Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pon 19 zář, 2016 5:29 pm

Tak jsem zase listoval v knížkách od Milana a nějak mě napadla tahle ptákovina... :D
Ani nevím jestli už je to kolejiště nebo jen dioráma... :oops:
Obě bývalé stanice , tedy to co z nich zbylo , mám celkem poblíž a prohlídka obou mě zabrnkala na strunku nostalgie. V reálu už asi budou jen dále chátrat ale na modelu bych je rád uvedl do života.
Koleje z prutů a pražců Tillig budou bez výhybek od šturcu do šturcu. Vozidlo jediné M152/810 sólo případně M131. Krajinu tvoří údolí s potokem a stanice bude oddělovat les.
Ovládání analog a časem nějaká automatika , která bude posílat motoráček ze stanice do stanice a v každé chvíli počká než pojede zpět...
Rozměr 65x65 cm a oblouky R267. Plán sem nedávám , koleje povedou do tvaru podkovy a vše ostatní bude patrné postupně z fotek...
Sice opět ledasco ošulím a popustím uzdu fantazii ale kdyby někdo měl nějaké dobové fotky nebo popisy tak je uvítám.

žacléř.jpg
"Stanice" Žacléř ( u Trutnova ) 16.9.2016

otovice.jpg
Zastávka Otovice ( u Broumova ) 4.9.2016


rám.jpg
Rám kolejiště


No a je to venku... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod jirkan » pon 19 zář, 2016 6:37 pm

Tu automatiku dělá Viessmann, je to pro analog, v obou koncových stanicích se nezávisle nastavuje doba pobytu a navíc to pěkně zpomaluje a rozjíždí.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pon 19 zář, 2016 7:33 pm

Dík za tip. Můžeš mě poslat nějaký odkaz na tu automatiku ? Zatím jsem uvažoval o magnetických spínačích , časovač z GME a bistabilní relé... Mám obavu , že Wiessmann by mě ztrojnásobil rozpočet celého kolejiště. Našel jsem něco takového za cca 2 litry... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 19 zář, 2016 9:03 pm

hopeter píše:Tak....
Koleje z prutů a pražců Tillig budou bez výhybek od šturcu do šturcu. Vozidlo jediné M152/810 sólo případně M131. ....
No a je to venku... :wink:

Jedna kolej...a není to málo Antone Pavloviči??? :mrgreen:
...Jára Cimrman

zacler01.jpg

foto použito z http://www.ld-trutnov.cz/trate/trutnov-zacler
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » pon 19 zář, 2016 9:13 pm

Nechci mluvit za jirkana, ale asi myslel tohle:

http://www.viessmann-modell.com/shop/me ... EN_web.pdf

U nás to mají třeba tady:

http://www.ben-zerba.cz/e-shop/cz/detai ... vy-dc.html
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank61 » úte 20 zář, 2016 4:50 am

No Honzo. Ty jsi také dobrý pacient. :D Ovšem sledovat budu. Je škoda, že podobné miniprojekty začátečníci vesměs zavrhují, a sní, nebo se rovnou pouštějí do projektů, které jsou technicky i finančně nad jejich síly. Ať se dílo daří :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod sidlo » úte 20 zář, 2016 6:56 am

Tady je něco špatně. V každém vlákně se po zveřejnění prvního návrhu layoutu vyrojí plno expertů jak koleje lépe trasovat a jak popřehazovat výhybka a návěstidla. A tady nic! :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank61 » úte 20 zář, 2016 7:15 am

sidlo píše:Tady je něco špatně. V každém vlákně se po zveřejnění prvního návrhu layoutu vyrojí plno expertů jak koleje lépe trasovat a jak popřehazovat výhybka a návěstidla. A tady nic! :lol:


Technická dokonalost nespočívá v tom, kdy už není možné cokoliv přidat, ale v tom, když již nelze nic ubrat - Antoine de Saint-Exupéry
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod workous » úte 20 zář, 2016 7:28 am

Ahoj Honzo mrkni na tento odkaz http://www.honzikovyvlacky.cz/2014/02/2 ... more-14731 jako zdatný modelář to určitě dokážeš zbastlit třeba na uni desce a náklady nebudou tak hrozný....je tam pár "breberek" jinak samo držím palce do dalšího projektu a bez komentářů jak píše Petr ... :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod knavi » úte 20 zář, 2016 7:29 am

hank61 píše:Technická dokonalost nespočívá v tom, kdy už není možné cokoliv přidat, ale v tom, když již nelze nic ubrat - Antoine de Saint-Exupéry


V tomto případě bych to dal do nynější epochy - zarostlá kolej a nic tam nejezdí - není potřeba ani napájení, ani vozidla :D ...
Uživatelský avatar
knavi
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15 pro, 2008 3:24 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 zář, 2016 7:49 am

sidlo píše:Tady je něco špatně. V každém vlákně se po zveřejnění prvního návrhu layoutu vyrojí plno expertů jak koleje lépe trasovat a jak popřehazovat výhybka a návěstidla. A tady nic! :lol:

Ale jdi ty :mrgreen: ,
já jen mohu s potěšením sledovat,že se Vám náměty líbí,dokážete je dle své představy upravit,zkombinovat a realizujete :!:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod workous » úte 20 zář, 2016 8:16 am

Milane tato skupinka "minikolejišťáků" tě nezklame :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » úte 20 zář, 2016 1:38 pm

Kluci díky za odkazy a podporu projektu. Ten citát o dokonalosti technického řešení nemá chybu... :D
Provedení kyvadlové dopravy ještě uvážím po proštudování návrhů.
Ještě zbývá doplnění epochy. Vypadá to tak na tu cca římská pět. Na obou stanicích je jezdilo ještě v roce 2003. V tu dobu ještě stál sklad v Žacléři ale už jen jedna kolej do šturcu. Budovy použiju obě od Awepe. Žacléř bude dvoupatrová budova se skladem a Otovice zastávka dřevěný přístřešek jak patrno z fotky. Možná do budoucna ( jestli mě zatím nesrovnají předlohy se zemí ) zkusím přesné podle skutečnosti ale při trošce fantazie tyto co už mám vystačí... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » úte 20 zář, 2016 2:34 pm

Pro úplnost ještě přikládám schéma kolejí... :wink:

žacléř-otovice.jpg


Ovládání výhybek asi nevyřešíme... :P ale můžeme proprat ovládání kyvadlového provozu. Pokud by mě ještě někdo znalý předpisů poradil jaké návěstidla ( tabulky ) tak budu rád. V reálu jsem nic neokoukal. V Otovicích je jen červený terč na šturcu ,v Žacléři lichoběžníková tabulka na vjezdu a modrý zákaz posunu na šturcu.

Co se týká tratě Žacléř-Otovice tak neexistuje. Otovice jsou koncovou částí tratě 026 a Žacléř tratě 043. Ovšem stále jsou položeny koleje tak , že by se při funkčnosti dalo projet po kolejích ze Žacléře do Otovic a zpět... :D
Naposledy upravil hopeter dne úte 20 zář, 2016 7:19 pm, celkově upraveno 1
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Střelec » úte 20 zář, 2016 3:12 pm

Vem ty nádraží od AWEPE dvě - jedno se skladem a druhý bez. Z toho bez skladu odřízni jedno patro. Tím vznikne ta nižčí přístavba a budeš mít budovu velmi podobnou originálu.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník