Kolejiště TT 1x1m, Ferdián Hekttor 04

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod Povstalec » stř 16 lis, 2016 8:14 am

Dancer píše:Dobrý večer.
Chtěl bych se zeptat někoho zkušeného, proč ve Wintracku při použití angličana od peco SL-90 se mi vždy jedna ze stran rozhodí a není symetrická (viz. obrázek)? Dávám za to špatné úhly zatáček nebo výhybek? Omlouvám se, jsem laik. Asi by bylo lepší někde pořídit manuál od Peca.



Přeji dobrý den.
V Peco jsem nakreslil už hodně plánků a anglánem to nebude. Zkuste začít od spodní koleje, směrem k horní obloukové.
Ve vašem pořadí to bude - vyhýbka, mezikus, anglán, mezikus, oblouková atd..
Pak doporučuji zjistit vzdálenost mezi první a druhou kolejí (odspodu). Na základě zjiětěné vzdálenosti vytvořit kolej třetí a čtvrtou. A ty potom napojit na obloukové vyhýbky.
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » stř 16 lis, 2016 3:42 pm

Pánové , tady se řeší už konkrétní kolejiště v TT... Vlákno Witrack je v sekci software. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » stř 16 lis, 2016 3:45 pm

hopeter píše:Pánové , tady se řeší už konkrétní kolejiště v TT... Vlákno Witrack je v sekci software. :wink:


To nevadí, je tu nadpis potíže s plánováním a nejspíš ten jeho dotaz sem spadá, bych řekl. Já už mám rám a rozestavuji koleje a zkouším nové EW1, jak budou průjezdné. Tak nejspíš založím nové vlákno se stavbou.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » stř 16 lis, 2016 4:30 pm

Gratuluji a těším se na foto a reporty ze stavby. :D
Zakládat nové vlákno by bylo škoda. Máš tady hezky vidět vývoj a zrání návrhu. Stačí když to vlákno přejmenuješ podle kolejiště a budeš na něm pokračovat.
Držím ti palce k úspěšné stavbě. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » stř 16 lis, 2016 5:30 pm

Teď zrovna sestavuji výhybky. Několik kusů IBW a několik EW1, zatím se mi nezdá, že by na ew1 lokomotivy zastavovaly. Zkouším rosničkou, hektorem a německým motorákem. Ale teď mám dvě EW1 s plastovou srdcovkou, tak nevím, ty jsem ještě nevyzkoušel.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » stř 16 lis, 2016 6:42 pm

Já si EW1 a IBW upravuju. Odříznu vnitřek srdcovky a místo něj protáhnu vnitřní kolejnice a spojím do hrotu. Vznikne tím vlastně napájená srdcovka. Musíš k tomu ale mít přestavníky s přepínacím kontaktem a použít izolační spojky. Na Sólu pro Hurvínka to mám vyfocené. Hank61 je použil bez úprav a jezdí mu to taky v pohodě. Nové EW1 už by měli mít srcovku kovovou...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » stř 16 lis, 2016 6:43 pm

Já mám ty kovové srdcovky, ale jen u dvou mám ještě ty plastové. Jinak budu používat přestavníky ty starší BTTB.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » čtv 17 lis, 2016 9:37 am

Ty přestavníky BTTB bych neradil a nové od tilligu už vůbec ne. Pokud elektromagnetické tak ty od peeteho.
Mě se jeví jako dobré řešení motorické přestavníky od MTB MP1. Můžeš je použít jak v analogu tak i digitálně a mají přepínací kontakty. Cena kolem 300,- je rozumná.
No a pokud jsi šikovný tak běž do modelářských serv. Serva mají nejuniverzálnější použití fungují třeba na anologový modul p.Zajíce, který umožňuje solidní programování v analogu. Hotové přestavníky se servy vyrábí p.Němeček a za slušnou cenu ( 200 až 250 Kč ).
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » čtv 17 lis, 2016 12:53 pm

Já jsem už rozhodnut pro ty bttb, kdyžtak by jednou šly vyměnit. Teď si jen lámu hlavu se zapojením kolejí ve skrytém nádraží. Každá bude mít přepínač, kdy jedna poloha sepne celou kolej a bude průjezdná pro kroužení vlaku a druhá poloha bude umožňovat automatické zastavení vlaku z obou stran. Zkoušel jsem to nakreslit s usmernovacima diodama, ale to nepomůže, protože při změně polarity se vlak rozjede.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod Polabský » čtv 17 lis, 2016 1:53 pm

jardaficz píše:Já jsem už rozhodnut pro ty bttb, kdyžtak by jednou šly vyměnit. Teď si jen lámu hlavu se zapojením kolejí ve skrytém nádraží. Každá bude mít přepínač, kdy jedna poloha sepne celou kolej a bude průjezdná pro kroužení vlaku a druhá poloha bude umožňovat automatické zastavení vlaku z obou stran. Zkoušel jsem to nakreslit s usmernovacima diodama, ale to nepomůže, protože při změně polarity se vlak rozjede.



A nestálo by za to, pojednat průjezd skryťákem cíleně jednosměrně ??
Hezký den !!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » čtv 17 lis, 2016 2:07 pm

Nějak mě uniklo jestli to je analog nebo digitál... V obou případech je třeba udělat oddělené úseky. V analogu aby se v nich vypínal proud a v digitálu pro dekodéry obsazení. Tady http://mujweb.cz/masinky2003/tipy_triky.html najdeš nějaké návody pro analog. Pro digitál nemám dostatek zkušeností abych mohl radit.
Ty přestavníky BTTB nepřidělávej moc napevno a nech si místo pod jazyky výhybek a díry pro brko na jiné přestavníky ... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » čtv 17 lis, 2016 3:03 pm

Takze to na tvym webu jsem porad a porad si ho procitam, ano? Uz jen to zapojeni dvou ovladacu mi pomohlo pri planovani. Jinak je samozrejme, ze ty prestavniky pak pujdou pryc. Ani nebudu pouzivat jejich ohlasy, na trainmania jsem se docetl, ze nejsou zrovna spolehlive. Jinak je to planovano v analogu. Jedna kolej bude muset byt rozdelena na tri casty, na zacatku a na konci samostatne koleje na delku nejdelsi lokomotivy pro zastaveni a prostredni bude napajena rovnou z okruhu, na ni by uprostred nic stat nemelo. Jen potrebuju zapojeni, aby ty koncove koleje sly projet. Napr: prvni kolej by mela jit projet a samo by se to melo zastavit na treti. ve smeru jizdy. A opacne. Ale mel bych to nejak vymyslet, az budu z prace doma.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod hopeter » čtv 17 lis, 2016 3:28 pm

Ten web mašinky 2003 není můj. Sice už několik let není aktualizován ale jako studnice vědomostí je zatím mě nejbližší. I ten pulzní regulátor mám k plné spokojenosti.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod jardaficz » pát 18 lis, 2016 5:56 pm

Tak zatím jen zkušební okruh z výhybek. Vozový park starý tak přes 30 let, takže se to dost projevuje a chtěl by omladit.

IMG_20161118_184759.jpg
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: potíže s plánováním

Příspěvekod Bezmozek » sob 19 lis, 2016 3:53 am

Tak na tohle se těším a sleduju.
Bez urážky jeho ostatní práce, tenhle plánek MF považuju za nejlepší.
Vozový park zachrání trocha péče, RAL8012, obtisky od Jirana a dvojkolí s ložisky, na ty start loko se dá napasovat M152 od LPH viz. http://www.mojett.cz/1903 a na chvíli s tím vystačíš :wink:
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků