Jsem zvědav na další postup stavby.
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků