Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » pon 20 úno, 2017 4:01 pm

Sandy píše:Bez ohledu na výšku horní stanice musíš mezi výjezdem z tunelu a výhybkou na pravém zhlaví horní stanice vystoupat nejméně o osm centimetrů. Při poloměru cca 370 mm na to máš asi 170 cm. To je dost velký "krpál"!

Mě to vycházelo 4cm na metr. Podle toho jak píšeš, tak v tunelu počítáš s menším stoupáním, než za tunelem?
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Sandy » úte 21 úno, 2017 8:31 am

halflife píše:
Sandy píše:Bez ohledu na výšku horní stanice musíš mezi výjezdem z tunelu a výhybkou na pravém zhlaví horní stanice vystoupat nejméně o osm centimetrů. Při poloměru cca 370 mm na to máš asi 170 cm. To je dost velký "krpál"!

Mě to vycházelo 4cm na metr. Podle toho jak píšeš, tak v tunelu počítáš s menším stoupáním, než za tunelem?

Platí několik základních podmínek:
1./ Horní stanice musí být vodorovná, aby neujížděly vagony při posunu.
2./ Horní stanice musí být nejméně 8 cm nad SN a zároveň nejméně 8 cm nad tratí v tunelu.
Z toho vyplývá, že stoupáním v tunelu získáš prostor mezi horní stanicí a SN. Na stoupání mezi výjezdem z tunelu a pravým zhlavím se nic nezmění.
Těch 8 cm je minimální průjezdná výška. Tam se, v případě potřeby, nedá rukou moc manipulovat. Již jsem to tu párkrát psal. Nejmenší výška pro manipulaci v "podzemí" je výška sevřené pěsti s palcem položeným nahoru. A ta začíná na deseti centimetrech....
Řešením by mohlo být narovnání horní stanice rovnoběžně s hranou kolejiště a s pravým zhlavím v oblouku.
Předpokládám, že víš, že takhle velké kolejiště musí být přístupné nejméně ze tří stran.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » stř 26 dub, 2017 3:37 pm

Tak jsem trochu pokročil.
Náměty uvítám.
Více na: http://halflife.rajce.idnes.cz/Stavba_kolejiste/
Přílohy
IMG_0622.JPG
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » sob 29 dub, 2017 5:46 pm

Líbí se mě tvoje budovy , jsou hezky zpracované i vybrané.
Světlou výšku SN můžeš ošulit pokud si uděláš montážní ( servisní ) otvory. Hlavně v místech výhybek.
Ještě bych trochu zapracoval na výběru vozidel. Určitě sám vidíš jak jsou i pouhé tři ypsilony našlápnuté mezi výhybky.
Ať se daří. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků