Kolejiště TT 1x1m, Ferdián Hekttor 04

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště TT 1x1m, Ferdián Hekttor 04

Příspěvekod jardaficz » stř 21 zář, 2016 4:52 pm

Zdravím, našel jsem v magazínu tento plánek kolejiště, jen by mě zajímalo, jak je vyřešená skrytá trať včetně skryté výhybny. Zároveň, aby bylo dodrženo správné stoupání. Pro velikost TT. Ve wintracku na to nemůžu přijít jak to naplánovat
plánek.png
Naposledy upravil jardaficz dne ned 03 pro, 2017 10:39 am, celkově upraveno 1
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 zář, 2016 5:55 pm

Ahoj,v tom magazínu nebyl komplet plánek? :P
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » stř 21 zář, 2016 5:57 pm

Díky, já tenhle magazín nemám, takže je to bez plánku, díky moc. Teď jen doufám, že vyjde stoupání nějak rozumně
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » stř 21 zář, 2016 6:28 pm

milan ferdián píše:Ahoj,v tom magazínu nebyl komplet plánek? :P
Milan

Prosim tě, zkusil jsem to udělat takhle ve Wintracku, ale fakt mi to přijde nějaký divný. Mít tam stoupání až 5 procent?? nebo jsem retard a nedokážu to upravit už
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod Tomáš » stř 21 zář, 2016 7:43 pm

jardaficz píše:
milan ferdián píše:Ahoj,v tom magazínu nebyl komplet plánek? :P
Milan

Prosim tě, zkusil jsem to udělat takhle ve Wintracku, ale fakt mi to přijde nějaký divný. Mít tam stoupání až 5 procent?? nebo jsem retard a nedokážu to upravit už


Jestli si dobře pamatuju,tak ve starých návodech se pro TT skutečně uvádělo těch 5cm/m :-D
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » stř 21 zář, 2016 7:46 pm

Já už to tu párkrát viděl, že se to tu řešilo, ale jak jsem četl, jak jsem četl, žádný výsledek jsem nenašel, jaké to stoupání má být
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod Tomáš » stř 21 zář, 2016 9:17 pm

jardaficz píše:Já už to tu párkrát viděl, že se to tu řešilo, ale jak jsem četl, jak jsem četl, žádný výsledek jsem nenašel, jaké to stoupání má být


No myslím,že hlavně zaleží na soupravách co hodláš provozovat. A taky na typu tratě. Na hlavní tratě,s dlouhými soupravami bych šel max. 25mm/m vedlejší tratě s krátkou soupravou 35mm/m. Já mam těch 30-35mm/m a brejlovec s 5ti ypsilonama už musí mít bandáže. Taky pohledově je lepší mít menší stoupání a větší nacpat někam skrytě.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » čtv 22 zář, 2016 8:58 am

A nechceš se ještě podívat po něčem modelovějším ? Tohle je docela šílený vlakodrom...
Pokud se ti to líbí tak v pořádku ale na této ploše a za stejné peníze by se našlo i modelové kolejiště.
Na mém dojmu nezáleží, důležité je aby to vyhovovalo tobě ale nevydržel jsem se nevyjádřit... :) :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » čtv 22 zář, 2016 10:59 am

hopeter píše:A nechceš se ještě podívat po něčem modelovějším ? Tohle je docela šílený vlakodrom...
Pokud se ti to líbí tak v pořádku ale na této ploše a za stejné peníze by se našlo i modelové kolejiště.
Na mém dojmu nezáleží, důležité je aby to vyhovovalo tobě ale nevydržel jsem se nevyjádřit... :) :wink:


Sam jsem si udelal asi tak 8 planku a ne a ne se k necemu dopracovat, rad bych mel jedno nadrazi s vetsimi moznostmi posunu, pak na druhe strane panelu mensi stanici s jednou az dvemi vleckami. to cele spojene v oval, kde by byla videt i jizda vlaku v terenu. plus nejspis jeste jeden skryy oval plus skryta vyhybna. To by melo stacit myslim.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod mlha » čtv 22 zář, 2016 11:34 am

Podle toho, co píšeš chceš měřítko TT, plánek v příspěvku od Milana F. je H0, nikde jsem neviděl rozměry prostoru, který máš k dispozici...možná se jenom špatně dívám
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » čtv 22 zář, 2016 12:22 pm

Jestli správně chápu tvoji představu tak by mělo být ideální něco z těchto kolejišť - Nová Seninka , Zálesí , Pařezovice , Sluníčko apod. Najdeš je zde na fóru v sekci plánky kolejišť TT...
Pokud máš nějaké svoje návrhy tak je vystav tady a určitě se najde dost kolegů co poradí a něco se dá dokupy. :wink:
Ještě je třeba si ujasnit epochu , co by tam mělo jezdit a hlavně konkrétní rozměr ( já ho taky nevyčetl jen odhadnul )
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » čtv 22 zář, 2016 3:43 pm

finalni plan.png

Tak tady by to myslím už šlo, rozměry tam jsou. 100x200 by pro TT mělo stačit. Plán je III-IV epocha. Osobní vlaky maximálně se třemi čtyřnápravovýmy vozy. stanice ještě nejsou dodělané, určitě by přišly vlečky a menší depo. Uprostřed most, pod kterým by měla vést silnice. Zatím mě víc nenapadá.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » čtv 22 zář, 2016 4:36 pm

finale.png

Tak už finále i se stanicema, Co myslíte? vypadá to dobře?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod mlha » čtv 22 zář, 2016 5:05 pm

chceš pravdu?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » čtv 22 zář, 2016 5:21 pm

no rozhodně jsem nechtěl reakci takovéhleho typu, která nic neřekne a ještě zní ublíženě
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků