H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » pát 30 pro, 2016 10:09 pm

Ha, ha hosi vy jste vtipalci:-)
Nicmene je zajimave ze pokud se fotka zvetsi klikem na ni tak se zobrazi normalne.

Ale ted vazne patraky, ICcka ani Railjety fakt nezvazuji provozovat, vzdyt bych je nemel kam dat. Delka stanicnich koleji je tak tak pro 3 ypsilony. A do skritaku se vejdou tri soupravy pro vymenu dolu a jeden nahoru.

Takze kdyz to shrnu tak zacnu delat svah blize levemu zhlavi, leve zhlavi necham jak je a jeste zvazim spojit 1 a 4 kolej.
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » úte 04 dub, 2017 8:41 pm

Ahoj všem,

tak jsem trochu pokročil a pokusil se udělat to co jste mi radili, tedy nad spodní stanicí jsem udělal svah a zvlnil krajinu (zatím to v té bílé není tak výrazně videt :-)), nicméně krajiny na kolejisti moc nebude (holt něco za něco) :-). Také jsem spojil 1 a 4 kolej v pravém zhlaví. Na konci 4 koleje bude volná nakládka. To spojení kolejí byl výborný nápad, opravdu se zlepšil posun v dolní stanici, super a díky. Ještě jsem změnil význam horní stanice, vypustil jsem myšlenku pily, s pilou by to bylo moc našlapané. Nechám tam pouze skladiště a volnou nakládku kde se ale také bude nakládat dřevo, protože klanicové vozy nalozené drevem se mi moc líbí.:-)
Přílohy
DSCN1694_1.jpg
DSCN1695_1.jpg
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 dub, 2017 4:00 am

Jen v rychlosti,myslím,že by to šlo ještě malinko vylepšít. :idea:
Přílohy
DSCN1695_1.jpg
DSCN1695_1.jpg (79.34 KiB) Zobrazeno 5398 krát
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 05 dub, 2017 8:39 am

Ahoj

takto navrhované spojení kolejí jsem volil na základě návrhu kolegy Sandyho, nicméně tvůj návrh jsem také zvažoval má to ale dvě slabiny:
1. Geoline jsou svou geometrií dosti limitované takže bych to takto nespojil, alespoň ne hladce musel bych při ohýbat koleje.
2. Modelově bych degradoval celou stanici, protože bych neměl jedinou kolej kde by mohl vlak projíždět více než 40km/h

Co se týká té obslužné části, vím, že mnou navrhované zapojení je trochu neobvyklé, ale využiji tím nejvíce místa. Klidně se mi tam vejde remíza s montážní kolejovou šachtou včetně naftového zbrojení. Pokud bych to zapojil jak navrhuješ vešla by se sotva remíza + nafta.

Ale díky za připomínky
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod imodry » stř 05 dub, 2017 1:41 pm

Mám dotaz, ve finální části úprav, budeš zakrývat plastové podloží kolejí, či ho ponecháš tak jak je? A dále si dovolím poznámku k trojcestné výhybce na levém zhlaví a to v tom smyslu, že se na skutečné železnici (alespoň u nás) prakticky nevyskytuje a nepoužívá, zejména ne na vjezdu do stanice. Někde v depu, či mimo dopravní koleje možná někde je k vidění. Já vím, šetříš místem, jiné řešení by zkrátilo délku dopravních kolejí, je to jenom model atd. jistě máš spoustu jiných argumentů, proč ji tam máš. Já jen abys věděl o jakou anomálii se jedná.
imodry
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 srp, 2012 4:27 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Pavel-HP » stř 05 dub, 2017 5:12 pm

Ronov nad Doubravou a Skovice a tam jsou na zhlaví.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 dub, 2017 5:30 pm

Rebel píše:Ahoj

takto navrhované spojení kolejí jsem volil na základě návrhu kolegy Sandyho, nicméně tvůj návrh jsem také zvažoval má to ale dvě slabiny:
1. Geoline jsou svou geometrií dosti limitované takže bych to takto nespojil, alespoň ne hladce musel bych při ohýbat koleje.
2. Modelově bych degradoval celou stanici, protože bych neměl jedinou kolej kde by mohl vlak projíždět více než 40km/h

Co se týká té obslužné části, vím, že mnou navrhované zapojení je trochu neobvyklé, ale využiji tím nejvíce místa. Klidně se mi tam vejde remíza s montážní kolejovou šachtou včetně naftového zbrojení. Pokud bych to zapojil jak navrhuješ vešla by se sotva remíza + nafta.

Ale díky za připomínky

Je to tvé kolejiště,takže jsem zticha. :P Mě to jen tak napadlo,že bys měl delší využitelnou délku té 3.koleje. :idea: Nevím jak to máš vymyšlené nebo jsem to spíše zapomněl :D ale já bych přidal veksli na druhou stranu a máš prostor pro remízu i další odstavnou kolej jako víno a na té druhé straně bych spíš viděl nějaký sklad.
A co se týče toho průjezdu vyšší rychlostí než 40km/h,tak tím bych si hlavu zrovna nelámal.A i Geoline má tuším flexi kolejen nebo ne?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod imodry » stř 05 dub, 2017 5:34 pm

Já tušil, že někdo něco vyškrábe,......ale doufám, že můj příspěvek nebyl chápán špatně. Obecně to prostě není běžné,.....
imodry
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 srp, 2012 4:27 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 dub, 2017 5:47 pm

Je třeba si uvědomit,že stavba kolejiště na takové ploše a ještě k tomu v H0 je vždycky něco za něco. :P Já ji mám na kolejišti také,ale je pravda,že dělám DRG. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Pavel-HP » stř 05 dub, 2017 6:19 pm

Obecně to prostě není běžné,.....

Již od roku 1880, to běžné je.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 05 dub, 2017 7:18 pm

Ahoj

asi to není bězné, ale není to nesmysl.:-) Mě se to uprímně také moc nelíbilo (jiz jsem si zvykl :-)), ale jak jiz psal Imodry, je to z důvodu délky dopravních kolejí. Přeci jen, je to malý prostor a chci aby se do stanice vešel alespon osobák se třemi Ypsilony. :-)
Jinak koleje budu štěrkovat jen z boku, alespoň to mám zatím v plánu. Jsem začátečník je to moje první kolejistě, tak to nebudu přehánět. Nicméně než budu štěrkovat to ještě potrvá, tak se mi to třeba uleží v hlavě.:-)
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Rebel » stř 05 dub, 2017 7:23 pm

Mirku, Geoline samo má i Flexiny o tom zádná, ale věř, ze jsem to zvazoval zprava zleva a tohle je asi nejvíce prostorově vyuzitelné. Jestě to jednou projedu ve Wintracku. Ale spíše to jiz nechám tak jak to je.
Rebel
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:35 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod workous » stř 05 dub, 2017 7:38 pm

Flexi od Geoline je kapitola sama pro sebe už jen cena, já jsem to řešil s flexi od Pika (protože Geoline končí na R4 a já potřeboval R5) je třeba to podložit, aby se vyrovnala výška a po zaštěrkování a patinaci není skoro vidět rozdíl...někde tu jsou fotky....
Přílohy
v rohu.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Polabský » stř 05 dub, 2017 9:10 pm

imodry píše:Mám dotaz, ve finální části úprav, budeš zakrývat plastové podloží kolejí, či ho ponecháš tak jak je? A dále si dovolím poznámku k trojcestné výhybce na levém zhlaví a to v tom smyslu, že se na skutečné železnici (alespoň u nás) prakticky nevyskytuje a nepoužívá, zejména ne na vjezdu do stanice. Někde v depu, či mimo dopravní koleje možná někde je k vidění. Já vím, šetříš místem, jiné řešení by zkrátilo délku dopravních kolejí, je to jenom model atd. jistě máš spoustu jiných argumentů, proč ji tam máš. Já jen abys věděl o jakou anomálii se jedná.



Vjezdy do Libně dolní byly taky s třícestnými, či tzv. dvojitými anomáliemi :D :D
Hezký večer.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: H0 - Návrh domácího kolejiště 250x150

Příspěvekod Sandy » čtv 06 dub, 2017 9:40 am

Nedalo mi to a hodil jsem to do "stroje":
http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky/#REBEL_uprava0001.jpg
Nevýhodou je nutnost nákupu jiných výhybek a zkrácení jedné manipulační koleje o 200 mm.
Výhodou je prodloužení dopravní koleje o 200 mm a lepší vzhled stanice

Neřešil bych:
1. Trojcestnou výhybku
2. Průjezd rychlostí 40 km/hod.

A když jsme u těch úprav.
Opěrnou zeď u levého tunelového portálu bych zkrátil a "ohnul" rovnoběžně s kolejemi ve stanici. Teď není přístup k manipulační koleji.
U pravého spodního tunelu by mi přišla logičtější krátká opěrná zeď od portálu. Nemusí být napojena na opěrnou zeď pod obloukem horní trati.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků