Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod RadekH0 » pon 05 zář, 2016 5:55 pm

Myšpulín píše:Pokud jsi manuálně zručný, můžeš u Pilzových výhybek vyměnit jen kolejnice. Srdcovky složíš, takže odstraníš i ten nevzhledný kvádr na místě srdcovky, a můžeš mít i nedělené jazyky. Stačí jen zakoupit pruty Tillig code 100. A nebo celé sestavené výhybky Tillig. Jsou stejné jak ty od Pilze (pozor, nemyslím Elite). Takhle jsem do kroužku předělával 4 ks a naprosto bez problémů. A jsou hezčí než ty Tillig.

Ahoj, díky za radu. Taky už jsem nad tím přemýšlel. Srdcovky by ještě šly, to by nebyl problém. Nejhorší by asi bylo broušení konců jazyků do malé plošky. Nejlepší by asi na to byl nějaký přípravek pro upnutí, ve kterém by byla drážka pro kolejnici a protikusem by se to sevřelo.

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod RadekH0 » úte 06 zář, 2016 1:30 pm

Ahoj,
tak jsem si v neděli stáhnul a nainstaloval Wintrack 8 a začal jsem se s ním trochu seznamovat. Zkusil jsem teda vzít už zmiňovanou stanici Lužec od M.F. a rozměrově jí upravit a napasovat do volného místa. jediný rozdíl by mělo být zrcadlové otočení celé stanice. Osová vzdálenost kolejí není úplně přesně, ale myslím že by to zhruba být mělo. Jako námět pro vlečku jsem si vybral areál pivovaru, který by měl být umístěn v pravém dolním rohu. Byly by znázorněny základní budovy (kotelna, překladiště, administrativní budova nebo budova s varnou...) a k tomu nějaké ty přístřešky atd. Zbytek "vedlejších" budov by případně byly jako napůl rozpůlené kulisy. U staniční budovy by mohlo ještě být malé skladiště.

Jak se vám tento návrh zdá? Je to dobrý, nebo by jste ještě něco upravili?

Co se týká hlavní stanice, tak tam jsem pořád v koncích. Něco už jsem sice zkoušel, ale je to pořád taková ta splácanina. :lol: Zkoušel jsem tam napasovat některá ze zhlaví stanic od M.F. ale vždy se musí něco upravit a nakonec to celé smažu a hledám dál. Nemá někdo nápad jak ty zhlaví smysluplně složit?

Radek

PS: Ta Lužec je dělaná komplet z kolejiva PECO CODE100 (výhybky 185/12° Sreamline)
Přílohy
Koncová-Lužec.jpg
Koncová-Lužec.jpg (57.66 KiB) Zobrazeno 5518 krát
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod michal_n_cz » úte 06 zář, 2016 11:07 pm

RadekH0 píše:
Myšpulín píše:Pokud jsi manuálně zručný, můžeš u Pilzových výhybek vyměnit jen kolejnice. Srdcovky složíš, takže odstraníš i ten nevzhledný kvádr na místě srdcovky, a můžeš mít i nedělené jazyky. Stačí jen zakoupit pruty Tillig code 100. A nebo celé sestavené výhybky Tillig. Jsou stejné jak ty od Pilze (pozor, nemyslím Elite). Takhle jsem do kroužku předělával 4 ks a naprosto bez problémů. A jsou hezčí než ty Tillig.

Ahoj, díky za radu. Taky už jsem nad tím přemýšlel. Srdcovky by ještě šly, to by nebyl problém. Nejhorší by asi bylo broušení konců jazyků do malé plošky. Nejlepší by asi na to byl nějaký přípravek pro upnutí, ve kterém by byla drážka pro kolejnici a protikusem by se to sevřelo.

Radek
Konce jazyků jdou brousit i vruce - toho se neboj - vyzkoušej - já brousím o bok jemnějšího kotouče na menší brusce (Atas) - kotouč d cca 10 cm. To co radí Myšpulín má jednu chybu - ty nové profily Tillig mají sice výšku 2,5mm, ale užší patu a hlavu. Užší pata bude v těch starších roštech volná - hrozí, že budeš mít někde rozchod mimo toleranci. Užší hlava bude blbě vypadat na viditelných místech v napojení na to Peco Code 2,5 - to je dost bachraté. Zkus jednu vyhýbku, ale doporučuji požít profil Peco co máš ve flexi kolejích - dá se taky koupit samostatně (Peco IL5).
Ještě vysvětlení k těm starým kolejnicím - jsou ocelové - na povrchu není barva ale jsou poměděné, to že to někdo ošmirgloval, tak to zase líp vypadá (samozřejmě když je z toho všechno), protože to je ta správná barva kolejnic, zkus to naleštit gumou na koleje - Podle mne největší problém elektricky jsou u tohoto kolejiva ty klouby u jazyků - ten plíšek atd.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod RadekH0 » sob 01 říj, 2016 4:08 pm

Ahoj, tak zas nějaký ten pokrok.

Co se týče výhybek, tak po konzultaci s kolegy jsem se rozhodl výhybky postupně povyměňovat. Pořád se rozhoduju nad Tillig Elite (Pilz na nových kolejnicích) a PECEM.
Mezitím jsem se vrhnul na plánování stanice. Tak jsem si domů přivedl na návštěvu Radislava Wimmera a všechno jsem s ním probral a uvedl ho do problému.
Shodli jsme se, že celková koncepce hlavní stanice by tak mohla zůstat. Jediný rozdíl bude na levém zhlaví, kde místo jedné obyčejné výhybky přibude výhybka oblouková. Díky tomu se aspoň trochu natáhnou délky staničních kolejí. Dalším nápadem ještě je přidání kusé koleje pro místní traťovku. Toto jsem s kolegy ještě neprobíral. Co myslíte, šlo by to?

Nově přibude i zastávka pro osobní vlaky a na pravé straně na kopci koncová stanice (po vzoru Lužec) s vlečkou do pivovaru a malým skladištěm. Na uspořádání depa moc nekoukejte. Tady nevím proč ale při smazání/přidání nějaké koleje v téhle části se vždy program kousne a spadne.
Jaký je na to váš názor? Už je to lepší? :lol:

Radek
Přílohy
Kolejiště.jpg
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 říj, 2016 5:02 pm

Já ti nevím Radku.Mě se z celého kolejiště maximálně líbí ta koncová stanice,ale ten zbytek.Oba konce tratě ze stanice se spolu potkají,příliš kraťoučká trať lokálky,artistické výkony při poruše nebo nehodě v hlavní stanici.Nevím,nevím :) .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 říj, 2016 5:36 pm

Je tu jeden plánek od proslulého nestora Michala Š.Ten plánek zkus převést do H0 velikosti.A vřele ti doporučuji kolejivo ELITE/15°než PECO/12°.Milan
Přílohy
JZ-N-Peco.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod Rocky_MK » sob 01 říj, 2016 6:05 pm

Mně ta koncepce přijde divná celá - už jenom mít tu ,,hlavní" stanici daleko víc jak metr od diváka. Mně by tam víc seděla úhlopříčně a vzadu v rohu nahoře ta koncová. Silnice takhle - proč? Hrozně opticky zkracuje vzdálenost mezi stanicemi. Depo obrovské. Jednomístná remíza s pořádným zázemím a odstavnou kolejí by tomu slušela o dost víc. A nějaká vlečka v hl. st. taky. Máš krásný prostor a kolejiště je chudé, žádný zajímavý provoz, žádné optické oddělení, spíš naopak. Minimálně nějak takto upravit by to nešlo?
radekho.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod milan ferdián » ned 02 říj, 2016 11:48 am

Radku,tak jsem něco zkusil.Levá část se stanici a tratí s ležící odbočkou = tvar Smyčka,z tunelu výjezd a trať klesá pod koncovou stanici a pokračuje do skryté smyčky.Mezi stanici a klesající trati je horský hřbet porostlý smíšeným lesem.Tím opticky odděluje část levou od pravé.

Námět stanice s točnou a její zaústění,je přebrán z reálu.

Milan
Přílohy
Kolejiště RI.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod RSC » ned 02 říj, 2016 12:30 pm

milan ferdián píše:Je tu jeden plánek od proslulého nestora Michala Š.Ten plánek zkus převést do H0 velikosti.A vřele ti doporučuji kolejivo ELITE/15°než PECO/12°.Milan


Je to prostě hezký námět, baví mne to...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod Sandy » ned 02 říj, 2016 10:05 pm

Variace na téma "MF" v H0
http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky/#L_viditeln.jpg
Malinko se nezadařilo. Není to moc čitelné. Zítra to trochu "učešu".
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Domácí kolejiště- Hamerské mašinky H0/1:87

Příspěvekod RadekH0 » úte 04 říj, 2016 2:53 pm

Ahoj,
děkuji moc všem za ty zveřejněné plánky. Je v nich sposusta inspirativních změn. Všechno to ještě jednou pořádně prokonzultuju s kolegy a uvidíme jakým směrem to bude pokračovat.

Ještě jednou díky,
Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MIC a 11 návštevníků