H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Brejla » pát 01 zář, 2017 7:30 am

sidlo píše:Zrušil bych tunely, ať je na co se dívat:
1. červená trať na horním okraji obrázku
2. šedivá dvojkolejka asi uprostřed obrázku
3. červená trať na dolním okraji obrázku, do koncové stanice provést zaústění na levé straně
V přípojné stanici, pokud to půjde, vést 1. a 2. kolej po výhybkách v přímém směru.

EDIT: teď koukám, že je to podle Milanova návrhu, v tom případě jsou moje komentáře bezpředmětné.

... mlčeti zlato. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Sandy » pát 01 zář, 2017 7:35 am

sidlo píše:Zrušil bych tunely, ať je na co se dívat...........

EDIT: teď koukám, že je to podle Milanova návrhu, v tom případě jsou moje komentáře bezpředmětné.

I Velkému Mágovi můžeme říci, co si o něm myslíme.. :P

Já osobně bych vedl celou vedlejší trať za hlavní stanicí jako viditelnou částečně v odřezu, částečně v zářezu. Možná se dvěma krátkými tunely - jedním za depem a druhým v levém oblouku.
Ve spodní části bych vynechal tu zbytečnou vlnovku nad tunelem a vedlejší trať bych nechal kopírovat dvoukolejku.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 01 zář, 2017 7:50 am

Ona v originálu není v dlouhém tunelu, ale za kulisou, takže "daleko v krajině". Souhlasím, že ta vlnovka je zbytečná. Možná bych celý oblouk posunul dozadu a v koncové stanici přehodil vlečky "dovnitř" oblouku.
1. Můžu odsadit oblouk a vlastně celou lokálku od dvoukolejky
2. Kvůli přístupu. Na širou trať stačí dosáhnout kvůli čištění (třeba i houbičkou na tyčce), na vlečce se dá čekat manipulace (s / roz pojování vozů), které i automatické může zazlobit (a podle Murphyho zazlobí) a víc než120 cm od kraje a u zdi se blbě zasahuje.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 01 zář, 2017 7:57 am

Sandy píše:I Velkému Mágovi můžeme říci, co si o něm myslíme.. :P

Ale klidně :D :wink: .Jenže vy to moje projekty někdy moc nestudujete,protože by jste se dozvěděli,že tam kde je pila s koncovou stanici jsou pod ní situované skryťáky a že je k ním z té strany přístup,protože okolo kolejiště vede chodba :wink: .Úprava tratí,nekomentují,protože na to máme každý svůj individuální pohled :P .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 01 zář, 2017 8:03 am

Ahoj Milane,
ale studujeme (aspoň někteří). Ano, původní Třebáň byla přístupná i z vnějšku. To je nakonec zřejmé i ze šířky některých dílů. Jenže když si Edys předvezme plánek a umístí do místnosti kolem stěn, už se tam nedostane. Ono ani po té navržené úpravě to nebude žádná hitparáda. Do SN se možná dostane zespodu, ale levé zhlaví koncové stanice je prostě daleko.
Jako řešení mě napadá při zrušení "vlnovky" víc vykrojit dvoukolejku a táhnout ji po též vykrojeném okraji kolejiště. Tím vznikne zúžení dílu s manipulačním místěm.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 01 zář, 2017 8:11 am

Ahoj Michale,jenže proto jsou všechny navrhované kolejiště individuální,prostě dělané na míru a dle prostorových možností modeláře.Ani nevím,vložil Edys plánek místnosti zde?Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 01 zář, 2017 8:25 am

Ale místnost má 3,9 m Zatímco kolejiště 2,9 tz. Právě u skryťáku bude 1m mezera a přístup k němu bude.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 01 zář, 2017 8:26 am

milan ferdián píše:Ahoj Michale,jenže proto jsou všechny navrhované kolejiště individuální,prostě dělané na míru a dle prostorových možností modeláře.Ani nevím,vložil Edys plánek místnosti zde?Milan


Ano plánek místnosti je zde http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=10457&start=150#p221755
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 01 zář, 2017 8:30 am

Joj,to jen ten "utajený" plánek :D .A to máš celou místnost pro své kolejiště nebo tam budeš mít i dílničku?Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod modeln » pát 01 zář, 2017 9:35 am



Uff,coby som dalja za taky nadherny priestor.To by bola efektivnejsie navrhnuta Telgartska slučka v N-ku,vsak p.majster kreslič Milan :lol: :lol: :lol:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Sandy » pát 01 zář, 2017 12:50 pm

milan ferdián píše:Joj,to jen ten "utajený" plánek :D .A to máš celou místnost pro své kolejiště nebo tam budeš mít i dílničku?Milan


1./ Pokud vyjde striktně z tvého návrhu, tak mu zbyde ve výklenku prostor zhruba 180*110 na pracovní koutek.
2./ Pokud nebude tvůj návrh příliš "znásilňovat", tak mu podél delších stran kolejiště zůstanou u stěn manipulační průchody o šířce cca 30 cm.
3./ Kratší stranu U bude muset kvůli dveřím zkrátit o cca 15 cm.
4./ Pokud je plánek místnosti alespoň trochu přesný, tak se napravo od dveří vejdou nějaké skříňky nebo vitrínky.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 01 zář, 2017 5:25 pm

milan ferdián píše:Joj,to jen ten "utajený" plánek :D .A to máš celou místnost pro své kolejiště nebo tam budeš mít i dílničku?Milan


V tom výklenku bude pracovní stůl na drobnou práci jinak je k dispozici velká dílna.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 01 zář, 2017 5:29 pm

Sandy píše:
milan ferdián píše:Joj,to jen ten "utajený" plánek :D .A to máš celou místnost pro své kolejiště nebo tam budeš mít i dílničku?Milan


1./ Pokud vyjde striktně z tvého návrhu, tak mu zbyde ve výklenku prostor zhruba 180*110 na pracovní koutek.
2./ Pokud nebude tvůj návrh příliš "znásilňovat", tak mu podél delších stran kolejiště zůstanou u stěn manipulační průchody o šířce cca 30 cm.
3./ Kratší stranu U bude muset kvůli dveřím zkrátit o cca 15 cm.
4./ Pokud je plánek místnosti alespoň trochu přesný, tak se napravo od dveří vejdou nějaké skříňky nebo vitrínky.


Strana s nádražím bude doražena úplně ke zdi. Pak nebude nutné zkracovat druhou stranu. Tvar desky bude stejný jako má Milan nějak mě nejde ve wintraku dělat šikmé hrany desky :(
Ano ano přesně tak, vpravo od dveří budou regály na materiál apod.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 01 zář, 2017 5:30 pm

modeln píše:


Uff,coby som dalja za taky nadherny priestor.To by bola efektivnejsie navrhnuta Telgartska slučka v N-ku,vsak p.majster kreslič Milan :lol: :lol: :lol:


Na N bych neměl nervy :) je to děsná piplačka. Tak ještě max. TT
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 01 zář, 2017 5:57 pm

Milane myslíš že by plánku prospělo ho lehce roztáhnou a víc přizpůsobit místnosti? Nějak nahrubo takto.

plánek.jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků