N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x50cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod hank » pon 21 lis, 2016 6:28 pm

petrh píše:zdravim, omluva za hrube vskoceni sem, ciste cirou nahodou nebylo neco takovehoto v h0 ?


Otovice zastávka od Milana Ferdiána:

otovice_zast.jpg

Kdyby bylo potřeba, můžu to pořídit v lepším rozlišení.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » pon 21 lis, 2016 7:42 pm

Bezmozek píše:
Dusan píše:Definitivně jsem se rozhodl pro zadní přídavný segment se skryťáčkem.

Pak bejt tebou stavím skryťáky dva. :twisted:
Pokud budeš muset kolejiště povytáhnout o 10cm kvůli skryťáku, pak bude těch 10cm čouhat ven uplně zbytečně a proč tedy neupgradovat na Zadní doubice. :mrgreen:


Ne, né, Doubici nechám jiným, na tomto se už nic měnit nebude :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod petrh » pon 21 lis, 2016 9:27 pm

diky moc:)

ps: k tematu. ja osobne uvazuji, ze tu "h0" rozdelim po tech segmentech 46 cm a udelam to modularni, tak abych pripadne mohl mezi skrutak a zastavku vkladat dalsi a pripadne zastavku udelat prujezdnou.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod HonzaM » pon 21 lis, 2016 9:35 pm

Dusan píše:Ahoj, asi máš na mysli průměr 375mm, čili R187, že jo ?

Pardon, omlouvám se, samozřejmě jsem měl na mysli průměr.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Rocky_MK » pon 21 lis, 2016 10:00 pm

hank píše:Otovice zastávka od Milana Ferdiána:
Kdyby bylo potřeba, můžu to pořídit v lepším rozlišení.

...a to běžně takhle jezdily sunuté vlaky?
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod hank » pon 21 lis, 2016 10:30 pm

Běžně ne, ale jezdily.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » pon 21 lis, 2016 10:44 pm

Jsem rád,že si tu můžete pokecat, dík :D
Ale jestli chcete něco opravdu k tomuto tématu, mohli by jste mi dát třeba tip na nějakou pěknou výpravní budovu, která by se dala postavit a použít jakože německo/česká.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod hank » pon 21 lis, 2016 11:06 pm

Dusan píše:...mohli by jste mi dát třeba tip na nějakou pěknou výpravní budovu, která by se dala postavit a použít jakože německo/česká.


Jak myslíš - německo-česká?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Dusan » úte 22 lis, 2016 7:17 am

Motor co mám je VT135 DRG, ale nechci vyloženě německou budovu, spíš nějakou naši, ale aby to bylo trochu odůvolnitelné, proto jsem to pojal jako pohraničí. Něco jako Osoblaha na úzké, která snad kdysi byla napojena na pruskou dráhu(doufám, že se nepletu), takže tam asi občas mohlo zajet něco jiného než ČSD. Je to sice pidikolejišťátko, ale úplný nesmysl nechci :D Díky
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod JanoH0e » úte 22 lis, 2016 8:32 am

Pleteš :D . Osoblaha nebola nikdy spojená so sieťou PKP alebo DR, aj keď plány boli. Otovice boli :D .
K sunutiu. Stanica bez koľajového rozvetvenia a so sunutými vlakmi ako osobnými, tak nákladnými je Utekáč. Lístky sa predávajú v krčme a pred zavedením mot. vozov 810 sa vlaky osobnej dopravy sunuli v zložení karkulka+6x rybák, Nákladne sa sunuli priamo do sklárni. Vlaky sa sunuli zo stanice Kokava. Pôvodne trať bola iba vlečka, osobná doprava zavedená neskôr pri rozšírení sklárni.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod MkTT » úte 22 lis, 2016 9:34 am

Dusan píše:Jsem rád,že si tu můžete pokecat, dík :D
Ale jestli chcete něco opravdu k tomuto tématu, mohli by jste mi dát třeba tip na nějakou pěknou výpravní budovu, která by se dala postavit a použít jakože německo/česká.


Zrovna staniční budova Osoblaha byla postavena podle normálie 15/H KkStB. toje typicky česká lokálková stavba, která se v Německu nikde nevyskytovala, pokud je mi známo.
Obrázek
Vyrábí jí Igra model: http://igramodel.cz/cs/drazni-n/259-sta ... ach-n.html, menší variantu 14/H vyrábí jako laser-cut stavebnici AWEPE: http://www.atelier-wepe.cz/e-shop/?prod ... drazi-male. K budově postav záchodky 19a/H od Model-Scene http://www.eshop-rychle.cz/model-scene/ ... avebnice-N a skladiště 353/H od KB-model http://www.kb-model.eu/mtbmodel/eshop/9 ... -H-N-Cista nebo od Igra model http://igramodel.cz/cs/drazni-n/269-sta ... x8m-n.html. Vznikne ti typicky české lokálkové nádraží.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Vladimír_B » úte 22 lis, 2016 10:14 am

Rocky_MK píše:...a to běžně takhle jezdily sunuté vlaky?

Př. koncová Železná Ruda město (před r. 89) - tam dojel vlak v běžném postavení, potom se sunulo do sousední stanice na Špičák pro objetí a pak se sunulo zase zpět a odjezd opět v normálním postavení. :D A někdy kolem lovců mamutů tam jezdil i T435.0+n*Balm-d ...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod Stanin » úte 22 lis, 2016 12:54 pm

Dusan píše:...Zdravím Standu :mrgreen:

No zdar, koukám, že jsi to nevydržel a eNko se posunulo do popředí. Když pominu, že je kupování těhle mrňek vyhazování peněz (nkaři, berte s rezervou), tak se těším na realizaci :)

Edit: Jinak ohledně budovy jsem se zeptal kámoše a dostal jsem následující tipy:
- Rynoltice
- Dubi
- Hranice v Čechách
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod hank » úte 22 lis, 2016 2:25 pm

Stanin: Ten tvůj kámoš v tom má hokej. :mrgreen:

Podle německých vzorů byly na našem území postaveny budovy v "Prajsku" (=na Hlučínsku, které se stalo součástí ČSR na základě versailleské dohody až v r. 1920), dále na trati Liberec - Žitava (která byla od svého vybudování v r. 1859 až do r. 1945 kompletně německým majetkem, nejdříve soukromým, od r. 1905 saským, následně říšskoněmeckým, tzn. že za 1. čs. republiky stále byla ve státním německém vlastnictví!), na Frýdlantských okresních drahách (které budovala soukromá německá firma pode svých projektů a které vlastnil až do slavného krachu FOD a jejich postátnění ve 30. letech německý soukromý kapitál). S Rynolticemi (Ústecko-teplická dráha) a Dubím (Pražsko-duchcovská dráha) jako typicky německými vzory nesouhlasím, ty se nijak z obvyklých c.a k. normálií nevymykaly. Historie tratí na Chebsku byla složitá, snad stačí říct, že v bavorském a od r. 1920 německém vlastnictví byla trať Cheb - Aš na českém území, zatímco úsek Aš - Adorf vlastnilo Rakousko-Uhersko a v l. 1918 - 1938 Československo, a to i na saském území, takže ani Hranice v Čechách nejsou německá, ale rakouská architektura, zatímco Aš kupodivu německá.

Vizuálně asi typicky "nejněmečtější" jsou ty budovy na Hlučínsku (Kravaře, Dolní Benešov, Hlučín, Chuchelná). Klasicistní architektura v Machníně, Chrastavě a Hrádku nad Nisou se zásadně stylově neliší od podobných budov pardubicko-liberecké dráhy vystavěných před rokem 1860, stylově se liší budova v Chotyni z r. 1920, která připomíná to, čemu se v Rakousku říkalo "Heimatstil", ale ani tu bych neoznačil za typicky německou. No a lokálkové budovy na FOD se nepodobají ničemu tehdy v Rakousku obvyklému, takže jestli někdo chce stavět českou lokálku s německými budovami, asi bych mu poradil takové vzory jako Hejnice, Bílý Potok pod Smrkem, Dolní i Horní Řasnice, Nové Město pod Smrkem, Dětřichov u Frýdlantu, Kunratice u Frýdlantu.

A možná bych ještě připomněl Střeň a Hevlín, obě secesní budovy vystavěné pohrobky StEG po roce 1910, ale tehdy se tomu říkalo v německy mluvících zemích Jugendstil a nejsem si úplně jistý, jestli se dá secese nějak "národnostně" charakterizovat. Pocit německých vlivů z obou budov mám, ale je to pocit, takže to asi není nutno brát příliš vážně. Nicméně když si vedle sebe položím obrázky obou budov a některých drážních budov německých, jistá slohová podobnost je zřejmá.

Edit: A jestli jde o "zdůvodnění" provozu německých vozidel na českém území do větší hloubky než do přechodových stanic v období 1918 - 38, tak v úvahu přicházejí úseky Bad Schandau - Děčín, Žitava - Liberec a Chebsko. Snad jsem na nic nezapomněl.

Edit 2: Zapomněl. Na německé varnsdorfské peáže, což je taky kapitola sama pro sebe, ale o ní vím dost málo, takže třeba se tu najde lepší znalec.
Naposledy upravil hank dne úte 22 lis, 2016 3:26 pm, celkově upraveno 1
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N - minikolejiště "Kameničky" 97x40cm

Příspěvekod T 478 3022 » úte 22 lis, 2016 3:00 pm

hank píše:

A možná bych ještě připomněl Střeň a Hevlín, obě secesní budovy vystavěné pohrobky KFNB po roce 1910.....

....pohrobci KFNB?
Já měl zato,že tyto dvě stanice jsou potomci Štégu.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků