H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Dusan » pát 13 říj, 2017 7:14 am

Edys, sorry za plevel, ale.... Co tady pořád řešíte? Pokud vím, tak Milan svou práci nedělá bez odměny a konečná realizace je pak na každém objednateli přeci. Naopak mi nezúčastnění daného projektu máme aspoň na co koukat.
Apropo, když už se tady objevil výčet nerealizovaných projektů, tak by to chtělo taky vypíchnout něco co se staví, namátkou třeba Telgárt v eNku .... Mějte fajn den.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Brejla » pát 13 říj, 2017 7:44 am

HonzaM píše:
Brejla píše:
Edys píše:Diky kluci. Ale me to vazne nas..... Jak muze nekdo kdo me vubec nezna placat takovyhle pi..... vzdy jsem ve svem zivote dotahl dokonce to co jsem zacal. Kdybych to nemyslel vazne nebudu přece utrácet svoje penize.


Na tvém případu vidím, že jsem se v minulosti rozhodl správně a nikdy sem nedal žádnou fotografii. Nyní připravuju stavbu (nebo spíš přístavbu-rozměr 9x4,5m) další části už dnes hodně rozsáhlého kolejiště a dovedu si představit hodnocení některých zdejších pseudoodborníků. Někdy bych se rád dozvěděl, jestli z nich mluví závist nebo prostě jen rychleji píší než myslí.

To bude přístavba v rámci existujícího kolejiště velikosti 9 x 4,5 m, nebo jde o rozměr přístavby?


Rozměry přístavby. Uvolnila se mi zateplená trojgaráž s podlahovým topením, místnost se současným kolejištěm je hned za zdí, takže ideální prostor na propojení.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Tomas Lebeda » pát 13 říj, 2017 8:10 am

Edys píše:A dorazila Bardotka ze start setu se zvukem od Jacka

Ahoj, nekupoval jsi ji nahodou pres maly obchudek v Troji? Protoze jestli jo, tak ja jsem ji tam obdivoval a nakonec mam doma druhou pulku toho start setu tedy MM a z21 start :)
Tak at ti hezky jezdi.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 říj, 2017 8:14 am

O.T.
HonzaM píše:Všechny nepostavené byly jen na papíře a stavba nikdy nezačala? A znamená to že jsi ty zveřejněné návrhy dělal na přání někoho kdo chtěl skutečně stavět, nebo šlo čistě o nápady bez konkrétního realizátora?

Vše bylo na základě zadavatele.Chtěli skutečně stavět.
Dusan píše:Edys, sorry za plevel, ale.... Co tady pořád řešíte? Pokud vím, tak Milan svou práci nedělá bez odměny a konečná realizace je pak na každém objednateli přeci. Naopak mi nezúčastnění daného projektu máme aspoň na co koukat.

Trochu tě poopravím.Z těch z nepostavených projektů byly jen minimum jako placená zakázka.Zbytek projektů byl v té době zpracován zdarma.
Dusan píše:Apropo, když už se tady objevil výčet nerealizovaných projektů, tak by to chtělo taky vypíchnout něco co se staví, namátkou třeba Telgárt v eNku .... Mějte fajn den.

Však svoje vlákno mají.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 13 říj, 2017 8:17 am

Tomas Lebeda píše:
Edys píše:A dorazila Bardotka ze start setu se zvukem od Jacka

Ahoj, nekupoval jsi ji nahodou pres maly obchudek v Troji? Protoze jestli jo, tak ja jsem ji tam obdivoval a nakonec mam doma druhou pulku toho start setu tedy MM a z21 start :)
Tak at ti hezky jezdi.

Nene masinky kupuji jenom pres itvlaky.cz protoze si tam k nim muzu doobjedna nahrani zvuku. Ostatni veci nakupuji na masinky.cz
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Brejla » pát 13 říj, 2017 8:35 am

Lepší je koupit vše na masinky.cz (poměrně rychle tam dosáhneš na velice solidní slevy) a Jacka požádat o nahrání zvuku do dekoderu, který mu pošleš.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pát 13 říj, 2017 9:49 am

O tomto vim. Mam uz ty nejvetsi slevy. Ale je pro me pohodlnější to udelat pres itvlaky. Treba u te bardotky tam byl potreba dat zvukovy dekoder a to udelaly taky. Je skoda ze pal Valter takovehle sluzby nenabízí.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Tomas Lebeda » pát 13 říj, 2017 11:05 am

Edys píše:Nene masinky kupuji jenom pres itvlaky.cz protoze si tam k nim muzu doobjedna nahrani zvuku. Ostatni veci nakupuji na masinky.cz

Tak to byla jen shoda nahod. Ten set s Bardotkou a otevrenymi vozy s repkou je opravdu moc pekny. Skoro az lituju ze delam TT :)
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 říj, 2017 2:24 pm

Koukám,Edys někde už maká,tak zkusím zde.Hlavní stanice přepracovaná s ostrovním nástupištěm,navrhuji mu skryťák přeložit zpod stanice na druhou stranu a to tak,aby hlavní stanice byla se skryťákem v jedné rovině.Tím odpadne komplikovaná stavba pater stanice nad skryťákem.Vzadu místo dvojkolejky bude jen jednokolejka a nebude pokračovat přes otočný díl.Rozměrové rámy se již nemění.Tak teď musím počkát co na to on.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod HonzaM » pát 13 říj, 2017 2:54 pm

Dvojkolejka je efektní, špatná by nebyla (jsem na dvojkolejku zatížen, dvojkolejnou mám modulovou stanici a domácí kolejiště je celé kromě vedlejší tratě pravá dvojkolejka), je hezké míjení vlaků. Pokud je na to prostor, škoda ji nemít, podstatný je ale samozřejmě investor.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » sob 14 říj, 2017 6:07 pm

Posouváme se zase o kus dále. Konstruktivní připomínky samozřejmě vítány.

Slaný_skryt_segmenty.jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod HonzaM » ned 15 říj, 2017 7:00 am

Nestálo by za úvahu přidat před skrytou stanici kolejovou spojku, aby v něm nemusely vlaky stát všechny stajným směrem a nemusely by odjíždět vždy jen jedním směrem po jedné koleji? Záleží ovšem na vazbě skryté stanice na viditelnou část layoutu. Mohlo by to provoz obohatit. Technické řešení není v digitálu problém.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 15 říj, 2017 7:14 am

JE tu prosím někdo kdo řešil jak vytisknout, převést Milanovi planky v/do měřítku 1:1.

Díky
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod jamik22 » ned 15 říj, 2017 7:32 am

Jedna z možností je udělat návrh ve Wintracku. Na PC si návrh vytisknout v měřítku 1:1 do pdf formátu a pdf si nechat skutečně vytisknout v copy shopu na plotru na formát A0 nebo A1. Lepit to z A4 listů z domácí tiskárny je nepřesné.
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 15 říj, 2017 7:54 am

jamik22 píše:Jedna z možností je udělat návrh ve Wintracku. Na PC si návrh vytisknout v měřítku 1:1 do pdf formátu a pdf si nechat skutečně vytisknout v copy shopu na plotru na formát A0 nebo A1. Lepit to z A4 listů z domácí tiskárny je nepřesné.

To me take napadlo ale do ted jsem neprisel na to jak delat ve wintraku slozitejsi desky. Sikminy a pod.
Take co jsem videl na ruznych fotkach tak ne vsechno bylo tistene z wintraku. Nektere me prisly jako zvetseniny Milanovych plánů.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků