Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Sandy » pát 28 říj, 2016 10:22 pm

workous píše:nebo tohle to je paráda http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/P ... Amal-n.jpg

Amalín, katastrofa. :roll: Stanice v oblouku.... Ale to bys, Zdeňku, z vlastní zkušenosti měl vědět!
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » sob 29 říj, 2016 11:39 am

A nebo tohle a ještě tamto a tohle je taky hezký... Myslím , že kolega má vybráno a čeká co mu k tomu řekneme a poradíme... :wink:
Jestli je nějaký kolejiště hezký nebo né záleží na přání stavitele. Někomu se líbí širá trať , jinému velké nádraží pro posun , dalšímu cokoliv , někomu nic...
Já koukám jak je to udělaný a promyšlený na provoz a údržbu. Vůbec se mě nelíbí když je víc jak polovina kolejí schovaná pod zemí. K čemu mě je vlak co bzučí někde pod krajinou a není vidět , pak vyleze z díry a zmizí v další... :?
Halflife vezmi Chrpov a dej se do stavby nebo ti tady nakecáme další tři stránky smetí... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » sob 29 říj, 2016 1:42 pm

Já nechci kolegu odradit do Chrpova....jen pohled na jiné Milanovy plánky...ano stavěl jsem kolejiště kde byla stanice do oblouku....jediný problém byl s rozpojováním jinak bych tomu nic nevytknul...narazil jsem na jiný problém s přístupem(každý kdo bude stavět by jsi měl na začátku zjistit jestli se všude dostane - já to podcenil) a to je zkušenost pro všechny a je dobře, že se to tu prezentuje.
Naposledy upravil workous dne sob 29 říj, 2016 6:15 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Rocky_MK » sob 29 říj, 2016 2:16 pm

Já mám taky staničku (TT) v oblouku (jedna kolej R340, druhá o něco míň, tak R320) a problém se spojováním ani rozpojováním jsem v životě neměl. Ale to je asi tím, že Zeuke spřáhlům to tolik neva :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » sob 29 říj, 2016 9:27 pm

Ahoj všem, děkuji za návrhy a náměty....
O Amalínu jsem původně také uvažoval. Je však navržený pro III. epochu a netuším, co je na něm možné prohánět (rádiusy, délka nádraží aj.).
Mám již Brejlovce se dvěma rychlíkovými vozy a pod stromek si chci nadělit Čmeláka 770. Proto když jsem viděl námět CHRPOV, bylo to přesně to, co jsem chtěl.
Pro představu přikládám půdorys s umístěním kolejiště. Vzhledem k tomu, že je prostoru málu, budu muset udělat rám na kolečkách. Tak se v případě potřeby dostanu všude.
Mám však trochu strach z kolejí PIKO, na které jsem se dočetl špatné reference. Zkusím dotaz na odkaz od Workouse.
Přílohy
Chrpov dispozice.jpg
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » ned 30 říj, 2016 1:48 pm

Bezva plánek hned je jasno...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » ned 30 říj, 2016 2:23 pm

Brejlák a rychlíkáče tak to zapracuj na prodloužení staničních kolejí v koncové stanici... :? Asi by to šlo takhle. Vjezdovou výhybku nahradit obloukovou a posunout kousek vpravo. Šturc zkrátit na délku brejláka a ždibec rezervu jak jsem už psal výše. Ještě by se taky dalo kousek kolejiště prodloužit. Odhaduju tak 10 cm. Po 4,5 cm po stranách by mohlo na manipulaci ( vyjetí z výklenku ) stačit.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod michal_n_cz » ned 30 říj, 2016 3:39 pm

Samozřejmě každej centimetr je k dobru. Co se týká větší motorové lokomotivy a rychlíkáčů předpokládám, že původní návrh od MF je myšlen tak, že tato souprava nahoru nemůže a nejezdí, šturc je delší protože tam je i malé nákladiště kde se vleze jeden nebo možná i dva malé nákladní vozy se krerýma tam jezdí menší (lehčí) motorová lokomotiva (ne čmelák). Takže ideálně kolej u šturcu min. délka 3 vozy + hnací vozidlo, kolej ve stanici alespoň na 3 krátké vozy. Schéma nákladního provozu nahoru - loko se 2-3 vozy nahoře objede, připřáhne další co stojí u šturcu, ty potáhne mezi vyhýbky, odvěsí a přes druhou kolej zatlačí nové vozy k nákladišti u šturcu. Dolů pak veze vozy co byly předtím ve stanici. Mezitím může a nemusí ještě přijet motoráček. A takhle furt dokola... To je jakože místní dráha ještě s nákladní dopravou.
V VI. epoše přijde změna - nákladiště se zruší, trať se elektrifikuje a jezdí tam Pershing s jedním ryhlíkáčem :-)
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » ned 30 říj, 2016 4:20 pm

Původní záměr provozu koncové stanice taky tak chápu. Jsme zase u toho jak nacpat rychlíkáče na kolejiště kam nepasují... :wink:
Každopádně by stálo za to zkusit celé kolejiště prodloužit co výklenek dovolí. V koncové alespoň dát tu obloukovou výhybku na vjezd na úkor kousku širé tratě.
Tak jak je to na původním plánku stačí na smíšený vlak Hurvínek + jeden vůz nebo Kafemlejnek + dva vozy.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » ned 30 říj, 2016 10:15 pm

Čmelák a Brejlovec bude jezdit jen dole. Takový myslím byl i záměr tohoto kolejiště od MF.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Sandy » pon 31 říj, 2016 11:27 am

Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » pon 31 říj, 2016 12:10 pm

Mě se to líbí. Bylo by taky dobré využít tu šířku výklenku a kolejiště protáhnout na délku cca 190 cm. :wink:
Ještě k tomu kolejivu Piko A gleis. Proč je tak zatracované ? Nejsem H0 tak netuším o co jde.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod milan ferdián » pon 31 říj, 2016 12:23 pm

Dovětek ke kolejišti Chrpov
Přáním tatínka bylo realizovat kolejiště pro své dítka.Kolejivo PIKO-A Gleis bohužel bylo nakoupeno,zvláště výhybky.Mým zadáním bylo sestavit z koupeného kolejiva a navrhnout do daného prostoru,jednoduché provozně kolejiště,podložené určitými podmínkami zadavatele.Proto otevřená zadní část s viditelným skryťákem,proto na levé straně výhybka "Y",proto lokomotivní remíza na pravé straně zaústěné do dopravní koleje.Jelikož se jedná v hlavním pojmu kolejiště pro děti,proto určen pojem "Dětské",u kterých si můžeme hodně dovolit.
Sandy,pěkně jsi kolejiště kolejově navrhl :wink: (tvoji poznámku jsem napravo četl),no já mám jen jediný řez.Kolejiště je složeno z kusového kolejiva sortimentu PIKO-A Gleis.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » pon 31 říj, 2016 5:07 pm

Sandy píše:Trošku jsem si hrál...
http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky/#Chrpov1a.jpg

Pěkný, jen se chci zeptat, kolik je minimální délka koleje, aby se vešel brejlovec s dvěma Y? Soupravu co mám, jsem naměřil 770mm.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 31 říj, 2016 5:40 pm

Myslim, ze je to v planku napsane, jaka je delka koleji :-D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků