N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x50cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod petrh » stř 01 bře, 2017 6:00 pm

Me se ten podjezd velice libi;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Rocky_MK » stř 01 bře, 2017 8:27 pm

No prosím, jak to hezky vypadá, když se jde s terénem i pod koleje. To je něco jiného, než stavět na placce :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Dusan » čtv 02 bře, 2017 12:22 pm

No je to tak, nějak si nemůžu zvyknout na ten poměr ke skutečnosti v tomhle měřítku. V HO sotva propustek, tady férový most. 3cm deska z XPS je vlastně skoro pět metrů v reálu :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Dusan » čtv 02 bře, 2017 5:47 pm

Sysyfovská otázka "Kam s ním..?" Respektive jak. Sklad je od Igry, chtěl jsem nějaký vysochat sám, ale nakonec jsem šel cestou menšího odporu koupil skládačku :-)
Záměr byl mít rampu k budově, ale zjišťuji, že by mi vagon stál u rampy na veksli. Když ho otočím o 180, tak budu muset vzadu seříznout rampu. Nějaký jiný nápad z pléna případně ? :D
Přílohy
SAM_5835.jpg
kdybych posunul ještě doprava, musel zaříznout střechu ...
SAM_5836.jpg
nutná úprava rampy v případě otočení, to by asi problém nebyl
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod jardaficz » čtv 02 bře, 2017 6:08 pm

Vedle staniční budovy to nejde umístit? sem by se spíš hodila samostatná rampa, ne?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod hopeter » čtv 02 bře, 2017 6:17 pm

Asi bych to řešil úpravou a udělal skladiště bez rampy... :wink:
Hezky ti to přibejvá. Je vidět , že jaro klepe na dveře a brzo se to bude zelenat... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 02 bře, 2017 7:47 pm

Asi bych to řešil standardně: VB ke vjezdové výhybce a skladiště místo VB.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Dusan » pát 03 bře, 2017 1:34 pm

Klasické uspořádání jak píšete je možné, technicky tomu nic nebrání. Jen jsem myslel, že sklad ve šturcu bude lepší, protože mi zůstanou volné staniční koleje? Moje představa o provozu je taková, že osobní dopravu by zajišťoval 3x denně motor(odpolední spoj i s přívěšákem) a rád bych měl opodstatnění pro to, aby sem moh přijet i manipuláček malá pára se dvěma,třema vagonama. Zetka ke skladu, za ní úplně na konci kusé jeden otevřený vagon u rampy(dřevo). Třetí vagon by přivezl uhlí, odstavil by se do šturcu, tam by se vyložil, něco uhlí do kůlny pro páru a zbytek na hromadu pro místní občany. Když dám sklad k dopravní koleji, bude mi vagon na ni zavazet. Moje laická úvaha. Já jsem víc "modelář" než odborník na provozní věci, takže si rád nechám poradit.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod hank » pát 03 bře, 2017 3:55 pm

Můžeš přece dirigovat nákladní zátěž tak, aby při objíždění přívěšáku motorem byla vždy volná buď kolej u skladiště nebo aspoň jeden šturc. A případný posun s nákladním vozem (buď od skladiště nebo ze šturcu) nutný pro objetí přívěšáku můžeš udělat i s motorem.

Varianta 1: U skladiště stojí zetka, šturc u 1. koleje je volný. Motor nechá přívěs na 1. koleji, najede ke skladišti, odveze zetku přes vjezdové zhlaví na 1. kolej, odstrká přívěs do šturcu, objede po skladištní koleji na 1. kolej, vrátí zetku ke skladišti a zajede si do šturcu pro přívěs.

Varianta 2: Ve šturcu na konci 1. koleje stojí uhlák, skladištní kolej je volná. Motor odvěsí přívěs na 1. koleji, zajede do šturcu pro uhlák, nechá ho u skladiště a dokončí objetí přívěsu. Podle potřeby pak může celá souprava vrátit uhlák do šturcu.

3. variantu při obsazené skladištní koleji i šturcu u 1. koleje a volném "dřevěném" šturcu u skladištní koleje si můžeš cvičně vymyslet sám :mrgreen:

Ve všech případech předpokládám, že do žádného z obou šturců ani ke skladišti neodstavíš víc než jeden vůz.

Ona je vlastně ještě varianta 4 - kombinací grafikonu a dirigování nákladní zátěže zařídit, aby se přívěšák v dopravně nikdy nesešel s odstavenou zátěží překážející jeho objíždění. Ale to u ajznbónu v oněch dobách asi bylo jen zbožné přání... Dnes by to zřemě problém nebyl. :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Vladimír_B » pát 03 bře, 2017 7:12 pm

Tak to chtělo Dušane udělat stanici trojkolejnou, stačilo by tu veksli do šturcu ke skladu posunout hned za vjezdou, místo tam je.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod hopeter » pát 03 bře, 2017 9:23 pm

Tahle stanice má svoje kouzlo právě tak ji Milan stvořil. Sklad u šturcu není náhodou... :)
Nedá mě to a musím připomenout , že dokonalost díla není tím co všechno se dá přidat ale když už nejde nic ubrat... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Dusan » pát 03 bře, 2017 9:45 pm

Ahojte, díky všem za reakce. Vladimíre, kolej navíc by byla řešení, ale na větší staničku už mám v hlavě jiný projektík :-) Hanku, díky za náhled možného provozu, na tohle já prostě buňky nemám. Honzo, tak jak to namaloval Milan to je ono, faktem je, že já mám ty koleje skoro jednou tak delší, tak ta varianta co popsali kolegové by taky byla možná. Příští týden pohnu snad více s terénem, tak o tom budu při tom přemýšlet.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Vladimír_B » sob 04 bře, 2017 12:39 pm

Hop.: takže vlastně Dušan vůbec nepochopil genia loci! Já ostatně také ne... Dokonalost je věc nezměřitelná a individuální.
Sklad u šturcu není náhodou... Proč? :D Protože to Milana baví.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod Dusan » pon 06 bře, 2017 4:17 pm

Sklad pomali získává svoji podobu. Ještě nemám jasno v krytině. Ten eternit mi velikostí připadá tak na TT, zvažuji nějakou starou plechovou variantu, pěkně orezlou. Tvar střechy jsem taky upravil, zrušil jsem ten "převis" co je v originále, to se mi nelíbilo. Zbývá ještě vymyslet umístění :-) Tady je focen vedle VB.
Přílohy
SAM_5838.jpg
s podkladní deskou to slepím až bude vědět jak bude umístěn
SAM_5839.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N - minikolejiště "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")

Příspěvekod hank » pon 06 bře, 2017 4:45 pm

Normální eternitová šablona má rozměr 40x40 cm, v N 2,5x2,5 mm.

Ty "převisy" nad vraty používané u skladišť podle normálií 353-354-355/H se většinou rušily, když prodloužené krokve uhnily nebo se nebezpečně pronesly. Plechová krytina se při obnově skladištních střech většinou používala až v novější době (epocha IV-V), viděl jsem i vlnitý eternit, pálenou krytinu výjimečně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků