Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » úte 03 led, 2017 12:55 pm

Na delší dobu jsem se musel odmlčet. Mám toho moc :-(. Našel jsem přeci jen trochu času a chci se pomalu vrátit k návrhu. Michal mi zaslal svůj návrh ve WINTRACK. Bohužel mám jen starou verzi. Stále si pohrávám s myšlenkou viz. můj komentář z 9.11. Potřebuji se odpíchnout a pomalu dávat dohromady koleje.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 03 led, 2017 1:17 pm

Každé malé dítě ví, :idea: že nejlepší kolejivo do stísněných prostor se jmenuje Fleischmann-Profi. :lol: Dá se koupit za solidní peníz na e-Bay nebo tady http://www.bazarmodelovezeleznice.cz/ba ... leischmann přestavníky jsou v podstatě nesmrtelné,přepínání srdcovek se neřeší,bo to umí veksle samy a při vší úctě ke Zdenkovi,který s tím plasťákem od Roca bojuje úspěšně, :D tak znázornění štěrkového lože je úplně jiný level. :wink: Jen je potřeba,pokud chce mít stavitel osvětlená a funkční výměnová tělesa, http://www.fleischmann.de/de/product/54 ... ducts.html
ohlídat typ vyhýbky(starší modely to neumí) nebo použít novější přestavník a k nim tělesa jiná. http://www.fleischmann.de/de/product/45 ... ducts.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » stř 25 led, 2017 8:58 am

miroslav lengyel píše:Každé malé dítě ví, :idea: že nejlepší kolejivo do stísněných prostor se jmenuje Fleischmann-Profi. :lol: Dá se koupit za solidní peníz na e-Bay nebo tady http://www.bazarmodelovezeleznice.cz/ba ... leischmann přestavníky jsou v podstatě nesmrtelné,přepínání srdcovek se neřeší,bo to umí veksle samy a při vší úctě ke Zdenkovi,který s tím plasťákem od Roca bojuje úspěšně, :D tak znázornění štěrkového lože je úplně jiný level. :wink: Jen je potřeba,pokud chce mít stavitel osvětlená a funkční výměnová tělesa, http://www.fleischmann.de/de/product/54 ... ducts.html
ohlídat typ vyhýbky(starší modely to neumí) nebo použít novější přestavník a k nim tělesa jiná. http://www.fleischmann.de/de/product/45 ... ducts.html

Děkuji za názor a typ. Osobně se mi ale líbí kolejivo Tillig. Je mi jasné, že je s tím více práce, ale podle mého názoru výsledek stojí za to.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » stř 25 led, 2017 3:07 pm

miroslav lengyel píše:Každé malé dítě ví, :idea: že nejlepší kolejivo do stísněných prostor se jmenuje Fleischmann-Profi. :lol: Dá se koupit za solidní peníz na e-Bay nebo tady http://www.bazarmodelovezeleznice.cz/ba ... leischmann přestavníky jsou v podstatě nesmrtelné,přepínání srdcovek se neřeší,bo to umí veksle samy a při vší úctě ke Zdenkovi,který s tím plasťákem od Roca bojuje úspěšně, :D tak znázornění štěrkového lože je úplně jiný level. :wink: Jen je potřeba,pokud chce mít stavitel osvětlená a funkční výměnová tělesa, http://www.fleischmann.de/de/product/54 ... ducts.html
ohlídat typ vyhýbky(starší modely to neumí) nebo použít novější přestavník a k nim tělesa jiná. http://www.fleischmann.de/de/product/45 ... ducts.html


Děkuji Míro, že jsi se mne zastal :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 25 led, 2017 3:18 pm

Není zač,pochválit kolegovi povedené dílo mi přijde normální. :wink: :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » čtv 02 úno, 2017 4:24 pm

Po dlouhých peripetiích, bádání, pokusů a omylů se mi podařil návrh kolejiště dle mých představ. Šlo mi o to, abych skryl zadní část a získal tak větší možnosti v koncové stanici. Dále jsem chtěl vše v Tilligu. Vycházel jsem z nákresu od "michal_n_cz". Mám však pouze demo WINTRAC a nemohu ukládat ani tisknout (takže stále otevřeno). Jelikož to mám na MAC OS, nevím z jakého důvodu mi nejde 3D náhled.
Jak jsem již psal v minulosti, nemám s návrhy a železnicí žádné zkušenosti a tudíž tam budou i bludy.
Nejsem si jist zdali jsou kusé koleje dostatečně (alespoň minimálně) dlouhé, dále osovou vzdáleností, stoupáním (Malé Hraštice jsou ve 127mm) a posouzením, zdali to dává celé smysl.
Dále se mi nezdá skryté nádraží. Nedařilo se mi to jinak pospojovat a možná by se tam vešla ještě třetí kolej.
Rád bych co nejvíce minimalizoval flexi koleje.

Může být prosím někdo z Vás nápomocen? Potřebuji udělat kontrolu návrhu včetně stoupání? Připomínky a náměty uvítám.
Nemohu však uložit a poslat zdrojový soubor (DEMO) :-( Mám k dispozici pouze zdroják od Michala, ze kterého bylo použito nádraží Dačice.

Děkuji.
Přílohy
CHRPOV uprava tillig.jpeg
CHRPOV uprava.jpeg
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 02 úno, 2017 5:12 pm

Ta stoupající lokálka je v pravé části hrozně blízko "hlavní" tratě. Tam asi rozumný svah neuděláš.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Myšpulín » čtv 02 úno, 2017 5:20 pm

Rocky_MK píše:Ta stoupající lokálka je v pravé části hrozně blízko "hlavní" tratě. Tam asi rozumný svah neuděláš.

Svah určitě ne, ale nějaká zeď by se tam vejít mohla. Ovšem usuzuji jen podle pohledu. Chtělo by to zkoušku v reálu. Možná by šlo i trošku ubrat na poloměru lokálky, případně, a to by byla škoda, sebrat pravou kusou v horním nádraží.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 02 úno, 2017 8:35 pm

Mně se to líbí. Možná bych ještě vlevo vložil výhybku a zbudoval tak krátkou kusou dopravní kolej z lokálky(vznikla by kolej pod stromy, jako byla dřív v Čerčanech na Světlou). Mohl by tam být motorák, obsluhující lokálku a neblokoval by hlavní koleje. o nic bys nepřišel, neboť tu prostřední kolej máš stejně o tu výhybku kratší. Nahoře bych tu kratší kusou udělal v délce lokomotivy, jen aby mohla objet soupravu. Získal bys buď delší dopr. kolej(e) nebo by se lokálková stanice mohla o něco posunout a nebyla by přes celou šířku panelu. No, máte to s tím prostorem vy mastodonti těžké. :lol:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod wendycrx » sob 04 úno, 2017 9:57 am

Rovněž se mě to líbí. Něco podobného jsem stavěl před cca 10 lety kolegovi. Posílám foto ( snad neurazím příznivce HO, že sem dávám plánek,resp. hrubou stavbu v TT )

V průběhu stavby se plánek měnil, a kolejiště tedy dostalo finální podobu - viz obrázek.
Přílohy
Plánek.jpg
Hrubá stavba.JPG
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » pon 06 úno, 2017 10:49 am

Radek Strnad píše:Mně se to líbí. Možná bych ještě vlevo vložil výhybku a zbudoval tak krátkou kusou dopravní kolej z lokálky(vznikla by kolej pod stromy, jako byla dřív v Čerčanech na Světlou). Mohl by tam být motorák, obsluhující lokálku a neblokoval by hlavní koleje. o nic bys nepřišel, neboť tu prostřední kolej máš stejně o tu výhybku kratší. Nahoře bych tu kratší kusou udělal v délce lokomotivy, jen aby mohla objet soupravu. Získal bys buď delší dopr. kolej(e) nebo by se lokálková stanice mohla o něco posunout a nebyla by přes celou šířku panelu. No, máte to s tím prostorem vy mastodonti těžké. :lol:

Jsem rád že se líbí.
O výhybce a koleji pro lokálku jsem také uvažoval. Nedaří se mi jí tam ale smysluplně vložit. Kusou kolej jsem zkrátil. Moc se mi nechce dělat dělat opěrnou zeď na stoupání. Skála do oblouku se mi také moc nezamlouvá. Zmenšil jsem tedy rádius na stoupání a tím tak vznikl větší prostor na svah, který může být v kombinaci se skaliskem.
Nakonec se mi podařilo překreslit vše do WINTRACK 8 a mohu sdílet pro editaci viz níže. Mám dvě varianty. Jedna s menším rádiusem do stoupání a druhá s větším. Zatím nevím jakou cestou se vydat. Dále jsem narovnal pravou spodní kusou kolej pro zbrojení naftou. Nejsem si jist se stoupáním, které vychází na 4% s výškou horní stanice 120mm. Nejde mi zobrazení 3D a nevím jestli to výškově vychází tunel/horní stanice. Můžete mi prosím na to někdo kouknout?
ver. s menším rádiusem soubor.tra: https://dl.dropboxusercontent.com/u/495 ... VY%202.tra
ver. s vetším rádiusem soubor.tra: https://dl.dropboxusercontent.com/u/495 ... 20NOVY.tra
Přílohy
CHRPOV NOVY.jpg
vetsi radius
CHRPOV NOVY 2.jpg
mensi radius
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » ned 19 úno, 2017 8:37 pm

wendycrx píše:Rovněž se mě to líbí. Něco podobného jsem stavěl před cca 10 lety kolegovi. Posílám foto ( snad neurazím příznivce HO, že sem dávám plánek,resp. hrubou stavbu v TT )

V průběhu stavby se plánek měnil, a kolejiště tedy dostalo finální podobu - viz obrázek.

Podobný a pěkný. Už abych to měl alespoň taky v tomto stavu :-)
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Sandy » pon 20 úno, 2017 8:44 am

Bez ohledu na výšku horní stanice musíš mezi výjezdem z tunelu a výhybkou na pravém zhlaví horní stanice vystoupat nejméně o osm centimetrů. Při poloměru cca 370 mm na to máš asi 170 cm. To je dost velký "krpál"!
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Brejla » pon 20 úno, 2017 9:59 am

Proč se bojíš Flexi kolejí? Není s nima žádný problém. Nebo zkus kompromis. Kup samostatné pražcové podloží a nasuň do nich metrové kolejové pruty. Budeš mít mnohem méně spojů a z toho vyplývajících problémů.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 20 úno, 2017 11:05 am

A co zkusit to stoupání udělat vnějším obloukem?Odpadne nadbytečný tunel,pro stoupání mnohem delší trať atd.Pravda,muselo by se překopat nejlépe pravé zhlaví,aby se z koncové stanice dalo vjet na 2 i 3 kolej.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků