H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod fulda » ned 01 říj, 2017 5:06 pm

milan ferdián píše:
fulda píše:A-ha, zrovna v posledním model railroader je podobný levitující ostrov. Dám sem dvoustránku na které je popis.

Koukal jsem na to ze všech stran,ale nic zvláštního tam není. :( Milan

Strana 35, obrázek 5 (poslední) - není to nic zvláštního, jen tam má takový složitý mechanizmus, kdy kousek krajiny vyjede nahoru a pak si trčí, jako ostrov plovoucí ve vzduchu.
A v plánku kolejiště tam také ukazuje modrá šipka s číslem 5.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 01 říj, 2017 5:45 pm

hopeter píše:Nejlepší řešení manipulace se zvedacím/vyndávacím panelem je nemít tento panel. Na to ale přijdeš až ho stokrát podlezeš nebo stokrát zvedneš a spustíš... :P
Ta studie na str.27 VII upravena je skoro stejná jako ta s "padacím mostem" a bez starostí s mechanizmem. :wink:

Možná takhle by to šlo.
013Studie VII. – kopie %284%29.jpg


Milane probereme osobně.

Edit: to zas na pravo bude moc široké.
Dvojkolej bych tam v tomto usporadani nedaval kdyby to slo. Bylo by to sama kolej si myslím.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Martin70 » ned 01 říj, 2017 7:54 pm

Zkušenější pánové to už psali přede mnou a já bych si s nimi dovolil souhlasit, že ten sklápěcí díl bude naprosto nejlepší tam nemít. Vedou přes něj tři koleje a to ta lokálka v jiné, tedy vyšší poloze. Pokud by se ten díl nepovedl udělat kvalitně, tak bude celé kolejiště nepoužitelné. Takže podle mě jen napevno nebo vůbec. Půdorysově je lepší ta Milanova varianta VIII z předchozí stránky, nebo ta VII/str.27 jak píše hopeter. Tedy jak tam nakonec budou koleje nevím, ale to už se domluvíte. Jinak samozřejmě Edysi investorem s posledním slovem jsi ty. Dal bych na rady ostatních zkušenějších stavitelů a projektantů.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod HonzaM » pon 02 říj, 2017 5:29 am

Edys píše:
hopeter píše:Nejlepší řešení manipulace se zvedacím/vyndávacím panelem je nemít tento panel. Na to ale přijdeš až ho stokrát podlezeš nebo stokrát zvedneš a spustíš... :P
Ta studie na str.27 VII upravena je skoro stejná jako ta s "padacím mostem" a bez starostí s mechanizmem. :wink:

Možná takhle by to šlo.
013Studie VII. – kopie %284%29.jpg


Milane probereme osobně.

Edit: to zas na pravo bude moc široké.
Dvojkolej bych tam v tomto usporadani nedaval kdyby to slo. Bylo by to sama kolej si myslím.

Nejlepší opravdu bude když to s Milanem probereme osobně. Podle mého názoru by byla ta prostřední část vpravo uprostřed prakticky nedostupná. Obtížné by bylo jak rozdělení na segmenty, tak přístupnost této části. To bych raději akceptoval odnímatelný díl, i když já i mnoho dalších účastníků diskuze upozorňujeme na problémy s technickým řešení i s provozem.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pon 02 říj, 2017 5:46 pm

Pod dnešním osobním setkáním s Milanem mám dobrý pocit že se ubíráme dobrým směrem. S Milanem jsme rozebrali různé varianty a vymysleli dvě varianty dalšího postupu. Nejdříve bude faktické ověření neslibnějšího plánu a podle toho se uvidí jak budeme dále postupovat. Hlavní stanice nicméně již zůstane ve stávající podobě a nebude se ne ní nic měnit. (krom drobných uprav záhlaví) Na konkrétní výsledky si budete muset počkat.

Tímto děkuji Milanovi za podnětný pokec :) A HonzoviM za umožnění a zorganizování tohoto setkání.

Děkuji
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 říj, 2017 6:44 am

Edys píše:Pod dnešním osobním setkáním s Milanem mám dobrý pocit že se ubíráme dobrým směrem. S Milanem jsme rozebrali různé varianty a vymysleli dvě varianty dalšího postupu. Nejdříve bude faktické ověření neslibnějšího plánu a podle toho se uvidí jak budeme dále postupovat. Hlavní stanice nicméně již zůstane ve stávající podobě a nebude se ne ní nic měnit. (krom drobných uprav záhlaví) Na konkrétní výsledky si budete muset počkat.

Tímto děkuji Milanovi za podnětný pokec :) A HonzoviM za umožnění a zorganizování tohoto setkání.

Děkuji

Není zač,snad ještě drobná úprava stanice.Přemýšlel jsem nad tím cestou,je-li to je tvoje přání,tak ostrovní nástupiště tam vložím.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » stř 04 říj, 2017 8:20 am

milan ferdián píše:Není zač,snad ještě drobná úprava stanice.Přemýšlel jsem nad tím cestou,je-li to je tvoje přání,tak ostrovní nástupiště tam vložím.Milan

To je super. Díky
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod HonzaM » stř 04 říj, 2017 9:10 am

Jsem rád, že se mi podařilo zorganizovat tohle setkání, při osobním kontaktu lze mnohem lépe si vzájmeně ujasnit přání a požadavky investora na straně jedné a technické možnosti které limitují řešitele na straně druhé. To co by se řešilo mnoha maily nebo příspěvky v diskusi se při osobním kontaktu vyřešilo v rámci několika desítek minut.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » stř 11 říj, 2017 12:12 pm

Tak jsme malinko popojeli.Díl pro průchod bude mít tvar lichoběžník,bude otočný na centrálním čepu.Milan
Přílohy
015 DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Brejla » čtv 12 říj, 2017 1:01 pm

Krásné elegantní vyřešení problému. Bude ale hodně záviset na použitých materiálech a dílech a precizním provedení.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 12 říj, 2017 4:20 pm

Já jsem hlavně zvědav, jak bude postupovat stavba a jestli to Milan nekreslí zbytečně. Tím se nechci dotknout autora, není to nic osobního :), ale všichni víme, jak končí většina těchto megalomanských projektů.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » čtv 12 říj, 2017 4:41 pm

Rocky_MK píše:Já jsem hlavně zvědav, jak bude postupovat stavba a jestli to Milan nekreslí zbytečně. Tím se nechci dotknout autora, není to nic osobního :), ale všichni víme, jak končí většina těchto megalomanských projektů.

Podle sebe soudím tebe? Me se to teda dost dotklo.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod sidlo » čtv 12 říj, 2017 4:50 pm

Nevšímej si toho. Já to "stavím" už tři roky a nemám ještě položeno ani metr koleje :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod jirkan » čtv 12 říj, 2017 4:57 pm

Musíš si zvykat. Tady se buď dozvíš, že máš moc malý prostor, takže se na něm tvůj projekt realizovat nedá, nebo je projekt tak velký, že se realizovat nedá. Přitom hranice je libovolná a mění se podle okamžité potřeby..... Ale jinak hlavu vzhůru, protože bez ohledu na to, jak daleko to dotáhneš, tak si určitě užiješ spoustu zábavy, a o to přece jde. Kromě toho je lepší hodně překreslovat v této fázi, než pak něco předělávat. A lepšího pomocníka při návrhu, než máš, sis vybrat nemohl. Takže hlavně mnoho zábavy :D
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 12 říj, 2017 5:01 pm

Edys píše:
Rocky_MK píše:Já jsem hlavně zvědav, jak bude postupovat stavba a jestli to Milan nekreslí zbytečně. Tím se nechci dotknout autora, není to nic osobního :), ale všichni víme, jak končí většina těchto megalomanských projektů.

Podle sebe soudím tebe? Me se to teda dost dotklo.

Jsi snad ženská v periodě :roll: ? Nemyslel jsem to nijak zle, ještě jsem to tam naschvál napsal jak pro blbečky. Teď si uvědomuju, že tu koncovou stanici jsi měl dost rychle, to je fakt, a jestli budeš takhle pokračovat, tak klobouk dolů. Podle svého „tempa“ nikoho nesoudím a už vůbec se nad nikoho nepovyšuju, se svými modelářskými schopnostmi a výsledky nejsem v pozici, že bych si to mohl dovolit. A taky nikomu nekážu, jak má mít velké kolejiště - ať si kdo chce postaví co chce třeba přes celý dům, pokud na to má místo, čas a peníze, pak mu můžu jenom závidět. Prostě jsem jen vyjádřil svůj názor a nikdo mi nemůže říct, že neopodstatněně - stačí si projít fórum a zjistit, kolik výrazně menších projektů skončilo v propadlišti dějin.
Naposledy upravil Rocky_MK dne čtv 12 říj, 2017 5:06 pm, celkově upraveno 1
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků