H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » úte 11 dub, 2017 8:46 pm

Ale to vís, že jsem o tom uvazoval, ale pri malé délce stanice se mi tam nevykřižují ani dva osobáky. Protoze je nemohu prekrývat, ze ?? Snad jde prekrývat jen mašina a sluzební vagon, je to tak?? Takze v podstate ve stanici nemohu mít naráz osobák z lokálky a zároven osobák z hlavní tratě.:-( Ale, pokud se mílím tak to bude jen dobre.
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod sidlo » stř 12 dub, 2017 6:56 am

A co když na té lokálce bude jezdit jenom sólo motor, a na hlavní trati se bude křižovat s nákladním vlakem? To už přeci reálná situace je.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod lajblt » stř 12 dub, 2017 10:52 am

Taky si říkám, jak dlouhou soupravu chceš na té lokálce provozovat. Dneska je běžné 810 sólo nebo max. 810+010 a to se tam v pohodě vejde i s tím jedním osobákem na hlavní trati křižovaným tím nákladem. Na obrázku je možné dělení první koleje.
Přílohy
Rebel-03.jpg
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 12 dub, 2017 11:36 am

Na lokálce chci provozovat motorácek, ale uvazoval jsem i o malem osobácku s dvěmi ypsilony, ale to je ted jedno.
Mohu tedy v dolní stanici postavit takto vlaky viz príloha.
čevená -> motorák z lokálky
modrá -> rychlík z hlavní tratě
zelená -> náklad z hlavní stratě

Dík
Přílohy
Rebel-03.jpg
Rebel-03.jpg (33.94 KiB) Zobrazeno 6604 krát
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod MkTT » stř 12 dub, 2017 11:41 am

Rebel píše:Na lokálce chci provozovat motorácek, ale uvazoval jsem i o malem osobácku s dvěmi ypsilony, ale to je ted jedno.
Mohu tedy v dolní stanici postavit takto vlaky viz príloha.
čevená -> motorák z lokálky
modrá -> rychlík z hlavní tratě
zelená -> náklad z hlavní stratě

Dík

Pokud mezi kolejí "zeleného" a "modrého" vlaku nebude nástupiště a nebude se ani uvažovat, že by v místě "zeleného" vlaku někdy stál osobní vlak, tak by to šlo. Jinak bych výpravní budovu posunul více doleva, aby bylo možné se dostat k vlakům na všech kolejích bez nutnosti obcházet vlaky stojící na kolejích blíže k budově.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 12 dub, 2017 12:07 pm

Takže jestli to dobře chápu, pokud budou první tři koleje jako dopravní a na všech budou nástupiště a bude se předpokládat, že na všechny může přijet osobní vlak tak potom se ve stanici mohou potkat pouze vlaky v této kombinaci:
a.)
1 kolej osobák
2, nebo 3 kolej osobák

b.)
1 kolej osobák
3 kolej náklad

c.)
1 kolej náklad
2 kolej náklad
3 kolej náklad
respektivé nákladní vlaky mohou projíždět všude za předpokladu, že není ve stanici osobní vlak

Je to tak ??
Díky
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod MkTT » stř 12 dub, 2017 12:22 pm

A co když se ti budou ve stanici křižovat vlaky a zároveň bude u výpravní budovy motorák? Potom může nastat situace, že budou ve stanici stát tři osobní vlaky.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 12 dub, 2017 12:48 pm

To: MkTT počkej mě se neptej co nastane, ted resíme jestli je to možné aby se to stalo z pohledu funkčnosti stanice. Tedy máme danou stanici se 3 dopravními kolejemi jsem zodpovědný za provoz v této stanici a otázka zní mohu půstit do stanice na 1 kolej motorák a na 2 a 3 kolej osobák ?? Neporusím tím nějaké predpisy??
Já si myslím, že ne, ale nevím to určitě a proto se ptám vás zkušenejších.
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod MkTT » stř 12 dub, 2017 2:00 pm

Rebel píše:To: MkTT počkej mě se neptej co nastane, ted resíme jestli je to možné aby se to stalo z pohledu funkčnosti stanice. Tedy máme danou stanici se 3 dopravními kolejemi jsem zodpovědný za provoz v této stanici a otázka zní mohu půstit do stanice na 1 kolej motorák a na 2 a 3 kolej osobák ?? Neporusím tím nějaké predpisy??
Já si myslím, že ne, ale nevím to určitě a proto se ptám vás zkušenejších.

Nevidím důvod, proč by to nešlo. Naopak to dává smysl z hlediska přestupu mezi motorákem osobními vlaky.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod lajblt » stř 12 dub, 2017 2:07 pm

U nás v Hostivaři, než ho zplnoperonizovali, tak jezdily (na dvoukolejce) osobáky na střídačku. Napřed jeden a teprve po jeho odjezdu mohl přijet druhý, aby se předešlo tomu, že někoho přejedou. Ale jak to řešit na jednokolejce, to netuším. Řekl bych, že budeš muset sestavit grafikon tak, že se 3 vlaky ve stanici sjet můžou, ale jen dva z toho můžou být osobní, musí být na kolejích bližších staniční budově a nesmí to být oba vlaky z hlavní tratě, pokud jsou delší než polovina délky dopravní koleje. :shock:

Ale napadlo mě teď, jak to elegantně vyřešit s tím, že všechny tři vlaky můžou být osobní. Pokud bude mezi 2. a 3. dopravní kolejí (počítáno shora, ti znalí to jistě omluví :) )větší rozestup os kolejí tak, aby se tam vešlo poloostrovní nástupiště, tak žádné předpisy neporušíš. Přechod bude jen na jednom konci (u staniční budovy) a zároveň tam bude zábradlí, aby lidi neběhali přes koleje. Tak, jak se to staví při modernizacích. Místo na to je, zmenšíš rozteč poslední dopravní koleje a strojové koleje v depu. A máš vyřešeno. :)
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Vladimír_B » stř 12 dub, 2017 5:55 pm

3 osobní být mohou. Akorát musíte dodržovat zásadu, že první vlak postavíte nejblíže k budově, druhý na následnou kolej a třetí jen o kolej dál. Prostě nesmíte pustit přijíždějící vlak do cestujících.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 12 dub, 2017 8:22 pm

No koukam, ze názory se lisí. Udelám z toho takový nějaký průnik.:-) I když upřímně názor Vladimíra_B se mi líbí nejvíce.:-) To by se dalo použít obecně i na nákladní vlaky, že ?
Díky všem
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » čtv 11 kvě, 2017 7:22 pm

Pěkný den všem

tak jsem zakomponoval všechny vyhybky do dolní stanice a udělal rozteče všech kolejí stejné. Myslím, že to teď vypadá dobře.
Takže poslední varianta bude:
1. U staniční budovy bude dopravní kolej tedy budou dohromady tři dopravní koleje a jedna manipulační.
2. U kusé koleje vpravo bude sklad s rampou.
3. Na druhé straně bude naftové zbrojení a remíza. U opěrné zdi u dvoutunelu, kterou jsem zatím jen odřízl a více vykousl tedy bude z části kopírovat oblouk a pak půjde rovně k tomu svahu, bude (zatím mne napadl) portálový jeřáb.
Pro představu jsem přidal foto.

Pokud máte ještě nějaké podmětné návrhy sem s nimi, koleje ještě nejsou zafixovány k podkladu a opěrná zeď není přilepena. :-)

Díky
Přílohy
DSCN1729_Small.jpg
DSCN1725_Small.jpg
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Peta_Sramek » úte 25 črc, 2017 2:27 pm

Zdravím,potýkám se s kolejištěm TT o velikosti 200x90 a obdivuji jak jsi dokazal na 250x150 vtěsnat HO. :D Držím palce a doufám že to dopadne,btw. řešil jsem s návrhem podobný problém jako ty na začátku,naštěstí jsem také nalezl toto forum. :)
Peta_Sramek
Peta_Sramek
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 17 zář, 2016 8:21 am
Bydliště: Opatovice nad Labem

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků